800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Zaostřeno na příslušenství ke kontaktním čočkám

Bez roztoku se neobejdete. Roztoky se používají k desinfekci, čištění, oplachování, uchovávání a zvlhčování kontaktní čočky. Liší se jak objemem, tak zaměřením na určitý typ čoček. Setkáte se různým typem objemů – např. 60, 90, 120, 240 nebo 360 ml nebo dokonce 400 ml (Solunate). Zdaleka to nejsou všechny, můžete si tak koupit výhodnější větší balení, nebo malé třeba na cesty. Při desinfekci nezapomínejte na ruce, které jsou původcem mnohých nečistot. Pro čištění rukou před aplikací čoček můžete použít třeba desinfekční gel EYEYE Sanilon.

Pouzdra na kontaktní čočky

Pouzdra se používají k uskladnění kontaktních čoček, nemusí ale sloužit pouze k úschově. Mohou být vybavena zrcátkem a disponují i barevným rozlišením pravé a levé strany. Díky tomu jednoduše poznáte, která čočka patří do pravého nebo do levého oka. Antibakteriální pouzdra podporují desinfekční schopnost používaného roztoku. Kosmetická pouzdra se zase vyrábí v mnoha barevných provedeních a s různým designem. Vyrábí se i pouzdra na jednodenní čočky, vhodné zejména pro přepravu kontaktních čoček na cestách. Vzhledem k široké škále druhů si vybere každý.


Oční kapky a gely

Oční kapky a gely oceníte ve chvílích, kdy budete trpět tzv. syndromem suchého oka. Při používání čoček můžete začít pociťovat pálení, škrábání či řezání v oku. Budete se cítit, jako byste měli v oku cizí tělísko. K tomuto efektu dochází nejčastěji, když aplikujete čočky na unavené oči nebo při nedostatečném mrkání (třeba při práci s počítačem). Oční kapky a gely tyto nepříjemné pocity odstraní a dopřejí očím okamžitou úlevu. Pomohou Vám zvlhčit a zregenerovat vaše oči a napomáhají také k lepší snášenlivosti čoček. Některé tyto přípravky jsou speciálně vyvinuté pro nositele kontaktních čoček. Při jejich aplikaci tak není nutné vyjmout čočku z oka. Oční gely zase slouží k prevenci zánětlivých onemocnění víček a souvisejících příznaků při syndromu suchého oka. Pro uživatele čoček, kteří mají problém s kapáním do oka je možným řešením použití očního spreje, který se aplikuje na zavřená oční víčka.

Pinzety a kleštičky na kontaktní čočky

Už nikdy nečistoty na čočkách. Pinzeta slouží k jednoduchému vyjímání čočky z pouzdra. Manipulace s čočkou je díky pinzetě více hygienická. Při vyjímání čočky pomocí rukou se na čočku mohou dostat nežádoucí nečistoty, které poté vaše oko zbytečně dráždí. Pokud však použijete pinzetu, tomuto znečištění zamezíte. Také již nemůžete poničit kontaktní čočku nehtem. Konce pinzety jsou potaženy jemným silikonem, proto nehrozí, že čočku natrhnete či jinak poškodíte. K vyjímání a ukládání kontaktních čoček z pouzdra můžete použít také speciální kleštičky na kontaktní čočky.

Aplikátor kontaktních čoček

Máte dlouhé nehty? Chtěli byste nosit kontaktní čočky, ale bojíte se jejich aplikace? Zvolte aplikátor kontaktních čoček. Aplikátory usnadňují nasazování a vyndávání čočky z oka. Při nasazení čoček pomocí aplikátoru nedochází k jejich znečištění, protože nedochází ke kontaktu čočky s prsty. Aplikátory jsou často vyrobeny z velice jemného silikonu, a proto nepoškodí čočku a nedráždí oko.

Aplikační podložka

Aplikační podložka slouží především ke snazší aplikaci kontaktních čoček. Oceníte ji především v době, kdy s kontaktními čočkami začínáte a potřebujete získat v jejich aplikaci zručnost. Jde o skleněnou destičku se dvěma označenými otvory pro levé a pravé oko, opatřenou navíc také krytem.

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné