Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Kontinuální čočky

Především jeho několikanásobně vyšší propustnost pro kyslík (Dk), která zaručuje dobré okysličování rohovky a nebrání ponechat kontaktní čočku na oku i přes noc.

Které kontinuální kontaktní čočky jsou ty nejlepší?

Kontaktní čočky obecně podléhají velmi individuálním nárokům každého nositele, a tak není možné určit, které čočky jsou jednoznačně nejlepší pro každého. Ani kontinuální čočky nejsou výjimkou. Výběr nových kontinuálních kontaktních čoček konzultujte vždy s kontaktologem.

Přináší nošení kontinuálních kontaktních čoček nějaká rizika?

Po úspěšné aplikaci je nutné dodržovat termíny kontrol stanovené Vaším kontaktologem, které bývají obvykle po 6 měsících, ale mohou být stanoveny, s ohledem na okolnosti, i na kratší dobu.

Dále je velmi pravděpodobné, že narozdíl od běžných hydrogelových čoček budete ke kontinuálním čočkám potřebovat zvlhčovací kapky.

Proč zvlhčovací kapky?

Materiál kontinuálních kontaktních čoček – silikonhydrogel – má vynikající propustnost pro kyslík, avšak proti klasickému hydrogelu má horší smáčivost a větší mechanickou abrazi . Obvykle se to projevuje nesnadným vyjímáním kontaktní čočky z oka – čočka drží na rohovce „jako přilepená“.

Bez předchozího zvlhčení kapkami, může dojít při vyjímání k erozi rohovky. Proto je potřeba smáčivost čočky posílit právě zvlhčovacími kapkami. Správné zvlhčovací kapky Vám doporučí kontaktolog.

Jak kontinuální kontaktní čočky získat?

Správný postup je jako u jakýchkoli jiných kontaktních čoček. Ve většině případů dostáváte zkušební pár kontaktních čoček, který můžete testovat ve Vašem prostředí.

  1. Kontaktolog zhodnotí zdravotní stav Vašich očí, provede Vám změření zrakové ostrosti a dalších parametrů Vašich očí, nutných pro aplikaci kontinuálních kontaktních čoček.
  2. Dále s Vámi bude konzultovat výběr správného druhu kontinuálních kontaktních čoček, podle naměřených parametrů.
  3. Naaplikuje Vám zkušební pár vybraných kontaktních čoček a zkontroluje mikroskopicky jejich „posazení“ na Vašich očí.
  4. Naučí Vás manipulaci s čočkami, jejich nasazování a vyjímání. Dá Vám doporučení, jaké zásady je nutné dodržovat a jakých rizik je nezbytné se vyvarovat.

Po otestování zkušebních kontaktních čoček následuje kontrola u kontaktologa, který opět mikroskopicky zkontroluje nasazené kontaktní čočky a stav povrchu Vašich očí.

Pokud je vše v pořádku, můžete torické kontaktní čočky používat. Další kontrola u Vašeho kontaktologa je po 6 měsících.

Podívejte se na značky kontinuálních kontaktních coček.

Nenašli jste odpovědi na všechny Vaše otázky týkající se kontinuálních kontaktních coček? Neváhejte se zeptat pomocí komentáře k článku.

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné