Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

EnChroma®: Brýle, které pomáhají vidět barvy

EnChroma banner

50 odstínů šedi

Svět je plný barev. Ale ne pro každého. Barvoslepost je stav, při kterém nemůžete rozlišit aspekty jednotlivých barev –⁠ nejčastěji zelené a červené. Barvoslepý člověk tak sice nevidí svět černobíle, může ale vnímat až o 90% méně barevných odstínů než zbytek populace.

Zřídka k vidění? Ne tak docela

O tomto problému se příliš nemluví, přitom ale není tak vzácný, jak by se mohlo zdát. Podle statistik trpí v ČR barvoslepostí 1 z 12 mužů a 1 z 200 žen, což znamená, že každý člověk má ve svém okolí až 25 barvoslepých lidí!

EnChroma®: Pigmenty pod drobnohledem

Společnost EnChroma® ale přišla s řešením –⁠ vytvořila filtr, který umožňuje oddělování červených a zelených pigmentů. Světlo světa tak spatřily čočky, které lidem s barvoslepostí umožňují poprvé v životě vidět barvy! V České republice nyní brýle EnChroma® seženete pouze v Lentiamo.

Test: Přiznejte barvu!

Často se stává, že lidé trpící slabší barvoslepostí o tom ani neví. Nejste si jistí, jak jste na tom vy? Udělejte si test! Trvá jen chvilku a budete mít jasno.
Test je zatím pouze v angličtině, začněte stiskem tlačítka "Start now".

V Lentiamo se na to podíváme

Máte v rozeznávání barev rezervy? Nebo barvoslepostí trpí někdo z blízkých? Domluvte si schůzku s naším odborníkem, který provede vyšetření. Jako jediní v ČR máme navíc brýle EnChroma® skladem na pobočce v Praze i Brně, takže si je můžete rovnou vyzkoušet! Vyberte si hotové, nebo si je nechte vyrobit na míru a nakombinujeme je i s dioptriemi.

Rádi vám pomůžeme

V případě, že byste potřebovali jakkoli poradit se na nás neváhejte obrátit skrze následující kontakty:
Optika Praha: Křemencova 176/6, Praha 1, telefon +420 608 302 409, e-mail kremencova@lentiamo.cz
Optika Brno: Radnická 11, Brno, telefon +420 775 727 552, e-mail radnicka@lentiamo.cz