Valentýnská nabídka se slevou až 50 %

Přihlášení

Jak poznat padělky slunečních brýlí Oakley

Jakub Odcházel, DiS.

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Jakub Odcházel, DiS., Vedoucí sítě optik , dne 25. 5. 2019. Napsal/a Lentiamo

Originální značkové sluneční brýle nebo padělek? Rozdíl, který určí, zda budou vaše oči chráněny před sluncem nebo vystaveny škodlivým UV paprskům.

Co mnozí z nás nevědí je to, že padělky slunečních brýlí mohou nadělat vašim očím spoustu škody. Jejich čočky nabízejí minimální nebo vůbec žádnou UV ochranu a jsou vyrobeny z levných materiálů, které se snadno rozbíjí. Ve finále zaplatíme za levné brýle velkou cenu, protože vystavujeme naše oči nebezpečnému UV záření.

Abychom oči ochránili, dali jsme dohromady pár skutečností, které vám pomohou zabránit nákupu padělků a nebezpečných obrouček. Edice "Jak poznat padělky slunečních brýlí – díl první – Oakley“ vám poradí, jak rozeznat padělky Oakley od originálů této legendární značky sportovních brýlí Oakley..

Výjimečné atributy slunečních brýlí Oakley

"Všechno na světě se dá udělat lépe,“ značka Oakley se řídí tímto heslem ve všech oblastech svého působení. A brýle nejsou výjimkou: jejich návrháři a výrobci nedělají jen obyčejné brýle – každý nový model je krokem kupředu ve vývoji technologie a materiálů.

Navzdory jejich nezaměnitelné kvalitě však existuje spousta padělků této značky. Přečtěte si, jak je poznat, a jak tak ochránit své oči před levnými materiály a necertifikovanými čočkami.

3 tipy, jak poznat padělky brýlí Oakley

Rozpoznejte padělky slunečních brýlí Oakley – zkontrolujte obroučky

 

 

1. Zkontrolujte obroučky

Originální brýle na sobě mají logo Oakley a na nožičkách identifikační kód. Kód na starších modelech začíná nulou, u novějších modelů je to písmeno O. Pokud žádné logo ani kód nevidíte, máte pravděpodobně v ruce padělek.

 Rozpoznejte padělky slunečních brýlí Oakley – zkontrolujte obroučky

2. Zkontrolujte logo na čočce

Každý pár originálních slunečních brýlí Oakley PRIZM má na čočce vyryté buď „PRIZM“, „POLARIZED“, nebo „PRIZM P“. Pokud vaše sluneční brýle nemají čočky PRIZM, nebude na čočce žádné logo. Jakékoli nedioptrické sluneční brýle Oakley s „O“ na čočce jsou padělané.

 

3. Zkontrolujte nálepky

 

Některé padělky Oakley mají na čočkách nálepky. Nejběžněji používaná nálepka na sobě má „P“, což samozřejmě neudává, že se jedná o polarizovanou čočku. Ostatní samolepky jsou navrženy tak, aby vypadaly jako vyryté logo na čočce popsané výše, ale pokud přejdete prstem po okraji samolepky, můžete jasně cítit, že jde o nálepku a logo není vryto přímo do čočky. A co víc, samolepky na falešných Oakley často zanechávají zbytky lepidla na samotné čočce.

 

Zjistěte, jak rozeznat padělky značek Carrera, Prada, Chanel nebo Dolce & Gabbana od originálů.

 

Pokud chcete zjistit, zda jsou vaše RayBany originál nebo padělek, přečtěte si náš článek "Jak poznat padělky značky Ray-Ban“.
 

Hledáte nové sluneční brýle?

V Lentiamo na vás čeká obrovský výběr značkových slunečních brýlí!

Zobrazit nabídku slunečních brýlí

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

 • Petr

  Dobrý den,
  Ne všechny brýle mají nosník z gumy. Oakley Batwolf ho mají z hladkého plastu. No nutně neznamená, že je to padělek nebo se mýlím? Petr

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Petře. Nemýlíte se, sedýlka mohou být i z tvrdého plastu u sportovních brýlí s plastovými rámy. V textu článku se vyjadřujeme ke kovovým obrubám, ale použili jsme fotky brýlí v plastových obrubách - chápeme, že takto je článek docela matoucí. Pracujeme na nápravě a děkujeme za podnět. Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné

Nejprodávanější produkty