Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

5 brýlových trendů pro ženy v roce 2022

5 brýlových trendů pro ženy
 

Vzpomínáte si na časy, kdy byli nositelé brýlí hanebně označováni jako „čtyřočka“ nebo „šprti“? Tyto časy jsou naštěstí dávno pryč.

V současné době asi neexistuje žádný jiný doplněk, který by lépe zvýraznil vaši osobnost, smysl pro módu a rysy vaší tváře.

Každopádně je na trhu nespočet různých brýlových obrouček. Pojďme si představit ty, které jsou opravdu trendy v roce 2022.

Best-seller: Brýle s kovovými obroučkami

Jak se vám líbí brýle, oblíbené zejména vysokoškoláky a hipstery? Ať už se do jedné ze skupin také řadíte, nebo ne, kovové obroučky jsou letos v kurzu. Jsou mezi nimi však velké rozdíly ve velikostech a tvarech jednotlivých modelů. Toužíte po retro klasice s jemnými obroučkami? Pak vyberte kulatý kovový rám, např. od značky. Carrera. Že jsou pro vás moc obyčejné a raději byste zvolili něco módnějšího? Zkuste zlaté cat-eye od firmy Vogue nebo kovové Aviator od oblíbené značky Polaroid.

Právě v kurzu: Bezobroučkové brýle a poloobruby

Pokud hledáte jemné brýlové obruby, které budou nenápadné, zvolte některý z modelů bezobroučkových brýlí nebo poloobrub. Vynecháním obrub značky brýlí v roce 2022 znovu interpretují starý, ale osvědčený design.. Nezáleží na tom, jaký tvar obličeje máte a jaké oblečení nosíte, bezobroučkové brýle a poloobruby od značek Max Mara a David Beckham diskrétně doplní jakýkoli outfit.

NOVĚ v trendech: Transparentní brýle

Jedním z brýlových trendů, kterému bude letos těžké odolat jsou transparentní brýle.

Spousta značek začala letos nabízet tento druh brýlí, který dodá šmrnc a trochu elegance každému outfitu. Pokud chcete vsadit na jednoduchou klasiku, doporučujeme zvolit obdélníkové obroučky, například od značky Michael Kors. Pokud si však troufáte na trochu extravagance, pak si nenechte ujít obroučky ve tvaru cat-eye se zlatým nádechem od Marc Jacobs.

Nepřehlédnutelné: oversize, geometrické a želví vzor

Stejně jako u slunečních brýlí, i dioptrické brýle budou letos v kurzu hodně výrazné, v neobvyklých tvarech a barvách. Popularitě se těší hlavně tyto 3 možnosti: geometrické, oversize/nadměrné brýle a také želví vzor. TOTO jsou hlavní trendy pro rok 2022, takže se nebojte popustit uzdu své fantazii a kreativitě a nebojte se experimentovat. Protože – čím větší a neobvyklejší, tím lepší!

Oversize brýle, se obvykle prodávají v trendy cat-eye tvaru, výrazných barvách nebo se širokými obroučkami. Prohlédněte si například oversize modely od značky Moschino. V geometrických tvarech letos bodují šestiúhelníky a osmiúhelníky, které se u brýlí nejčastěji k vidění ve zlaté, stříbrné nebo černé barvě obrouček. Módní značky jako Etnia nabízejí hned několik tvarů geometrických obrouček, ze kterých můžete vybírat. Želví vzor, který je hitem v každé barvě, nejen v původní hnědé, vám jistě ani nemusíme představovat. Zkuste letos zvolit tento vzor v černé, nebo v neutrálních barvách jako je bílá či tělová. Zde jsou naše doporučení:

Počítačové: Funkční brýle a módní doplněk zároveň

Brýle nemusí být nutně dioptrické. V roce 2022 je běžné nosit brýle jako módní doplněk. Pokud vás také baví brýlemi doplňovat své oufity, u nás je seženete i bez dioptrií a dokonce budou chránit vaše oči!

Chcete vědět, jak brýle bez dioptrií koupit? Jednoduše si zvolte brýle z naší nabídky, klikněte na „Vybrat brýlové čočky“ a následně z nabídky zvolte „Počítačové nedioptrické“. Proč volit počítačové brýle s antireflexní úpravou? Protože jsou naše čiré čočky navrženy tak, aby vám poskytly pohodlí a ochranu před škodlivým modrým světlem.

Nenašli jste, co jste hledali?

Naše nabídka dioptrických brýlí je široká. Přesvědčte se!

Zobrazit nabídku dioptrických brýlí