Letní výprodej slunečních brýlí!

Přihlášení

Nejlepší běžecké sluneční brýle v roce 2024

Jakub Odcházel, DiS.

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Jakub Odcházel, DiS., Vedoucí sítě optik , dne 25. 5. 2023. Napsal/a Lentiamo

Obsah

Pro běžce mohou být správné sluneční brýle stejně důležité jako pohodlné běžecké boty! Brýle na běhání by měly chránit vaše oči před škodlivým UV zářením, snižovat oslnění a zlepšovat celkovou viditelnost.

Pro ty, kteří nosí kontaktní čočky, mohou být sluneční brýle obzvláště výhodné, protože poskytují další vrstvu ochrany před nepříjemným větrem, prachem a jinými nečistotami venku.

Ať už vyrážíte na stezky, nebo na chodník, vyberte si jedny ze sedmi nejlepších slunečních brýlí na běhání, které vám přináší Lentiamo. V tomto článku naši odborníci na brýle zkoumají nejlepší sluneční brýle pro různá prostředí. Najdete zde klíčové vlastnosti, které tvoří dobrý pár běžeckých slunečních brýlí, a získáte odpovědi na některé často kladené otázky.

Co by měly dobré běžecké brýle zvládnout?

osoba běžící s brýlemi na běh

Pohodlí

Cébé S´TRACK 2.0 L CBS205

Značka na obrázku výše: Cébé

Jistě vás nepřekvapí, že sluneční brýle na běhání by měly být pohodlné. Při běhu jakékoli délky je to poslední, co chcete, aby vás sluneční brýle příliš tlačily nebo drnčely. Nepohodlné sluneční brýle vás mohou rozptylovat a ovlivňovat váš výkon.

UV ochrana

Under Armour UA 7001/S IXN 50 99

Značka na obrázku výše: Under Armour

Při běhání venku je důležité nosit sluneční brýle, které chrání oči před ostrým sluncem a reflexními povrchy. Silnice a jiné povrchy mohou způsobovat oslnění, které může způsobit nepříjemné pocity a dokonce zhoršit vidění. Vyberte si běžecké sluneční brýle, které poskytují vysokou UV ochranu, která chrání oči před poškozením sluncem a snižuje množství světla, které do nich proniká.

Čočky

Oakley Flak 2.0 XL OO 9188 72 59

Značka na obrázku výše: Oakley

Kromě výběru správného materiálu brýlových čoček pro optickou kvalitu a trvanlivost, barvy čoček mohou ovlivnit to, co vidíte a jak dobře to vidíte. Různé barvy brýlových čoček mohou být důležité v různých situacích.

  • Šedé čočky – jsou neutrální volbou, skvěle tlumí světlo na jasném světle a zachovávají přirozené barvy.
  • Červené čočky – filtrují modré světlo a mohou zvýšit barevný kontrast se žlutými dopravními značkami, dopravními čarami a zelenými stromy.
  • Hnědé čočky – zvyšují kontrast za jasného nebo proměnlivého osvětlení.
  • Žluté čočky – se skvěle hodí do zhoršených světelných podmínek, zvyšují kontrast a zlepšují viditelnost v mlhavých nebo tmavých dnech.

Další funkcí, kterou je třeba zvážit, je polarizace čoček. Polarizační čočky snižují oslnění, což může být užitečné při běhu za jasného slunečného počasí nebo v blízkosti vody. Někteří běžci však mohou zjistit, že polarizace výrazně ztmavuje okolí nebo mění vnímání hloubky. V závislosti na vašich preferencích a běžeckých podmínkách nemusí být běžecké sluneční brýle polarizované, ale mohou zlepšit váš celkový zážitek!

Odlehčené obruby

Esprit ET19669 507 72

Značka na obrázku výše: Esprit

Pokud jde o sluneční brýle na běhání, ideální jsou lehké varianty, protože mohou zabránit nepříjemným pocitům na obličeji a nose. Těžké nebo špatně padnoucí sluneční brýle mohou vytvářet tlakové body, způsobovat bolesti hlavy a zanechávat stopy na pokožce. U lehkých slunečních brýlí je také menší pravděpodobnost, že budou při běhu sklouzávat po nose nebo poskakovat, což může být rušivé a nepříjemné.

Pro Tip: Optometristka Eliška z Lentiama doporučuje, aby sportovní brýle byly lehké a pohodlné. Navíc musí být vyrobeny z vysoce kvalitních a odolných materiálů, aby vydržely špatné povětrnostní podmínky, silné sluneční záření, pot, nečistoty, prach a dalším vlivy ovzduší.

Posazení

Polaroid 07886 9CA RC 66

Značka na obrázku výše: Polaroid

Správně velké brýle by měly dobře přiléhat, aniž by se třely nebo tlačily. Běžecké sluneční brýle by měly bezpečně sedět na obličeji, aniž by při rychlém běhu nebo pohledu dolů spadly. Měly by být vybírány s ohledem na funkčnost i estetiku.. Obruby, které správně sedí k typu vaší tváře budou nejen pohodlnější, ale budou i lépe vypadat.

Odolnost.

Bollé Shifter Matte Pink 12502 SHIFTER 12502

Značka na obrázku výše: Bollé

Sluneční brýle musí být odolné, aby vydržely fyzickou zátěž při běhu venku. Vystavení potu, vlhkosti, občasným nárazům a slunečnímu záření se může na nekvalitních brýlích podepsat. Hledejte čočky a obruby vyrobené z materiálů, jako je lehký a odolný polykarbonát.

Závěr

Pokud hledáte nejlepší sluneční brýle na běhání, doufáme, že vám tento průvodce pomůže najít perfektní brýle, které s vámi udrží krok. Naši odborníci vybrali různé odstíny pro různé příležitosti. Ať už jste připraveni na maraton nebo na kilometr, mějte na paměti tyto klíčové vlastnosti a produkty!

Časté dotazy

Jaké jsou nejlepší levné sluneční brýle na běhání?

Stejně jako jiné sluneční brýle by i levné běžecké brýle měly mít vysokou ochranu proti UV záření, dobrou viditelnost, být odolné a pohodlně sedět. Nejlepší sluneční brýle za nízkou cenu najdete u značek EspritPolaroid. Nabízejí skvělé optické vlastnosti a různé sportovní modely. Některé sluneční brýle Oakley mají také nižší cenu a zároveň se hodí pro běh.

Jsou Ray-Ban dobré brýle na běh?

Mnoho běžců dává přednost slunečním brýlím Ray-Ban pro jejich optickou čistotu a odolnost. Mnohé modely jsou lehké a mají přidané funkce, jako jsou polarizační čočky. Ray-Ban nabízí mnoho stylových a spolehlivých brýlí pro běh po stezce nebo rychlý běh městem.

Jaké jsou nejlepší sluneční brýle Oakley na běhání?

Společnost Oakley nabízí celou řadu špičkových sportovních slunečních brýlí. Mnoho jejich modelů je ideálních pro běhání. Díky optimalizovaným tvarům rámů, lehkým materiálům a vynikajícím technologiím čoček nemůžete udělat chybu. Oakley Radar EV Path, Oakley Flak 2.0 XLOakley Sutro Lite jsou skvělé brýle pro svojí optiku a pohodlný a kvalitní design.


Přečtěte si více

Zajímáte se o jiné sporty? Podívejte se ještě dnes na sportovní sluneční brýle pro horská kola a cyklistiku.

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty