Valentýnská nabídka se slevou až 50 %

Přihlášení

Nejlepší počítačové brýle: Jak vybrat ty pravé pro vás

Jakub Odcházel, DiS.

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Jakub Odcházel, DiS., Vedoucí sítě optik , dne 28. 4. 2021. Napsal/a Maria Chiara Tarsia

Počítačové brýle se rychle staly nezbytným doplněk pro ty, kteří stráví několik hodin denně prohlížením digitálních obrazovek, ať už je to do práce nebo na volný čas.

Zajímá vás, jak pro vás vybrat ty nejlepší brýle blokující modré světlo, které budou vyhovovat vašim potřebám? Pak čtěte dál! Nebo si přečtěte, z čeho jsou počítačové brýle vyrobené a jak přesně fungují.

Jaké jsou výhody brýlí na počítač?

Práce s notebookem, sledování televize, hraní her celé hodiny nebo nekonečné procházení novinek na sociálních sítích ... obrazovky na nás číhají všude! Ať už z důvodu nutnosti nebo potěšení, digitální zařízení jsou nyní našimi společníky.

Příjem modrého světla vyzařovaného všemi těmito zařízeními - zejména v noci - však může zmást naše tělo a přesvědčit ho, že je stále den a ještě není čas spát. Neustálé soustředění na stejné místo navíc může oči unavovat. Věděli jste také, že když používáme digitální zařízení, máme tendenci méně mrkat? Všechny tyto akce mohou způsobit bolesti hlavy, únavu očí nebo špatný spánek .

Existují jednoduchá opatření, která můžete přijmout, abyste očím ulevili. Jedním z nich jsou brýle proti modrému světlu. A co dál? Tipy a triky odborníků naleznete v našem článku o syndromu počítačového vidění.

 • Ochrana proti modrému světlu, která brání vlnám světla proniknout do oka.
 • Ochrana proti UV záření.
 • Boj proti syndromu počítačového vidění, únavě, bolestem hlavy a suchým očím.
 • Zlepšení kontrastu a čistoty obrazu na digitálních obrazovkách.
 • Zlepšení kvality spánku filtrováním krátkých vlnových délek, které zpomalují uvolňování melatoninu.

Které počítačové brýle (brýle proti modrému světlu) jsou nejlepší pro vás?

Při výběru nových počítačových brýlí je třeba vzít v úvahu několik důležitých věcí: tvar obruby, kvalita brýlových čoček a v neposlední řadě také estetika.

Městské, svěží a mladistvé: Meller Blue Light

Omezený rozpočet neznamená obětování kvality. Brýle Meller Blue Light jsou bestsellerem sezóny. Tyto počítačové brýle kombinují kvalitu, design, skvělou ochranu a špičkovou technologii za 1089 Kč. Čočky jsou vyrobeny z materiálu CR-39, což je materiál, který se používá především při výrobě slunečních brýlí a je oblíbený díky své odolnosti proti poškrábání a vysoké blokaci UV záření.

Kolekce Meller Blue Light navíc zahrnuje také exkluzivní řadu "Bio-based", která obsahuje eco-friendly brýle, vyrobené z recyklovaných materiálů za použití udržitelných metod výroby.

Přečtěte si více o ekologických brýlích

Módní, nadčasové, všudypřítomné: Ray-Ban Everglasses

Kdo by neměl rád Ray-Ban? Přední výrobce brýlí nedávno představil svou krásnou kolekci Everglasses. Koncept je jednoduše lákavý: vysoce kvalitní brýle proti modrému světlu, bez dioptrií a vyrobené k okamžitému nošení, s výjimečným plusem: všechny brýle z této kolekce patří mezi ty nejikoničtější modely, které Ray-Ban vyrábí a které tuto značku proslavily po celém světě a udělaly z ní jedničku na trhu.

Čočky brýlí Everglasses jsou také vyrobeny z CR-39, jsou odolné proti poškrábání a jsou vybaveny UV filtry.

Dioptrické počítačové brýle

Korekce zraku + ochrana proti modrému světlu + vaše oblíbená obruba z našeho širokého výběru: dokonalá shoda. Jednoduše si vyberte brýle dle svého vkusu, připravte si svůj předpis a zvolte při volbě povrchových filtrů náš nejmodernější filtr BlueCut. A co dál? Nyní už jen relaxujte a těšte na nové brýle! Naši zkušení optici vyrobí vaše nové brýle v naší optice a my je doručíme až k vašim dveřím.

Čočky používané našimi specialisty jsou dodávány společností Omega Optix a jsou vyrobeny z 1) CR-39 pro index ztenčení 1,5 a 2) MR-8 pro index ztenčení 1,6 a 1,67. Tyto čočky jsou vybaveny filtrem UV420 a samozřejmě vysoce kvalitním filtrem modrého světla. Jsou také vybaveny antireflexní úpravou AR XBlue.

Najděte si své oblíbené počítačové brýle a nechtě si je zaslat až domů bez nákladů na dopravu.

Které počítačové brýle vám budou slušet nejvíce?

Nákup brýlí online se může zdát složitý, ale ve skutečnosti nebyl nikdy jednodušší. Lentiamo vám poskytuje několik nástrojů, které vám pomohou vybrat perfektní brále pro vás. Vaše počítačové brýle by měly sedět tvaru vašeho obličeje a měly by se pohodlně nosit (a dobře se na ně dívat!) – proto jsme sepsali návod pro výběr brýlí podle tvaru obličeje.

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

  Žádný dotaz...

  Údaje označené * jsou povinné

  Nejprodávanější produkty