800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Časté otázky: Kontinuální čočky

Přespávání v kontaktních čočkách Biofinity

Anonym
Dotaz:

Zkusila jsem v čočkách Biofinity párkrát přespat a v pohodě. Myslíte si, že si tím můžu ublížit?

Lentiamo.cz
Odpověď:

Kontaktní čočky Biofinity jsou vhodné ke kontinuálnímu nošení. Při dodržení všech zásad bezpečného používání kontinuálních čoček si neublížíte. Dbejte rovněž na pravidelné kontroly u Vašeho kontaktologa (každých 6 měsíců).

PureVision nebo Biofinity?

Anonym
Dotaz:

Dobrý den, nosím asi 3 roky kontaktní čočky PureVision, minulý týden jsem byla na přeměření zraku a kontaktolog mi doporučil čočky Biofinity, i když já jsem s čočkami PureVision neměla žádné problémy. Mám teď zkušební čočky Biofinity a nevidím v nich žádný rozdíl. O prázdninách odlétám na 3 měsíce do zahraničí na brigádu a chtěla bych vědět, zda si mám pořídit čočky Biofinity, které obsahují o 12% více vody než čočky PV a které čočky jsou vhodnější pro každodenní nošení, koupání v bazénu a v moři?

Lentiamo.cz
Odpověď:

Oboje jmenované čočky patří k velmi dobrým a oblíbeným. Pokud Vám kontaktolog doporučil Biofinity, nejspíš k tomu měl důvod. Co bych Vám však rozhodně nedoporučoval, je koupání v těchto čočkách. Ať v bazénu, tak v moři. Riskujete kontaminaci čoček a infekci. K tomuto účelu jsou podmínečně vhodné jednodenní čočky, které večer vyjmete z oka a zahodíte.

Jsou kontinuální kontaktní čočky šetrné pro oči?

Anonym
Dotaz:

Chci se zeptat, jaký máte názor na čočky, které se nemusejí na noc vyndavat? Neničí to oči?

Lentiamo.cz
Odpověď:

Kontaktní čočky, které nemusíte na noc vyjímat – kontinuální kontaktní čočky, mají své výhody. Například v situacích, kde jsou stížené hygienické podmínky, pro manipulaci s klasickými čočkami. Zdravé nošení kontaktních čočkek vyžaduje dodržování určitých zásad a u kontinuálních čoček to platí dvojnásobně. Proto bych doporučoval, pokud to situace dovolí, alespoň po 3–4 dnech čočky na noc vyjmout a dbát pravidelných kontrol očí u Vašeho kontaktologa. Pokud zásady správného používání budete dodržovat a pravidelně budete docházet na kontroly, nemusíte se bát, že by vám kontaktní čočky poškodily oči.

Laserová operace očí a kontinuální čočky - proč se nedoporučují

Holúbková
Dotaz:

Dobrý den. Proč se nedoporučují kontinuální kontaktní čočky pro lidi po laserové operaci? Chtěla jsem je, ale nebyly mi doporučeny zdůvodu že jsem byla v roce 2004 na laserové operaci. Jen měsíční.

Lentiamo.cz
Odpověď:

Během laserové operaci očí dochází k její oploštění rohovky ve smyslu snížení hodnoty dioptrií – to může vést k následným zdravotním komplikacím v případě neustálého nošení kontaktních čoček – jednak kontaktní čočka může „tlačit“ na rohovku, která se nadále oplošťuje (dochází k úpravě dioptrických hodnot) a taktéž hrozí vleklé záněty rohovky. Z tohoto důvodu není doporučeno nosit kontaktní čočky kontinuálně – nepřetržitě – celý měsíc, ale o čočky pečovat, čistit v roztoku a taktéž očím po dobu spánku ulevit.

Položte jakoukoliv otázku týkající se kontaktních čoček. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Přidat dotaz