Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

Přihlášení

5 nejžhavějších trendů slunečních brýlí 2022

Napsal/a Lentiamo dne 31. 12. 2021

Není lepší způsob, jak ukázat svůj styl nebo svou osobnost, než s módními slunečními brýlemi. Při výběru z nekonečného množství typů, barev a velikostí může být výběr vašeho nového věrného letního společníka náročným úkolem. To nás přimělo zamyslet se: jaké jsou nejlepší trendy slunečních brýlí léta 2022 (a nejen jich)?

Naši redaktoři se podívali na mezinárodní přehlídková mola, prošli módní časopisy a analyzovali módu brýlí v ulicích našich velkých měst. A tohle z toho vyšlo: Lentiamo 5 trendů slunečních brýlí pro rok 2022.

Níže jsme pro vás vybrali inspirační fotografie našich oblíbených celebrit a naše doporučení!

Móda slunečních brýlí pro léto 2022

Jaro a léto 2022 je jednoznačně ve znamení výrazných slunečních brýlí. Ať už obdélníkové, neonové nebo mono - čím nápadnější a extravagantnější, tím lepší! Tyto módní sluneční brýle tu s vámi budou během teplejších měsíců a všechny nadcházející slunečné dny.

1. Obdélníkové sluneční brýle 

Maya Jama Rectangle Sunglasses

Image source: instagram.com/mayajama

Štíhlé obdélníkové sluneční brýle jsou tu i nadále! Obdélníkové brýle, které byly populární v létě 2021, budou v našich ulicích dominovat i v roce 2022, ale s mírně vylepšeným designem.

Sluneční brýle této sezóny jsou širší a často mají mohutné syntetické obroučky, které poskytují větší ochranu očí a větší razanci. Britská televizní a rozhlasová moderátorka a DJka Maya Jama se nezastaví, takže potřebuje sluneční brýle, které s ní udrží krok. Jednoduché obdélníkové sluneční brýle jsou snadnou volbou pro udržení si stylu jak v nahrávacím studiu, tak v uliích. 

Vypadám dobře v tenkých slunečních brýlích?

Úzké tvary lichotí zejména oválným a kulatým obličejům, které hranaté okraje obrouček opticky protáhnou. Ať už máte tedy setřich ve stylu mullete nebo bob, úzké tvary snadno doplní váš styl.

2. Výrazné neonové sluneční brýle

Rihanna Neon Sunglasses

Image source: instagram.com/badgalriri

Další velký trend slunečních brýlí v roce 2022 je ještě poutavější. Letos v létě budeme vídat neonově zbarvené čočky slunečních brýlí ve žluté, oranžové a růžové barvě! Jasné neonové barvy odrážejí současný trend 90. let, který je vidět na všem od oblečení po tašky a další.

Zpěvačka a podnikatelka Rihanna je módní hrdinkou. Neonové sluneční brýle samy o sobě dokážou zaujmout, ale ve spojení s jednobarevným outfitem? Ikonické.

Komu nejvíce sluší neonové sluneční brýle?

Sluneční brýle s neonovými skly dodají v létě každému z nás něco jedinečného. Doplňte svůj outfit o neonové brýle, které ho podtrhnou. Nic nerozzáří vaše sluncem políbené tváře tak jako pár neonových čoček. Nezapomeňte si s sebou přibalit sebevědomí, protože lidi budou vaše barevné odstíny přitahovat.

3. Bílé sluneční brýle pro každou příležitost

Emma Chamberlain White Sunglasses

Image source: instagram.com/emmachamberlain

Pokud si myslíte, že neonové sluneční brýle jsou pro vás příliš světlé, vyzkoušejte módní, ale zároveň rafinované bílé sluneční brýle. Že nejsou barevné, neznamená, že musí být nudné!

V kombinaci se širokými plastovými obroučkami a retro tvarem jsou bílé obroučky perfektní volbou pro každodenní nošení nejen toto léto. Internetová celebrita Emma Chamberlain si bílé sluneční brýle bere na denní nošení a kombinuje je s ležérním letním lookem.

Komu nejvíce sluší bílé sluneční brýle?

V závislosti na tvaru může v bílých slunečních brýlích vypadat skvěle každý. Hodí se k tmavým i světlým odstínům pleti a jakékoli barvě vlasů, protože zářivě bílé obroučky na slunci vyniknou. Chcete-li přidat na kontrastu, noste na těle jemné barvy.

4. Kovové rámy jsou nadčasovou klasikou

Lupita Nyong'o Metal Sunglasses

Image source: instagram.com/lupitanyongo

Klasické materiály nemusí zůstat v minulosti. Designéři a optometristé společnosti Lentiamo se totiž inspirovali kovovými obroučkami a jejich schopností být trendy sezónu co sezónu. Sluneční brýle Lentiamo připomínají klasiku s ohledem na současné trendy. 

Kovové obroučky s jemně barevnými čočkami jistě udělají v této sezóně parádu. Šestiúhelníkové kovové obroučky, jak je můžeme vidět na herečce Lupitě Nyong'o, jsou dokonalým parťákem na cesty –⁠ elegantní a zajímavé pro každou letní destinaci. 

Budou mi sluneční brýle s kovovými obroučkami slušet?

Ať už jsou vaším oblíbeným modelem základní letadélka, nebo chcete přejít na vtipné hranaté obroučky, kovové sluneční brýle vypadají elegantně a doplní každý outfit.

5. Štítové sluneční brýle 

Dua Lipa Shield Sunglasses

Image source: instagram.com/dualipa

Monočočky jsou in! Styl, který proslavil hvězdy jako JLo, se vrací do módy brýlí. Pokud jste vyzkoušeli tenké brýle a nejsou pro vás, pořiďte si sluneční brýle s velkým štítem, které vás zakryjí. Bonus? Tyto velké brýle mohou být skvělým způsobem, jak ochránit oči před škodlivým UV zářením.

Zpěvačka a skladatelka, popová superhvězda Dua Lipa, vynáší sluneční štítové brýle do nových výšin. Tyto čočky určitě udělají dojem, ať už jste kdokoli.   

Komu sluneční brýle s monočočočkami a štítové sluneční brýle sluší nejvíce?

Možná si myslíte, že sluneční brýle s monočočkami jsou přehnané. Nebo jste možná přesvědčeni, že sluší jen určitým lidem. Skvělá zpráva: sluneční brýle s monočočkami mohou vypadat fantasticky i na vás - tady záleží jen na preferencích. Stejně jako neonové sluneční brýle je prostě musíte nosit s hrdostí a sebevědomím.

Něco speciálně pro vás!

Pokud jste se dostali až sem, získejte 50% slevu na jakýkoli pár slunečních brýlí.

Nakupujte teď

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty