Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

Přihlášení

Brýlové trendy 2024: Trendy brýle pro ženy i muže

dvoje sluneční brýle a dvoje brýle na neutrálním pozadí

Obsah

Módní brýle mají různé tvary a velikosti. Možná je čas vylepšit své staré brýle, pokud máte nový předpis nebo jen máte chuť na změnu!

Někdy je těžké odhadnout, které brýle budou módní v roce 2024 a nebo které brýle nám prostě nejlépe padnou. Proto jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější brýle a brýlové obruby pro letošní sezónu. Představujeme vám 8 oblíbených trendů v roce 2024. Podívejte se, jak jsme vybírali trendy brýle pro ženy a muže, přečtěte si o nich několik zajímavých informací a nakonec i naše doporučení.

Plánujete koupit nové sluneční brýle? Pak jsme pro vás připravili přehled trendů slunečních brýlí 2024!

Jak jsme vybrali ty nejlepší trendy brýlí pro rok 2024...

  • Průzkum - Prověřili jsme trendy návrhářů, prohledali sociální sítě a vydali se do ulic, abychom zjistili, co nosí celebrity, influenceři i běžní milovníci módy.
  • Best-sellers - Prozkoumali jsme naše nejprodávanější brýle, abychom zjistili, jaké brýle si letos získaly oblibu.
  • Hodnocení zákazníků - Prošli jsme také recenze, abychom zjistili, jak zákazníci hodnotí některé z oblíbených produktů našich stylistických redaktorů.

Mezi trendy dámských brýlí pro rok 2024 patří klasické kulaté tvary a Cat Eye, a odvážný vzhled obrub jedinečných tvarů a barev. Níže se dozvíte, které dámské brýle jsou letos v módě!

 

1. Cat eye brýle (neboli Kočičí oči, někdy známé jako „harlekýnské brýle“)

Armani Exchange 0AX1034 6044 52

Na brýlích Cat Eye je něco, čeho se nemůžeme nabažit. Je to těmi nezaměnitelnými obrácenými okraji? Výrazně ženská silueta? Ať už je důvod jakýkoli, vidíme, že brýle a sluneční brýle s kočičíma očima jsou v roce 2024 trendy. Vyzkoušejte letos obroučky kočičích očí s jemnými úhly a jednoduššími liniemi.

Poprvé se Cat Eye brýle staly populárními v 50. letech u hvězd starého Hollywoodu, jako byla Marilyn Monroe. Její postava ve filmu Jak si vzít milionáře (1953) nosila klasické Cat Eye brýle přehnanými koutky.

Tip na styl Cat Eye brýlí:

Letošní módní Cat Eye brýle jsou minimalističtější než ty minulé. V roce 2024 hledejte zaoblené obroučky nebo brýle bez obrouček.

Zajímavost!

První Cat Eye brále navrhla Altina Schinasiová na počátku 20. let 20. století poté, co si všimla nedostatku stylových brýlí pro ženy. Schinasiová nebyla ohromena standardními mužskými brýlemi, a tak svůj návrh vytvořila podle jemných křivek italských harlekýnských masek.

Naše doporučení k nákupu Cat Eye brýlí:

 

Kulaté brýle v novém pojetí

Victoria Beckham VB2617 609 15 55

Na kulatých brýlích není nic obyčejného. Proč jsou trendy právě letos? Kulaté brýle letos přicházejí v různých materiálech, větších velikostech a zářivějších barvách než kdy dříve.

Skvělým příkladem jsou kulaté brýle Iris Apfel. Jsou velké, kulaté a jsou vším jen ne obyčejnými. Podaří se téhle módní a návrhářské ikoně inspirovat vás k něčemu novému a odvážnému?

 

Tip pro styl kulatých brýlí:

Kulaté brýle sluší téměř každému a hodí se ke každému stylu. Mohou zjemnit ostré rysy, jako jsou hranaté linie čelistí nebo výrazné lícní kosti. Pokud máte kulatý obličej, mějte na paměti, že okraje těchto brýlí mohou váš obličej zakulatit.

Zajímavost!

Brýle Harryho Pottera zná každý. Pár slavných obrouček, které nosil Daniel Radcliffe, měl jít koncem roku 2022 do dražby. Očekávalo se, že se výrazné kulaté brýle prodají za cenu přesahující 20 000 liber (536 500 Kč)

Naše doporučení kulatých brýlí:

 

3. Zářivě barevné brýle

Moschino Love MOL558 5CB 16 54

Nezapomeňte, že brýle jsou účinným doplňkem. Je čas ukázat barvy, protože v roce 2024 jsou v módě jasné, odvážné a barevné brýle. Nošení zářivých brýlí je skvělý způsob, jak do svého šatníku začlenit trendy detaily.

Kde jinde se letos setkáme s odvážnými odstíny? Očekávaný film Grety Gerwigové Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem v hlavních rolích nám připomíná, že se nemusíme vyhýbat světlé, maximalistické módě. Styl "Barbiecore" se vyznačuje výbuchy horké růžové, modré a neonově zelené.

Tip pro styl barevných obrub:

Nejste si jisti, zda chcete být tak odvážní? Barevné obroučky jsou univerzálnější, než si mnozí myslí. Vypadají skvěle s barevným oblečením, případně dodají zajímavost neutrálním kouskům. Barevné brýle se jistě stanou základním kouskem šatníku.

Zajímavost!

Podle Pantone je barva roku 2024 Viva Magenta 18-1750. Syté a odvážné barvy vám nejen letos pomohou vyjádřit vaší osobnost. Tak proč nevyzkoušet pár nových brýlí a změnit váš styl?

Naše doporučení k nákupu barevných obrub:

 

4. Retro styl '70 let

Ray-Ban New Caravan 0RX3636V 2501 55

Brýle a sluneční brýle ve stylu 70. let jsou trendy u všech pohlaví a věkových kategorií. Aviator nebo pilotní brýle, robustní acetátové obruby a teplé barvy jsou všude, kam se podíváme.

Mnoho celebrit, například Jennifer Aniston a Kendall Jenner, bylo spatřeno v brýlích z 70. let.

Tip na styl podle 70. let:

Není třeba vytahovat rozšířené džíny a ponča (pokud sami nechcete). Brýle ve stylu 70. let doplní každý outfit a dodají mu skvělý vintage nádech. Pokud chcete mít uhlazený vzhled do kanceláře nebo na večírek, vyzkoušejte kovové aviátory!

Zajímavost!

V 70. letech 20. století začali lidé více než kdy dříve nosit brýle jako módní doplněk, a ne jen jako důležitou zrakovou pomůcku. V této době vzniklo mnoho odlišných designů. To by mohl být jeden z mnoha důvodů, proč se k brýlím ve stylu 70. let vracíme - udávaly tón brýlím v dalších letech.

Naše doporučení pro brýle ve stylu 70. let:

 


Trendy v pánských brýlích 2024

Trendy v pánských brýlích pro rok 2024 se přiklánějí ke klasickým siluetám s výraznějšími a jasnějšími barvami. Nevyhýbejte se letos výrazným doplňkům.

1. Tenké kovové obruby

Ray-Ban 0RX6440 3052 53

Tenké kovové obruby jsou prostě decentní a při tom stylové. Tyto minimalistické kovové obruby získávají v roce 2024 rychle na popularitě. Nebojte se - zajímavé barvy, robustní siluety a módní tvary jako aviators nebo geometrické obruby jsou stále trendy jako loni.

From John Lennon to Harry Potter, round wire rimmed glasses have popped up in important pop culture over the years. This glasses trend is sure to be around for a while.

Tip na styl pro tenké kovové obruby:

V roce 2024 se zaměřte na základní kulaté, obdélníkové nebo oválné obroučky. To vám pomůže dosáhnout elegantního a rafinovaného vzhledu. Brýle s drátěnými obroučkami se skvěle hodí do knihovny nebo na domácí relaxaci.

Zajímavost!

Historici se shodují, že první moderní verze brýlí byly vynalezeny v Itálii v roce 1200. Obroučky brýlí se tehdy obvykle vyráběly ze dřeva, kůže nebo kovu. Kovové brýle jsou tedy módní nejen v roce 2024, ale jsou praktickým materiálem brýlových obrub již po staletí!

Naše doporučení pro kovové obruby:

 

2. Robustní brýlové obruby

David Beckham DB 7052/BB BSC 53

Pokud vám nevyhovují jednoduché kovové obroučky, v roce 2024 budou pro muže trendy brýle nadměrných velikostí a robustních obrub. V nabídce je široká škála silných obrub a jedinečných barev, které vám pomohou vyniknout.

Kanadský herec a producent Dan Levy, je známý díky své roli v seriálu Schitt's Creek. Možná ho (a jeho otce Eugena Levyho) poznáte také podle odvážných brýlí. Levy dává přednost stylovým nadměrným brýlím s mohutnými obrubami.

Tip na styl s robustními obrubami:

Ačkoli mohou být brýle nadměrné velikosti mnohem větší než standardní brýle, měly by vám na obličeji sedět jako běžné brýle. V ideálním případě by obruby neměly přesahovat obočí. Nezapomeňte, že rozestup zornic je důležitý faktor pro to, aby vaše brýlové čočky správně fungovaly a byly pohodlné

Zajímavost!

Pokud víte, jaký tvar rámu vám sluší, měla by dobře fungovat i verze oversized. Nezapomeňte, že "oversized" znamená pro každou velikost a tvar obličeje něco jiného! Vyzkoušejte různé styly, abyste zjistili, který se vám líbí nejvíce.

Naše doporučení robustních obrub:

 

3. Želvovinové brýle

Persol 0PO3292V 985 48

Dalším známým stylem brýlí, který je letos populární, jsou brýle s želvovinovým krunýřem. Tento mramorovaný vzor je v roce 2024 snadno rozpoznatelný a stylový.

Anglický herec a komik Romesh Ranganathan má vždy módní pánské brýle. Můžete ho najít v brýlích různých barev a vzorů, včetně moderního a barevného provedení želvoviny.. 

Tip na styl pro želvovinové brýle

Klasický vzor želvích krunýřů je ideální pro formální i neformální příležitosti. Paleta může sahat od tmavě hnědé a černé až po zlatou a jantarovou. Neutrální barvy v každém případě doplní širokou škálu odstínů pleti a barev vlasů.

Zajímavost!

Želvovinové obruby se kdysi bohužel vyráběly ze skutečných želvích krunýřů. Naštěstí byla tato praxe v mnoha částech světa zakázána. Výroba brýlí v posledních desetiletích prošla dlouhou cestou. Dnes můžeme dělat další ekologická rozhodnutí, jako je například nákup brýlí šetrných k přírodě.

Naše doporučení k nákupu želvovinových obrub:

 

4. Klasické obdélníkové obruby

Polaroid PLD D354 003 17 56

Proč je tento tradiční tvar trendy? To, že je něco už dlouho známé, neznamená, že je to nudné! Obdélníkové brýle jsou trendem pro muže v roce 2024, protože vypadají dobře téměř na každém a jsou nadčasovou volbou stylu.

Herec a majitel klubu Wrexham AFC Ryan Reynolds dává přednost klasickým tvarům svých brýlí. V poslední době nosí černé obdélníkové obroučky ve stylu Wayfarer.

Tip na styl s obdélníkovými brýlemi:

Obdélníkové obruby lze upravovat různými barvami, obrysy a materiály. Pokud se vám líbí, jak obdélníkové obruby vypadají na vašem obličeji, vyzkoušejte módní brýle s polovičními obroučkami nebo světlé barvy.

Zajímavost!

Obdélníkové brýle mohou váš obličej opticky zeštíhlit. Obdélníkové obroučky mají tendenci přesahovat strany kulatého obličeje. Přidávají rozměr a prodlužují rysy.

Naše doporučení k nákupu obdélníkových obrub:

 

Pár nápadů na závěr...

Ať už nosíte brýle příležitostně, nebo je nosíte denně, správné brýle zlepší váš zrak a mohou zvýšit vaše sebevědomí.

Rádi sledujeme nejnovější trendy ve stylu brýlí! Ale také chceme, abyste hledali brýle, které se vám líbí (i když si nemyslíte, že jsou trendy). Použijte tohoto průvodce brýlemi jako inspiraci, jak se letos postarat o zdraví svých očí.

Objednejte se do naší optiky online

Objednejte se na měření zraku. Navštívit můžete naši optiku v Praze nebo v Brně.