Právě teď: Výprodej slunečních brýlí Lentiamo

Přihlášení

Měření zraku

Vaše oči si zaslouží tu nejlepší péči. Abyste udrželi své oči i nadále zdravé, je důležité podstupovat pravidelné měření zraku. Kontrola zraku profesionálem může odhalit refrakční vady a pomoci určit, na co byste se měli v péči o vaše oči zaměřit.

Pokud se vám špatně čte, oddalujete mobil dále od sebe nebo se vám hůře zaostřuje, neváhejte se objednat na konzultaci do optiky Lentiamo v Praze nebo v Brně.

Měření zraku v optice

Lentiamo nabízí v optikách měření zraku pomocí moderních měřících přistrojů a technologie PasKal 3D. Měření odhalí refrakční vady (dalekozrakost, krátkozrakost, presbyopie, astigmatismus), zjistí typ a závažnost barvosleposti, zakřivení rohovky apod.

Měření zraku obvykle trvá 20 až 30 minut, ale může se lišit podle náročnosti refrakční vady. Naši kvalifikovaní optometristé vám rádi poradí s výběrem vhodných čoček nebo dioptrických brýlí, a dokonce vás kontaktní čočky naučí aplikovat. Ty nejoblíbenější produkty máme skladem přímo na prodejně.

Cena měření zraku v optice

Cena konzultace v optikách Lentiamo se liší v závislosti na zvolené službě. Samotné měření zraku stojí mezi 390 a 590 Kč. Pro stálé zákazníky nebo při nákupu brýlí či kontaktních čoček nabízíme službu měření zraku zdarma. Při nákupu dioptrických brýlí lze u nás také uplatnit slevu od pojišťovny ve výši 300 Kč.

Měření zraku Praha

Měření zraku v Praze provádíme na adrese Křemencova 176/6, Praha 1. Optometrie Praha se nachází pár minut od stanice tramvaje Myslíkova nebo stanice metra Karlovo náměstí a Národní třída. V optice Praha můžete podstoupit měření očí, aplikaci kontaktních čoček i diagnostiku a korekci některých typů barvosleposti brýlemi Enchroma.

Měření zraku Brno

Změřit zrak v Brně si můžete nechat na adrese Radnická 376/11, Brno. Nejbližší zastávkou tramvaje u optometrie Brno je Zelný trh, parkovat lze v blízkém nákupním centru a parkovacím domě. V optice Brno provádíme měření zraku i komplexní vyšetření očním lékařem, aplikaci kontaktních čoček a korekci některých typů barvosleposti brýlemi Enchroma.

Časté otázky k vyšetření zraku očním specialistou

Proč je dobré podstoupit měření zraku?

Preventní vyšetření jsou nezbytná pro včasné odhalení problémů. Oči se postupem času mění v rámci přirozeného procesu stárnutí nebo vlivem onemocnění. V dnešní době se k tomu navíc přidává dopad používání počítačů a mobilů. Oční vyšetření tedy doporučujeme podstoupit i pokud se zrovna nechystáte začít nosit brýle nebo čočky.

Kdo provádí měření zraku v optice?

Měření zraku provádí optometristé, vysokoškolsky vzdělaní odborníci na problematiku očí a jejich měření. Dle potřeby doporučí vhodnou korekci (například dioptrické brýle nebo kontaktní čočky), případně vás nasměrují k očnímu lékaři. Optometristé také provádí zaškolení v nošení čoček, včetně jejich nandavání a následné péče o čočky.

Kdy si mám nechat vyšetřit oči?

Pokud je vám méně než 40 let a nemáte starosti s očima, měli byste podstoupit oční vyšetření u oftalmologa (očního lékaře) každé dva roky bez ohedu na to, zda máte nějakou zrakovou vadu. Osobám nad 40 let se meření doporučuje každý rok. A jestliže máte pocit, že špatně vidíte, navštivte jednu z optik Lentiamo a my vám zrak změříme  Pro více informací si přečtěte našeho průvodce vyšetřením zraku.

Jak probíhá měření zraku?

Krátký vstupní pohovor, měření očí automatickým refraktometrem, zjištění dioptrií. Nic složitého od vyšetření zraku nečekejte. Žádná speciální příprava přitom není nutná, pokud přijedete autem, můžete ihned po vyšetření řídit.

Jak dlouho trvá měření zraku?

Za půl hodiny je obvykle vše hotovo, délka měření se však u jednotlivců může lišit podle náročnosti refrakční vady.

Kolik stojí měření zraku?

Ceny se liší, v každé optice je to trochu jinak – v optice Lentiamo za vyšetření a odbornou konzultaci zaplatíte 390–590 Kč.

Proč mám navštívit očního specialistu, pokud už mám dioptrie změřené pro brýle?

Měření očí pro brýle nejsou to samé, co měření očí pro kontaktni čočky a předpis na brýle se liší od předpisu na kontaktní čočky. Rozdíl je v dioptriích (kontaktní čočka je umístěna přímo na rohovce, zatímco brýle cca 12 mm před ní), pro správnou volbu čoček je navíc nutné změřit zakřivení rohovky. V optice vás navíc naučí hygienické aplikaci i vyjímání čoček a péči o ně, doporučí vhodný roztok na čočky.

Jaký je rozdíl mezi optimetristou a oftalmologem?

Optometrista vyšetřuje zrakové funkce, určuje hodnotu dioptrické korekce a aplikuje kontaktní čočky. Pokud se vám zdá, že nevidíte tak dobře, jako dříve, měli byste navštívit optometristu – tedy oční optiku. Optometrista vám změří zrak a když zjistí nějakou chorobu či nemoc, odkáže vás k oftalmologovi. Oftalmolog neboli oční lékař pak primárně léčí nemoci očí, předepisuje léky apod. Optometrista nemůže léčit oční choroby.