Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Ta nejjednodušší cesta, jak najít sluneční brýle, které ladí s tónem vaší pleti, barvou očí a vlasů

Výběr správné barvy brýlových čočekVšichni známe ten pocit, když jdeme do optiky pro nové stylové sluneční brýle. Naše nové sluneční brýle by měly být trendy, ale také by měly ladit s barvou očí, pleti a tvarem tváře. Stovky modelů slunečních brýlí už na vás čekají, všechny krásné a jedinečné. Takže jsme vyzkoušeli tolik brýlí kolik jsme jen mohli, abychom našli DOKONALÝ MODEL.

Ale znamená to, že všechny sluneční brýle, které jsme vyzkoušeli, se k nám hodí? Skutečně doplňují barvu naší pleti, vlasů a očí a nebo jsou to jen módní výstřelky, která nám prostě nesluší?

Ušetřete svůj vzácný čas a jednoduše si vyberte doplňky online s pomocí našeho průvodce barvami! Ukážeme vám, jaké sluneční brýle se k vám nejvíce hodí!
 

1. Sluneční brýle, které ladí s barvou vaší pleti

Nejdříve potřebujeme určit barevný tón naší pleti, protože to nám ukáže jaká by měla být barva skel vašich nových slunečních brýlí.
 

light skin tone and sunglasses

Studené barevné tóny

Studené barevné tóny kůže poznáte snadno: pokud se rychle spálíte, máte modré, zelené nebo šedé oči a máte žíly a cévy zbarvené spíš do modra než do zelena, barevný tón vaší kůže bude spíše studený než teplý.

Ty nejlepší sluneční brýle pro studené barevné tóny

Se studeným tónem vaší kůže vybírejte zelené, fialové, růžové nebo stříbrné obroučky. Při výběru barvy skel zkuste modré, růžové, zelené a stříbrné. Tyto barvy se budou nejvíce hodit k tónu vaší pleti a barvě očí.

 

Někteří lidé mají směs studených a teplých barevných tónů. Takže si můžete vybrat z palety teplých i studených barev. Ale jaké jsou nejlepší barvy pro teplé tóny pleti?
 

 

Warm skin tone and sunglasses

Teplé barevné tóny

Teplé barevné tóny jsou typické pro opálenou pleť, hnědé nebo černé oči a spíše do zelena zabarvené žíly než modré.

Ty nejlepší brýle pro teplé barvené tóny

S teplým tónem vaší pleti zkuste červené, hnědé, béžové, oranžové, zlaté nebo žluté. Tyto barvy budou slušet tónu vaší kůže nejvíce. Vybírejte si z ohnivých a temperamentních barev skel nebo zkuste šťavnatou hnědou. Takové barvy skel doplní barvu vaší pleti a očí dokonale.

 

 

Pro studené a teplé barevné tóny pleti doporučujeme

 

 

2. Sluneční brýle, které se nejvíce hodí k barvě vašich vlasů

Nejen barevný tón vaší kůže ale také barva vlasů hraje důležitou roli při hledání těch správných slunečních brýlí. Přečtěte si, jaké sluneční brýle se nejlépe hodí k vašemu typu.
 

Tmavé blond vlasy a sluneční brýle

Tmavá blond

Tmavé blond vlasy mají medový nebo bronzový podtón a leží spíše na tmavší straně spektra blond vlasů. Lidé s tmavě blond vlasy si mohou vybrat z mnoha typů barev. Hnědé barevné odstíny jsou skvělou volbou, když chceme, aby se brýle hodily k tmavě blond vlasům. Blonďákům také sluší vzor Havana.

 

 

Světlé blond vlasy a sluneční brýle

Světlá blond

Jahodová, platinová nebo popelavá blond jsou spíše světlé odstíny, narozdíl od svých tmavých blond příbuzných. Světle blond vlasy vypadají úžasně spolu s barvami jako černá, modrá a fialová protože vytváří harmonický kontrast. Také chladnější tóny růžové jdou skvěle ke světle blond vlasům.

 

 

 

 

Jaké sluneční brýle se nejvíc hodí k blond vlasům?

 

 

Tmavé hnědé vlasy

Tmavě hnědé vlasy

Pokud máte zlaté nebo červené podtóny ve vaší hnědé barvě, máte nejspíš tmavě hnědé vlasy. To je důvod proč vám budou nejvíce slušet teplé a přírodní tóny barev jako zelená, červená nebo zlatá. Navíc vám rozhodně bude služet vzor Havana na obroučkách.

 

 

Světle hnědé vlasy

Světle hnědé vlasy

Bruneti se světlejšími spektrem mají ve svých vlasech obvykle popelavé podtóny. Černé, růžové nebo modré sluneční brýle jim proto budou slušet nejvíce. Nicméně, nejlepší doplněk bude světlejší hnědé a béžové tóny, které nejlépe doplní tuto barvu vlasů.

 

 

 

 

Které sluneční brýle se nejlépe hodí k hnědým vlasům?

 

 

 

Zrzavé vlasy a sluneční brýle

Zrzavé vlasy

I zrzavé vlasy mohou mít různé barevné tóny. Máme studenější zrzavé tóny i teplejší tóny do oranžova. Každopádně všem zrzavým odstínům sluší nejvíce zelené sluneční brýle nebo brýle se zelenými skly, které vytváří krásný kontrast k zrzavé barvě vlasů.

Jaké sluneční brýle doporučujeme k zrzavým vlasům? Zkuste tyhle Marc Jacobs Marc.

 

 

Černé vlasy a sluneční brýle

Černé vlasy

I v černé barvě vlasů rozeznáváme dva různé tóny. Světlejší odstíny jdou skvěle s modrými slunečními brýlemi, zatímco tmavší tóny vypadají úžasně s hnědými slunečními brýlemi. Se všemi odstíny černých vlasů pak vypadají vždy skvěle v kombinaci s černými nebo zelenými brýlemi, případně s červenými a fialovými.

Nejste si jistí, které brýle by se k černým vlasům hodily nejvíce? Zkuste tyhle trendy Polaroid

Šedé vlasy a sluneční brýle

Bílé a šedé vlasy

Také bílé vlasy mohou mít svojí světlou a tmavou variantu. Zatímco bíle vlasy jsou spíše studenější, šedé vlasy se řadí do teplejších tónů. K oběma typům vlasů můžeme doporučit světlejší a barevnější sluneční brýle všech odstínů. Červené nebo krásně fialové budou nejlepší. Naopak radíme vyhnout se hnědým nebo béžovým tónům, které nedají vaším bílým vlasům tolik vyniknout.

Nejlepší brýle pro bílé a šedé vlasy? Zkuste krásné červené Esprit ET 17971 513 52.


 

3. Sluneční brýle, které se hodí k barvě vašich očí

V neposlední řadě chceme poukázat na důležitost barvy vašich očí při výběru správných slunečních brýlí. Přečtěte si, které rámečky a barvy skel se hodí k barvě vašich očí nejlépe a nechte své oči zářit jako diamanty!
 

Green eyes and sunglasses

Zelené oči

Pokud máte to štěstí, že jste se narodili s krásně zelenýma očima, můžete jednoduše zvolit hnědé a zlaté. Pokud ale hledáte spíše něco extravagantního, vyberte si růžové nebo fialové pro výraznější kontrast.

Zelené oči ladí skvěle s Ray-Ban RB2180 710/73 49.

 

 

Modré oči a sluneční brýle

Modré oči

Modré oči dokáží opravdu zaujmout, takže by měly být dokonale zvýrazněny těmi správnými slunečními brýlemi. Modré oči ladí skvěle s modrými a šedými tóny. Spolu s hnědým vzorem Havana vytvoří dokonalý kontrast.

Nejste si jistí, jaké brýle zalichotí vašim modrým očím nejvíce? Zkuste tyhle Max Mara.

 

 

 

 

Hnědé oči a sluneční brýle

Hnědé oči

Stejně jako barva vašich vlasů, i vaše krásné hluboké hnědé oči mohou být ve studenějším nebo teplejším tónu. Všem ale sluší zlaté, hnědé a zelené brýle. Tyto barvy budou stylovým a okouzlujícím doplňkem k vašim hnedým očím.

Co udělám hnědým očím nejlepší společnost? Carolina Herrera.

 

 

 

 

Čtěte dál:

 

 

poradíme vám, jak vybrat správné brýle podle vašeho stylu