800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Co je kyselina hyaluronová a jak pomáhá našemu zdraví

What is hyaluronic acid

V poslední době se hodně mluví o kyselině hyaluronové. Zajímalo vás někdy, jak kyselina hyaluronová působí a co dokáže? Zjistěte s námi, proč je důležitá nejen pro naše zdraví, ale také pro naši krásu.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová neboli hyaluronát sodný je látka přirozeně produkovaná naším tělem a je jednou z hlavních složek naší pojivové tkáně. Zajišťuje její hydrataci a zároveň ji chrání. Její koncentrace v kožní pojivové tkáni má však tendenci klesat s vlivem stárnutí (tehdy se začínají objevovat vrásky!). Jelikož se jedná o molekulu přirozeně produkovanou naším tělem, nemá žádné kontraindikace ani vedlejší účinky. Proto je dnes jednou z nejoblíbenějších klíčových složek nejen ve farmakologii, ale i v mnoha kosmetických přípravcích.

Jak působí kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je skutečně úžasný „malý pomocník“! Umožňuje tkáním zůstat pevné, pomáhá vázat a zadržovat vodu, zajišťuje hydrataci pokožky a podílí se také na zdraví našich očí.

What does hyaluronic acid do

Hyaluronát sodný totiž díky svým speciálním vlastnostem pomáhá udržovat slzný film a zajišťuje optimální ochranu a lubrikaci oka. Kromě těchto specifických vlastností poskytuje kyselina hyaluronová našim očím také určitou ochranu proti UVA a UVB záření.

Jaké jsou výhody kyseliny hyaluronové?

  • pomáhá udržovat pokožku zdravou, mladistvou a hydratovanou
  • přispívá k pohyblivosti kloubů a jejich promazání
  • pomáhá udržovat pohyblivost a zdravé klouby
  • přispívá k hojení jizev a regeneraci tkání
  • udržuje oko zvlhčené a chráněné

Proto naši odborníci z Lentiamo často doporučují používat oční kapky s kyselinou hyaluronovou, aby byly vaše oči dobře hydratované a zdravé. Přestože přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou lze používat v každém věku, doporučují se zejména osobám starším 50 let, protože kompenzují přirozený pokles produkce této molekuly, ke kterému dochází s věkem.

Jak oční kapky s hyaluronátem sodným fungují?

Hyaluronát sodný nebo oční kapky s kyselinou hyaluronovou se často používají v oftalmologii kvůli výše uvedeným úžasným vlastnostem. Oční kapky obsahující kyselinu hyaluronovou prokazatelně zmírňují příznaky suchého oka a zlepšují celkový stav očí, protože pomáhají udržovat vlhkost a poskytují skvělý a dlouhodobý komfort.

How does sodium hyaluronate eye drops work

Tyto oční kapky jsou obzvláště přínosné pro uživatele kontaktních čoček, protože poskytují úlevu od mechanické zátěže způsobené kontaktními čočkami.

Jaké jsou nejlepší oční kapky s hyaluronátem sodným?

V Lentiamu najdete jedny z nejlepších očních kapek s kyselinou hyaluronovou, které můžete používat i při nošení kontaktních čoček! Objevte je nyní:

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné