Přihlášení

Top 10 roztoků na kontaktní čočky

Jakub Odcházel

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Jakub Odcházel, Vedoucí optik, dne 27. 2. 2020
Napsal/a Leonie Bauer

Zajímá Vás, které roztoky pro kontaktní čočky jsou pro čištění a desinfekci kontaktních čoček aktuálně nejlepší? Sestavili jsme pro vás seznam top 10 nejlepších roztoků pro péči o čočky.

Tento seznam je založen na znalostech a zkušenostech našich interních optometristů a redaktorů. Náš tým odborníků se podrobněji podíval na naše nejprodávanější produkty z kategorie péče o čočky a vybral 10 nejlepších na základě jejich zkušeností a rozhovorů se zákazníky.

Můžeme vám předem slíbit, že všech 10 roztoků se může pyšnit nejvyšší kvalitou a nejmodernějšími technologiemi.

Přehled nejlepších roztoků pro kontaktní čočky

 1. Bestseller: Solunate 400ml

  Víceúčelový roztok Solunate je nejprodávanějším roztokem na e-shopu VašeČočky. Kromě vysoké kvality nabízí výhodné balení za rozumnou cenu. Větší 400 ml balení vám umožní starat se o své kontaktní čočky nejméně o 5 dní déle ve srovnání s obvyklými 360 ml lahvemi. Tento produkt je také vynikající alternativou k těm nejlepším na trhu, jako jsou ReNu MPS Sensitive Eyes, Biotrue Multi-Purpose či OPTI-FREE.  Proč je Solunate naším bestsellerem?

  • Vysoká kvalita a následné pohodlí při používání tohoto all-in-one roztoku přesvědčilo většinu našich zákazníků

  • Větší balení znamená větší pohodlí

  •Kyselina hyaluronová pro dezinfekci, očištění a skladování měkkých kontaktních čoček, včetně silikon-hydrogelových je ideální pro citlivé a suché oči

 2. Biotrue Multi-Purpose 360 ml

  Víceúčelový roztok Biotrue Multi-Purpose 360 ml od firmy Bausch & Lomb je inspirován fyziologií oka. PH je neutrální a podobné jako pH zdravé a přirozené slzné tekutiny. Roztok má také schopnost dlouhodobé hydratace, protože obsahuje lubrikační přísadu, která udržuje proteiny aktivní, a proto odolnější vůči bakteriím.  Čím se vyznačuje roztok Biotrue Multi Purpose?

  • Vysoký komfort nošení čoček po celý den

  • pH je nastaveno na stejnou hladinu, jako mají zdravé slzy

  • Udržuje kontaktní čočky vlhké po celý den

 3. Vantio Multi-Purpose 360 ml

  I mezi levnějšími roztoky existují skutečná překvapení. Koneckonců, nižší cena neznamená nižší kvalitu. Kromě své nepřekonatelné ceny nabízí víceúčelový roztok Vantio 360 ml multi-purpose také špičkovou kvalitu.  Přečtěte si více o výhodách roztoku Vantio Multi-Purpose

  • Víceúčelový roztok Vantio Multi-Purpose dezinfikuje, zvlhčuje a odstraňuje usazeniny bílkovin a je také ideální pro oplachování kontaktních čoček.

  • Vantio je skvělou alternativou k nejlepším roztokům na trhu, jako jsou:: All In One Light, Zero-Seven Refreshing, Options Multi a spoustu dalších.

  • Vantio můžete za bezkonkurenční cenu koupit exkluzivně na VašeČočky!

 4. ReNu MultiPlus 360 ml

  Není náhodou, že roztok ReNu MultiPlus 360 ml od společnosti Bausch & Lomb zaujal místo v předních příčkách našeho seznamu. Tento víceúčelový roztok je navržen pro kompletní péči o všechny typy měkkých kontaktních čoček. Roztok ReNu obsahuje kyselinu boritou, a proto může výborně vyvažovat hodnotu pH na povrchu kontaktních čoček.  Co dělá ReNu MultiPlus tak výjimečným?

  • ReNu MultiPlus nabízí maximální zvlhčení

  • Odstraňuje vnější zbytky buněčných tkání

  • Dobře jej snáší i citlivé oči – žádné pocity řezání a pálení, nošení kontaktních čoček je příjemnější  Zde jsou roztoky, které v našem žebříčku Top 10 získaly 5. až 10. místo

 5. Options Multi 360 ml
 6. SOLOCARE AQUA 90 ml s pouzdrem
 7. Horien Ultra Comfort 500 ml
 8. Max OptiFresh bioplus 60 ml
 9. Zero-Seven Refreshing 80 ml
 10. OPTI-FREE PureMoist 90 ml


Jak si vlastně vybrat správný roztok pro své kontaktní čočky?

V závislosti na tom, co vaše oči potřebují, jsou k dispozici různé produkty. Na trhu existuje spoustu víceúčelových roztoků které jsou vhodné pro většinu uživatelů kontaktních čoček. Nicméně: to, co je dobré pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro všechny. Vždy je třeba mít na paměti dva požadavky:

Maximální zvlhčení:

Slyšeli jste o syndromu suchého oka? Ten je často výsledkem pobytu v prašném prostředí, při nošení kontaktních čoček nebo každodenní práci s počítačem. Suché sliznice znamenají suché oči – pro tento problém doporučujeme použít roztoky, které silně zvlhčují kontaktní čočky, jako je například náš roztok Solunate, který se umístil na prvním místě.

Dostatečná dezinfekce:

Slyšeli jste už o Peroxidovém roztoku? Tento typ roztoků je zvláště důkladný při čištění. Odstraňuje všechny bakterie a bez kompromisů. Čočky se čistí podle principu chemických reakcí, které mohou trvat až několik hodin. Na konci procesu je roztok peroxidu neutralizován a čočky jsou připraveny k použití. Doporučujeme roztok AOSEPT PLUS, který je špičkou mezi peroxidovými roztoky.

Před zakoupením tohoto typu roztoku se však prosím informujte o používání peroxidových roztoků a následné aplikaci.Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

  Žádný dotaz...

  Údaje označené * jsou povinné

  Nejprodávanější produkty