Přihlášení

Které počítačové brýle jsou pro vás ty pravé? Zde je návod, jak si vybrat

Anna Sucha

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Anna Sucha, Optometrista, dne 28. 4. 2021
Napsal/a Maria Chiara Tarsia

V průběhu roku 2021 se počítačové brýle rychle staly nezbytným doplněk pro ty, kteří stráví několik hodin denně prohlížením digitálních obrazovek, ať už je to do práce nebo na volný čas.

Zajímá vás, jak pro vás vybrat ty nejlepší brýle blokující modré světlo, které budou vyhovovat vašim potřebám? Pak čtěte dál!

Co jsou počítačové brýle?

Brýle na počítač jsou vybaveny speciálním filtrem, který brání tomu, aby se modré světlo dostalo dovnitř vašeho oka.

V posledních letech se stále častěji používají počítače, smartphony a různá elektronická zařízení s jasnými obrazovkami. Proto jsou tyto moderní brýle vhodné a doporučené i těm, kteří netrpí zrakovým postižením. Tyto nedioptrické brýle jsou vyrobeny speciálně pro ochranu vašich očí před modrým světlem, proto se jim často říká „počítačové brýle“ nebo také „brýle proti únavě“.

Podívejte se na video níže a zjistěte, jak fungují

Jaké jsou výhody brýlí na počítač?

Práce s notebookem, sledování televize, hraní her celé hodiny nebo nekonečné procházení novinek na sociálních sítích ... obrazovky na nás číhají všude! Ať už z důvodu nutnosti nebo potěšení, digitální zařízení jsou nyní našimi společníky.

Příjem modrého světla vyzařovaného všemi těmito zařízeními - zejména v noci - však může zmást naše tělo a přesvědčit ho, že je stále den a ještě není čas spát. Neustálé soustředění na stejné místo navíc může oči unavovat. Věděli jste také, že když používáme digitální zařízení, máme tendenci méně mrkat? Všechny tyto akce mohou způsobit bolesti hlavy, únavu očí nebo špatný spánek .

Existují však jednoduchá opatření, která můžete přijmout, abyste očím ulevili. Jedním z nich jsou brýle proti modrému světlu. A co dál? Tipy a triky odborníků naleznete v našem článku o syndromu počítačového vidění.

Stručně řečeno, nejdůležitější výhody počítačových brýlí jsou:

 • Ochrana proti modrému světlu, která brání vlnám světla proniknout do oka.
 • Ochrana proti UV záření.
 • Boj proti syndromu počítačového vidění, únavě, bolestem hlavy a suchým očím.
 • Zlepšení kontrastu a čistoty obrazu na digitálních obrazovkách.
 • Zlepšení kvality spánku filtrováním krátkých vlnových délek, které zpomalují uvolňování melatoninu.

Kde si můžete koupit brýle proti modrému světlu?

Ať už hledáte počítačové brýle pro muže, ženy nebo děti. Bez ohledu na váš styl nebo rozpočet - na Lentiamo si vybere každý!

Jak zjistíte, které počítačové brýle jsou ty pravé pro vás?

Při výběru nových počítačových brýlí je třeba vzít v úvahu několik důležitých věcí: tvar obruby, kvalita brýlových čoček a v neposlední řadě také estetika.

Městské, svěží a mladistvé: objevte kolekci Meller Blue Light

Omezený rozpočet neznamená obětování kvality. Brýle Meller Blue Light jsou bestsellerem sezóny. Tyto počítačové brýle kombinují kvalitu, design, skvělou ochranu a špičkovou technologii za 1089 Kč. Čočky jsou vyrobeny z materiálu CR-39, což je materiál, který se používá především při výrobě slunečních brýlí a je oblíbený díky své odolnosti proti poškrábání a vysoké blokaci UV záření.

Kolekce Meller Blue Light navíc zahrnuje také exkluzivní řadu "Bio-based", která obsahuje eco-friendly brýle, vyrobené z recyklovaných materiálů za použití udržitelných metod výroby.

Přečtěte si více o ekologických brýlích

Módní, nadčasové, všudypřítomné: Ray-Ban Everglasses chrání vaše oči před škodlivým modrým světlem stylově

Kdo by neměl rád Ray-Ban? Přední výrobce brýlí nedávno představil svou krásnou kolekci Everglasses. Koncept je jednoduše lákavý: vysoce kvalitní brýle proti modrému světlu, bez dioptrií a vyrobené k okamžitému nošení, s výjimečným plusem: všechny brýle z této kolekce patří mezi ty nejikoničtější modely, které Ray-Ban vyrábí a které tuto značku proslavily po celém světě a udělaly z ní jedničku na trhu.

Čočky brýlí Everglasses jsou také vyrobeny z CR-39, jsou odolné proti poškrábání a jsou vybaveny UV filtry.

Dioptrické počítačové brýle? Žádný problém!

Korekce zraku + ochrana proti modrému světlu + vaše oblíbená obruba z našeho širokého výběru: dokonalá shoda. Jednoduše si vyberte brýle dle svého vkusu, připravte si svůj předpis a zvolte při volbě povrchových filtrů náš nejmodernější filtr BlueCut. A co dál? Nyní už jen relaxujte a těšte na nové brýle! Naši zkušení optici vyrobí vaše nové brýle v naší optice a my je doručíme až k vašim dveřím.

Čočky používané našimi specialisty jsou dodávány společností Omega Optix a jsou vyrobeny z 1) CR-39 pro index ztenčení 1,5 a 2) MR-8 pro index ztenčení 1,6 a 1,67. Tyto čočky jsou vybaveny filtrem UV420 a samozřejmě vysoce kvalitním filtrem modrého světla. Jsou také vybaveny antireflexní úpravou AR XBlue.

Najděte si své oblíbené počítačové brýle a nechtě si je zaslat až domů bez nákladů na dopravu.

Které počítačové brýle vám budou slušet nejvíce?

Nákup brýlí online se může zdát složitý, ale ve skutečnosti nebyl nikdy jednodušší. Lentiamo vám poskytuje několik nástrojů, které vám pomohou vybrat perfektní brále pro vás. Vaše počítačové brýle by měly sedět tvaru vašeho obličeje a měly by se pohodlně nosit (a dobře se na ně dívat!).

Co udělat nejdříve: zjistěte svou velikost s pomocí našeho průvodce.

Druhý krok: vyzoušejte si brýle s pomocí našeho virtuálního zrcadla.

Je to jednoduché, že?

Znáte již svůj tvar obličeje? Zde je několik poznatků:

 • Oválným obličejům sluší téměř vše, takže mohou volit libovolný tvar
 • Čtvercové tváře vypadají obzvláště elegantně v kulatých a oválných brýlích
 • Kulaté obličeje jsou naopak ideální pro obdélníkové a oversize obruby
 • Trojúhelníkový obličej nejlépe doplní oversize a obdélníkové brýle
 • Obličeje ve tvaru srdce by měly volit cat-eye a obdélníkové obruby
 • Obličeje ve tvaru diamantu vypadají skvěle s browline, cat-eye a čtvercovými brýlemi

Hledáte další módní tipy od našich odborníků, které vám pomohou vybrat dokonalý model pro váš tvar obličeje? Podívejte se na naše video a nechte se inspirovat!

" allowfullscreen>

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

  Žádný dotaz...

  Údaje označené * jsou povinné

  Nejprodávanější produkty