Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Články

Uvažujete o nošení kontaktních čoček? Nevíte jaké kontaktní čočky zvolit? Nebo se pouze chcete dozvědět užitečné informace a zajímavosti, které s nošením kontaktních čoček souvisí? Pohodlně se posaďte, připravili jsme pro vás množství kvalitních článků, ve kterých najdete odpovědi na všechny vaše otázky.

Jak na nasazování a vyjímání kontaktních čoček

29. 1. 2023

Jak na nasazování a vyjímání kontaktních čoček?

Jak spolu souvisí kontaktní čočky, harmonizační kódy a řidičský průkaz?

13. 7. 2012

Také vám vrtá hlavou, co by tyto pojmy mohly mít společné? Nosíte také čočky nebo uvažujete nad tím, že konečně vyměníte kontaktní čočky za dioptrické brýle? A jste zároveň aktivním řidičem? Pak si pozorně přečtěte následující řádky, které vám mohou ušetřit nejednu krušnou chvilku při silniční kontrole.

Koupání s kontaktními čočkami

11. 8. 2010

Mohu se koupat s kontaktními čočkami? Ano, ale při dodržení správných zásad.

Slzení očí: Proč slzíme a k čemu je slzivost dobrá

8. 12. 2009

Proč slzíme, k čemu jsou slzy dobré a co se může stát, pokud nemáme slz dostatek? Vše najdete v našem článku.

Proč je tak důležité mrkání?

13. 10. 2009

Mrkání je krátce trvající rychlý pohyb víček, který má reflexní a spontánní původ. Kontaktní čočky vyvolávají při nasazování, vyjmutí a jiné manipulaci tzv. reflexní mrkání.

Kontinuální čočky

23. 3. 2009

Kontinuální se označují kontaktní čočky, které je možné nosit nepřetržitě 30 dní a 29 nocí, bez nutnosti vyjímat je na noc z oka. Toto převratné řešení umožnil nový materiál zvaný silikonhydrogel.

Silikon hydrogelové čočky

18. 1. 2009

Silikonhydrogelové kontaktní čočky představují dosud nejmodernější variantu kontaktních čoček. Jsou vyráběné ze silikonového hydrogelu – hybridního materiálu, který je kombinací hydrogelů s materiály plynopropustnými.

Jak začít s kontaktními čočkami

1. 10. 2008

Správné vykročení do světa kontaktních čoček je velmi důležité. V tomto článku najdete informace o druzích kontaktních čoček podle účelu nošení, použitého materiálu a doby nošení. Uvedeme správný postup při pořizování kontaktních čoček a nakonec Vás seznámíme se zdravotními riziky.