Přihlášení

10 tipů, jak jiným způsobem využít staré pouzdra na čočky

Zde je několik způsobů, jak můžete staré pouzdro na čočky znovu využít:

Každý rok vyhazujeme stovky tisíc pouzder na kontaktní čočky. Přestože jsou malá a nezabírají příliš mnoho prostoru, v celkovém kontextu tato biologicky nerozložitelné pouzdra určitou mírou skutečně přispívají ke znečištění naší planety – proto mysleme ekologicky :)

Věděli jste, že pouzdra na kontaktní čočky můžete sterilizovat, a protože jsou z plastu, dají se znovu využít jiným způsobem opakovaně?

Nikdy byste neměli kontaktní čočky přenášet (používat delší dobu, na jakou jsou určeny), protože riskujete poškození zraku, které dokonce může vést až k slepotě. Dávejte si na to pozor!

Vyměňovat pravidelně je však nutné nejen kontaktní čočky, ale také pouzdro, ve kterém čočky uchováváte. Staré pouzdro totiž může obsahovat zbytky bakterií.

Naštěstí nákup nového pouzdra je nutný pouze jednou za 3 až 12 měsíců, v závislosti na typu kontaktních čoček, které používáte, a od výrobce. Dobrou zprávou je, že ho lze použít i jiným důmyslným způsobem, místo toho, abyste ho vyhodili do odpadu. Nejlepší zprávou je, že dostanete nové pouzdro na kontaktní čočky zdarma s každým novým roztokem, který koupíte.

Nabízíme vám inspiraci, jakými různými jinými způsoby můžete stará pouzdra na kontaktní čočky použít.

Make-up nebo krém na tvář

Namísto velkých objemných balení kosmetiky si na krátký víkendový výlet sbalte čisté staré pouzdro na čočky, do kterého krém či make-up můžete vložit.

Nádobka na pilulky

Pokud obvykle užíváte výživové doplňky jako vitamíny, nebo berete léky, abyste se vyhnuli jejich ztrátě v domácnosti nebo v tašce, můžete použít pouzdro na kontaktní čočky jako nádobku na pilulky. Mimo jiné také zajistí, že se pilulky nedostanou do kontaktu s ostatním obsahem například v kabelce.

DIY balzám na rty

Pokud máte rádi vlastnoruční vyrábění různých věcí, proč si nevyrobit vlastní balzám na rty? Podívejte se na toto skvělé video, které vám ukáže, jak vyrobit vlastní balzám na rty ze 100% přírodních ingrediencí. Potom jej vložte do pouzdra.

Nádoba na ústní vodu

Jednorázová nouzová dávka ústní vody je opravdu užitečná, když si oběd dochutíte extra dávkou cibule – vaši kolegové to ocení :)

Kreativní mini rostlinky

Viděli jste tyto roztomilé mini rostlinky na internetu? Teď už ano! Získejte inspiraci a vytvořte si vlastní mini rostliny.

Šperkovnice

Mohlo by to znít zvláštně, ale kolikrát jste hledali nebo dokonce ztratili náušnice? Toto řešení je ideální i pokud cestujete letadlem pouze s příručním zavazadlem. Ochráníte tak své cenné doplňky a nebudete riskovat, že je nebudete umět v tašce najít.

Antibakteriální gel

Proč byste měli s sebou na cesty brát celou láhev gelu, když můžete znovu použít staré pouzdro na kontaktní čočky? Stačí gel vložit do pouzdra a jste připraveni! Ušetříte peníze a nevozíte zbytečné objemy!

 Source livescience.com

Pouzdro na špunty do uší

Pro ty, kteří jsou zvyklí na tiché noci ve svých útulných postelích, může být dobrý nápad vzít si na cesty špunty do uší. Abyste je neztratili, jednoduše je vložte do starého pouzdra na kontaktní čočky. Ráno je můžete nechat na nočním stolku a druhý večer je můžete znovu použít.

Pouzdro na malá sluchátka

Všichni víme, jak snadno se kablíky sluchátek zauzlí, zvláště pokud je dlouho nepoužíváme. Abyste zbytečně neplýtvali drahocenným časem při jejich rozplétání, uložte sluchátka do starého pouzdra na čočky a svou oblíbenou hudbu můžete poslouchat hned. Podívejte se, jak na to.

Koření

Pokud si chcete uvařit doma a jídlo si vzít s sebou například do práce, v tomto případě se staré čisté pouzdro hodí například na sůl nebo koření, či dokonce kečup nebo majonézu. Vezmete si s sebou jen tolik, kolik budete opravdu potřebovat.

Zpět k vám. Jak jinak byste použili staré pouzdro na kontaktní čočky vy?

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty