Vítejte na Lentiamo.cz, dříve VašeČočky.cz! 10. prosince se VašeČočky.cz přejmenovaly na Lentiamo.cz – proč a co to znamená pro vás? Klikněte a dozvíte se.

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Najít očního specialistu

Marie Alčerová je offline

Marie Alčerová zákaznický servis

Kde změřit oči „pro první čočky“? Kam se objednat na reaplikaci? S kým se poradit o vhodném roztoku? Najděte si nejbližšího očního specialistu.

Potřebujete poradit?

Ozvěte se mi (po–pá: 8–18)

800 114 118 / info@lentiamo.cz

Marie Alčerová, zákaznický servis

Zobrazit pouze

Jste oční optika a chcete být v seznamu? Přidat oční optiku

Časté otázky k vyšetření zraku očním specialistou

Proč mám navštívit očního specialistu? Dioptrie mám změřené pro brýle a nasadit čočky se naučím z Internetu
Měření očí pro brýle nejsou to samé, co měření očí pro čočky. Liší se dioptrie (kontaktní čočka je umístěna přímo na rohovce, brýle cca 12 mm před ní), pro správnou volbu čoček je nutné změřit zakřivení rohovky. V aplikačním středisku vás také naučí hygienické aplikaci i vyjímání čoček a péči o ně, doporučí vhodný roztok či kapky.
Kolik mě návštěva aplikačního střediska bude stát?
Ceny se liší, v každém aplikačním středisku je to trochu jinak – nejčastěji za vyšetření a odbornou konzultaci zaplatíte 200 – 500 Kč.
Jak častá je nutná kontrola u kontaktologa?
Je to podobné jako u zubaře. V případě bolesti ihned, jinak alespoň jednou ročně. Oko je mimořádně citlivý orgán, pravidelnou péčí můžete předejít mnoha zdravotním problémům, včetně těch, které s očima zdánlivě nesouvisí – cukrovce, vysokému tlaku a dalším.
Jak vypadá vyšetření očí v aplikačním středisku? A je nutná nějaká příprava?
Krátký vstupní pohovor, měření očí automatickým refraktometrem, zjištění dioptrií. Nic složitého nečekejte, za půl hodiny je obvykle vše hotovo. Žádná speciální příprava přitom není nutná, pokud přijedete autem, můžete ihned po vyšetření řídit.