Přihlášení

4 značky udržitelných slunečních brýlí, o kterých byste měli vědět

Napsal/a Leonie Bauer dne 25. 5. 2021

Udržitelné módě se dostává velké pozornosti. Ať už jde o trička, bundy, kalhoty, boty, spodní prádlo nebo plavky - široká škála značek nyní nabízí své oblečení vyrobené z recyklovaných a obnovitelných materiálů, díky čemuž naše ekologická srdce plesají.

A je to správně. Šílenství tzv. "fast fashion", tedy jednorázové módy musí skončit. Myslí si to nejen vědci a klimatičtí aktivisté, ale i spotřebitelé.

Ale pokud chceme být ekologičtí, udělejme to správně! To znamená, že nejen naše oblečení, ale i doplňky musí být udržitelné. Podívejte se tedy na nejlepší značky slunečních brýlí, které to s udržitelností myslí opravdu vážně!

Co je udržitelná móda?

Móda z udržitelné výroby znamená především jednu věc: přehodnocení výroby oděvů. Lidé ani zvířata by v tomto procesu neměli být zraněni ani poškozeni.

Cílem udržitelné módy je bojovat s trvalou reprodukcí tkanin a syntetiky opětovným použitím materiálů nebo jejich výrobou z obnovitelných surovin. Je to díky snaze mnoha značek, které chtějí používat udržitelné klimaticky neutrální materiály v důsledku globálního oteplování a ničení životního prostředí.

Rozsah, v jakém se udržitelná móda vyrábí, dodává a uvádí na trh, závisí na konkrétním produktu. Mnoho značek nyní nabízí oblečení vyrobené z recyklovaných látek, jiné spoléhají na ekologická přírodní vlákna, jako je organická bavlna, konopí nebo celulóza.

Z jakých materiálů jsou udržitelné sluneční brýle vyrobeny?

Eco-friendly sluneční brýle by měly být stejně lehké, pevné a odolné proti poškrábání jako jejich neudržitelné protějšky. Proto musí být obruby vyrobeny z materiálů, které jsou podobné materiálům „normálních“ brýlí.

Přečtěte si více o třech konkrétních technologiích, které se používají při výrobě udržitelných brýlí.

  • Econyl: Econyl je vyroben výhradně z mořského a skládkového odpadu, jako je průmyslový plast, zbytky látek od výrobců oděvů, staré koberce atd. Nabízí tedy skutečnou alternativu k výrobě nových plastů.
  • Hexetát: Hexetát je surovina z acetátu celulózy. Je vyroben z inovativní patentované akrylové pryskyřice. Acetát je umělé vlákno vyrobené z celulózy. Vyčištěná celulóza se extrahuje z buničiny. Hexetát je tedy recyklovatelný, zvláště ekologický materiál.
  • Recyklovaný plast: Koncept Bio-Based, který propaguje značka Meller, je ekologickou alternativou ke všem běžným materiálům slunečních brýlí, protože omezuje používání neudržitelných plastů. Obruby jsou vyrobeny ze 45% přírodních materiálů, což snižuje spotřebu fosilních surovin a emise uhlíku.


udržitelné materiály slunečních brýlí

Které značky nabízejí udržitelné sluneční brýle?

Na trhu aktuálně existují různé značky, které vyrábějí udržitelné sluneční brýle. V Lentiamo si můžete vybírat mezi módními značkovými brýlemi a trendy slunečními brýlemi. Ať už máte jakýkoli vkus, tvar obličeje a rozpočet.

Meller Bio-Based

Obruby slunečních brýlí Meller Bio-Based jsou vyráběny technologií, která nabízí ekologičtější alternativu k obvyklým materiálům brýlí. Sluneční brýle s označením „Bio“ jsou vyrobeny převážně z přírodních materiálů, které mají menší ekologickou stopu než běžné sluneční brýle, a jsou tedy udržitelnější pro životní prostředí. Sluneční brýle bez označení „Bio“ jsou vyrobeny z recyklovaných plastů, což šetří obnovitelné i neobnovitelné zdroje.

Polaroid

Stejně jako brýle z kolekce Meller Bio-Based, i mnoho slunečních brýlí od italské značky Polaroid je vyrobeno z recyklovaných a obnovitelných materiálů. I zde se používají alternativy šetrnější ke klimatu: různé modely jsou vyrobeny buď z přírodních materiálů, nebo z recyklovaného plastu. To účinně šetří zdroje a snižuje emise oxidu uhličitého.

Tommy Jeans

Obruby slunečních brýlí Tommy Jeans jsou vyrobeny z Econylu, recyklovaného nylonu vyrobeného z vyřazených rybářských sítí, syntetických tkanin a jiného plastového odpadu. Ekologický materiál Econyl má obzvláště pozitivní vliv na životní prostředí. Protože jej lze několikrát obnovit, šetří se energie a přírodní suroviny.

Levi's

Mnoho modelů slunečních brýlí od ikonické značky Levi's je vyrobeno z Hexetátu, syntetické pryskyřice, která produkuje lehké, pružné, odolné a recyklovatelné obruby. Hexetát je tedy udržitelný materiál, který umožňuje výrobu zvláště stabilních brýlí. Surovinou acetátu celulózy je druh vlákna. Nejedná se o fosilní plast.

Našli jste, co jste hledali?

Prohlédněte si nabídku eco-friendly brýlí, které na vás čekají na Lentiamo.

Je čas na změnu! Vyberte si udržitelné brýle ještě dnes.

Prohlédnout nabídku

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty