Přihlášení

4 značky udržitelných slunečních brýlí, o kterých byste měli vědět

/

Napsal/a Leonie Bauer dne 25. 5. 2021

Udržitelné módě se dostává velké pozornosti. Ať už jde o trička, bundy, kalhoty, boty, spodní prádlo nebo plavky - široká škála značek nyní nabízí své oblečení vyrobené z recyklovaných a obnovitelných materiálů, díky čemuž naše ekologická srdce plesají.

A je to správně. Šílenství tzv. "fast fashion", tedy jednorázové módy musí skončit. Myslí si to nejen vědci a klimatičtí aktivisté, ale i spotřebitelé.

Ale pokud chceme být ekologičtí, udělejme to správně! To znamená, že nejen naše oblečení, ale i doplňky musí být udržitelné. Podívejte se tedy na nejlepší značky slunečních brýlí, které to s udržitelností myslí opravdu vážně!

Co je udržitelná móda?

Móda z udržitelné výroby znamená především jednu věc: přehodnocení výroby oděvů. Lidé ani zvířata by v tomto procesu neměli být zraněni ani poškozeni.

Cílem udržitelné módy je bojovat s trvalou reprodukcí tkanin a syntetiky opětovným použitím materiálů nebo jejich výrobou z obnovitelných surovin. Je to díky snaze mnoha značek, které chtějí používat udržitelné klimaticky neutrální materiály v důsledku globálního oteplování a ničení životního prostředí.

Rozsah, v jakém se udržitelná móda vyrábí, dodává a uvádí na trh, závisí na konkrétním produktu. Mnoho značek nyní nabízí oblečení vyrobené z recyklovaných látek, jiné spoléhají na ekologická přírodní vlákna, jako je organická bavlna, konopí nebo celulóza.

Z jakých materiálů jsou udržitelné sluneční brýle vyrobeny?

Eco-friendly sluneční brýle by měly být stejně lehké, pevné a odolné proti poškrábání jako jejich neudržitelné protějšky. Proto musí být obruby vyrobeny z materiálů, které jsou podobné materiálům „normálních“ brýlí.

Přečtěte si více o třech konkrétních technologiích, které se používají při výrobě udržitelných brýlí.

  • Econyl: Econyl je vyroben výhradně z mořského a skládkového odpadu, jako je průmyslový plast, zbytky látek od výrobců oděvů, staré koberce atd. Nabízí tedy skutečnou alternativu k výrobě nových plastů.
  • Hexetát: Hexetát je surovina z acetátu celulózy. Je vyroben z inovativní patentované akrylové pryskyřice. Acetát je umělé vlákno vyrobené z celulózy. Vyčištěná celulóza se extrahuje z buničiny. Hexetát je tedy recyklovatelný, zvláště ekologický materiál.
  • Recyklovaný plast: Koncept Bio-Based, který propaguje značka Meller, je ekologickou alternativou ke všem běžným materiálům slunečních brýlí, protože omezuje používání neudržitelných plastů. Obruby jsou vyrobeny ze 45% přírodních materiálů, což snižuje spotřebu fosilních surovin a emise uhlíku.


udržitelné materiály slunečních brýlí

Které značky nabízejí udržitelné sluneční brýle?

Na trhu aktuálně existují různé značky, které vyrábějí udržitelné sluneční brýle. V Lentiamo si můžete vybírat mezi módními značkovými brýlemi a trendy slunečními brýlemi. Ať už máte jakýkoli vkus, tvar obličeje a rozpočet.

Meller Bio-Based

Obruby slunečních brýlí Meller Bio-Based jsou vyráběny technologií, která nabízí ekologičtější alternativu k obvyklým materiálům brýlí. Sluneční brýle s označením „Bio“ jsou vyrobeny převážně z přírodních materiálů, které mají menší ekologickou stopu než běžné sluneční brýle, a jsou tedy udržitelnější pro životní prostředí. Sluneční brýle bez označení „Bio“ jsou vyrobeny z recyklovaných plastů, což šetří obnovitelné i neobnovitelné zdroje.

Polaroid

Stejně jako brýle z kolekce Meller Bio-Based, i mnoho slunečních brýlí od italské značky Polaroid je vyrobeno z recyklovaných a obnovitelných materiálů. I zde se používají alternativy šetrnější ke klimatu: různé modely jsou vyrobeny buď z přírodních materiálů, nebo z recyklovaného plastu. To účinně šetří zdroje a snižuje emise oxidu uhličitého.

Tommy Jeans

Obruby slunečních brýlí Tommy Jeans jsou vyrobeny z Econylu, recyklovaného nylonu vyrobeného z vyřazených rybářských sítí, syntetických tkanin a jiného plastového odpadu. Ekologický materiál Econyl má obzvláště pozitivní vliv na životní prostředí. Protože jej lze několikrát obnovit, šetří se energie a přírodní suroviny.

Levi's

Mnoho modelů slunečních brýlí od ikonické značky Levi's je vyrobeno z Hexetátu, syntetické pryskyřice, která produkuje lehké, pružné, odolné a recyklovatelné obruby. Hexetát je tedy udržitelný materiál, který umožňuje výrobu zvláště stabilních brýlí. Surovinou acetátu celulózy je druh vlákna. Nejedná se o fosilní plast.

Našli jste, co jste hledali?

Prohlédněte si nabídku eco-friendly brýlí, které na vás čekají na Lentiamo.

Je čas na změnu! Vyberte si udržitelné brýle ještě dnes.

Prohlédnout nabídku

Líbí se vám tento článek? Podělte se se svými přáteli.

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty