Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

Přihlášení

Biofinity Multifocal (6 čoček)

Kontaktní čočky Měsíční Multifokální CooperVision Biofinity

na základě 16 recenzí

Na hlavním skladě > 300 ks
Výhodnější balení: Biofinity Multifocal (6 čoček) + Solunate Multi-Purpose 400 ml s pouzdrem 1 499 Kč (ušetříte 119 Kč)
Nákupem získáte 130 bonusových bodů
1 299 Kč

Zvolte parametry

Zvolte parametry Nápověda

U vás 28. 5.

+ vybrat parametry i pro druhé oko

 • Doprava zdarma nad 1500 Kč
 • Pod 1 500 Kč – Výdejní místa 29 Kč
 • Platba předem již od 64 Kč, dobírka již od 94 Kč

Proč nakupovat právě u nás?

Protože pro vás máme jedinečné výhody.

Výdejní místa

Nechejte si objednané zboží poslat na jedno z našich výdejních míst.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Při nižší ceně objednávky můžete využít výdejní místa za 29 Kč, nebo dopravu již od 59 Kč.

Bonusový program

Od prvního nákupu získáváte bonusové body, které můžete vyměnit za dárky zdarma.

 

Hodnocení Biofinity Multifocal:
94 % na základě 16 recenzí

Zobrazujeme pouze hodnocení s komentářem

Detaily o Biofinity Multifocal (6 čoček)

Zažijte jasné a přirozené vidění na všechny vzdálenosti s kontaktními čočkami Biofinity Multifocal od společnosti CooperVision. Tyto měsíční kontaktní čočky Biofinity jsou speciálně navrženy pro korekci presbyopie..

Multifokální kontaktní čočky vyrobené z materiálu Comfilcon A nabízejí všechny výhody moderních technologií silikon-hydrogelových kontaktních čoček. Jsou přirozeně zvlhčující a superhydrofilní, aby zajistily dlouhotrvající hydrataci a udržely svěží a zdravý pocit očí po celý den.

Biofinity Multifocal jsou také vybaveny jedinečnými technologiemi Balanced Progressive a Aquaform, které udržují čočky přirozeně hydratované a zároveň poskytují výjimečnou ostrost vidění.

Výhody kontaktních čoček Biofinity Multifocal

Biofinity Multifocal jsou měsíční kontaktní čočky navržené pro korekci presbyopie prostřednictvím více zón korekce vidění v jediné čočce. Prozkoumejte další výhody těchto inovativních multifokálních kontaktních čoček od Biofinity:

 • Jasné vidění na jakoukoli vzdálenost – Vlastnost Balanced Progressive Technology poskytuje tři zóny korekce pro plynulý přechod zraku a jasné vidění na blízko, do dálky i na střední vzdálenost.
 • Zdravější oči – Vysoce prodyšný silikon-hydrogelový materiál umožňuje větší přístup kyslíku k rohovce a lepší ostrost vidění.
 • Vyšší komfort nošení – Exkluzivní technologie Aquaform uzamyká vlhkost a udržuje čočky dokonale hydratované i během doby sníženého mrkání, například při čtení knihy.
 • Méně podráždění a únavy – Vysoká propustnost pro kyslík snižuje podráždění díky optimální rovnováze mezi obsahem vody a propustností kyslíku.
 • Nošení přes noc – Tyto čočky jsou určeny pro denní nošení, ale po schválení oftalmologem je lze nosit i nepřetržitě až sedm dní.

Pro koho jsou čočky Biofinity Multifocal určeny?

Kontaktní čočky Biofinity Multifocal jsou ideální pro ty, kteří chtějí špičkové pohodlí a jasné vidění. Jsou určeny pro:

 • Nositele trpící presbyopií
 • Nositele nad 40 let
 • Nositele, kteří hledají měsíční kontaktní čočky
 • Nositele, kteří zvažují kontinuální nošení

Často kladené otázky o Biofinity Multifocal od CooperVision (6 čoček)

Jak dlouho můžete nosit Biofinity Multifocal?

Biofinity Multifocal jsou určeny pro denní nošení a vyndání před spaním s výměnou po 30 dnech. Nabízejí také flexibilitu kontinuální nošení kontaktních čoček až na šest nocí a sedm dní. Po určité době kontinuálního nošení je nutné kontaktní čočky vyjmout a vložit je do roztoku na kontaktní čočky. Vždy se poraďte se svým očním specialistou, zda je kontinuální nošení pro vás vhodné.

Jaké jsou výhody multifokálních kontaktních čoček?

Multifokální kontaktní čočky nabízejí výjimečné pohodlí a korekci vidění na všechny vzdálenosti, takže jsou velmi pohodlné. Nepotřebujete s nimi nosit více brýlí a jsou ideální pro sport a aktivní životní styl.

Mohly by být pro vás vhodné? Jednoduše se poraďte se svým očním specialistou. Předpis na multifokální kontaktní čočky obsahuje všechny stejné rozměry jako standardní předpis, jediným rozdílem je parametr 'ADD.' Jedná se o hodnotu zvětšovací síly potřebné ke korekci vidění na blízko.

Jaké jsou nevýhody multifokálních kontaktních čoček?

Pokud jste multifokální kontaktní čočky nikdy předtím nenosili, může vám chvíli trvat, než si na ně zvyknete. Během adaptačního období můžete zažít pocit nočního oslněním a slepoty, protože vaše oči si zvykají na nový způsob vidění.

Kvůli složité konstrukci kontaktních čoček mohou být multifokální kontaktní čočky také dražší než jiné. Oční lékař musí určit vhodný předpis a pečlivě multifokální kontaktní čočky naaplikovat, aby správně fungovaly a byly pohodlné.

Můžete s kontaktními čočkami Biofinity Multifocal spát?

Ano, kontaktní čočky Biofinity Multifocal lze mít i přes noc a kontinuálně je nosit až sedm dní.Obecně je nošení těchto kontaktních čoček přes noc bezpečné, ale oční specialista by měl určit zda je pro vás spaní s kontaktními čočkami vhodné. Nikdy nespěte s kontaktními čočkami, které nejsou speciálně navrženy pro nošení přes noc.

Jaký je rozdíl mezi kontaktními čočkami Biofinity Multifocal (6 čoček) a Biofinity Multifocal (3 čočky)?

Biofinity Multifocal (6 čoček) mají v každém balení šest kontaktních čoček. Biofinity Multifocal (3 čočky) mají v každém balení tři kusy kontaktních čoček.

Hlavní rozdíl je v tom, jak dlouho vydrží každé balení celkem. Balení Biofinity Multifocal (6 čoček) vydrží až šest měsíců a balení Biofinity (3 čočky) vydrží až tři měsíce, pokud se každých 30 dní použije jedna kontaktní čočka z krabičky. Biofinity Multifocal (3 čočky) jsou ideální pro ty, kteří chtějí utratit méně za jednu objednávku. Cena za jednu kontaktní čočku je nižší, když si koupíte Biofinity Multifocal (6 čoček).

Ostatní multifokální kontaktní čočky

Mezi další oblíbené multifokální kontaktní čočky patří Acuvue Oasys Multifocal, dvoutýdenný kontaktní čočky určené pro denní nošení. Tyto pohodlné kontaktní čočky jsou vybaveny UV filtrem pro lepší ochranu očí.

Dalšími měsíčními multifokálními kontaktní čočkami jsou Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal, které jsou vybaveny technologií HydraGlyde Moisture Matrix, která uzamyká vlhkost v čočkách a zajišťuje celodenní pohodlí. PureVision 2 for Presbyopia se snadno nasazují a jsou navrženy pro možné kontinuální nošení až po dobu 30 dnů nebo 29 nocí po schválení vaším očním specialistou.

Nejčastěji se prodává s roztokem Vantio Multi-Purpose 360 ml s pouzdrem.

Toto je zdravotnický prostředek. Před použitím si přečtěte návod k použití.

Parametry

Expirace: Nejméně 35 měsíců
Materiál:  Comfilcon A
Zabarvení pro manipulaci:  Ano
Může se s čočkami spát:  Ano
Obsah vody:  48 %
Propustnost pro kyslík:  128 Dk/t
UV filtr:  Ne
Silikon-hydrogelové:  Ano
Indikátor rub-líc:  Ne
Čoček v krabičce:  6
Rozsah dioptrií:  od -10.0 do +6.0
Průměr:  14
Zakřivení:  8.6
Adice:  od +1.00 do +2.50
Středová tloušťka:  0.09 mm
Modul pružnosti:  0.75 MPa
Hmotnost: 37 g
Výrobce:
Kategorie:

Výhodné balíčky

Dotazy (27×)

Komentáře k Biofinity Multifocal (6 čoček) Přidat dotaz

 • Pavel V.

  Co je to adice

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Pavle.

   Nápovědu získáte, pokud kliknete a nápis "adice" nad kolonkou výběru hodnot pro čočky v šedém rámečku nahoře. Jinak se jedná o rozdíl mezi dioptriemi na blízko a na dálku, který je nutný zvolit pro správný výběr multifokálních kontaktních čoček.

   Pokud o takové čočky máte zájem, doporučujeme se nejdříve poradit s Vaším očním specialistou a především zjistit všechny potřebné informace a hodnoty pro správný výběr korekce.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Miroslav Š.

  Dobrý den, co prosím Vás znamenají písmena na krabičce N a D. Je v čočkách nějaký rozdíl?
  Děkuji za odpověď.
  Šimánek

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, pane Šimánku.

   N a D značí nedominantní a dominantní oko. V některých případech lze po konzultaci s Vaším očním specialistou zvolit dominantní variantu pro obě oči, aby se výsledná korekce ještě více zpřesnila.

   Návod na určení ne/dominantního oka najdete zde.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Petra L.

  Dobrý den, ráda bych objednala otci na zkoušku čočky Biofinity Multifocal. Původně měl čočky Bausch+Lomb SofLens - Multifocal (polymacon) s parametry BC 8.8, PR +2.00, ADD Hight. U čoček Biofinity Multifocal jsou hodnoty Adice konkrétní. Můžete mi, prosím, poradit s určením? Mockrát děkuji.

  Odpovědět
  • Klára
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Petro,

   děkujeme za dotaz.

   Při změně v používání kontaktních čoček by se nositel měl nejprve poradit se svým očním specialistou. Každý výrobce multifokálních kontaktních čoček pracuje s jinou fornou a škálou pro určení adice.

   CooperVision v případě multifokálních čoček ještě rozlišuje adici na dominantním a nedominantním oku. Které oko máte dominantní můžete zjistit pomocí našeho návodu.

   Takto na dálku ovšem není možné ověřit správnost výsledků a navíc potřebujete znát přesnou hodnotu pro adici, kterou je Vám opět schopný sdělit a vypočítat jen Váš oční specialista.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Viktor B.

  Dobrý den,chtěl bych se prosím ještě zeptat jestli čočky Biofinity Multifocal patří mezi tzv.tvrdé čočky z důvodu používáného roztoku ,abych zvolil z těch lepších. Děkuji

  Odpovědět
  • Klára
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Viktore,

   děkujeme za dotaz. Biofinity multifocal jsou tzv. měkkými kontaktními čočkami. Roztok můžete vybírat z následující nabídky.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Viktor B.

  Dobrý den,mám na optometrii zjištěno pravé i levé oko +2.00 D.
  Znamená to,že obě oči můžou být dominantní ?.Děkuji

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Viktore.

   Dominantní zůstává pouze jedno oko. Avšak v některých případech může optometrista určit čočku pro dominantní oko na obě oči a individuálně zpřesnit korekci právě pro Vaše potřeby.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Lucie

  Dobrý den, lékař mi doporučil multifocální oční čočky Ultraflex MF +1.5 add +1.5 od značky Cooper Vision. Bohužel, v nabídce je nemáte. Doporučíte jako alternativu řadu Biofinity?

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Lucie.

   Správně jste odhadla, že se jedná o čočky Biofinity Multifocal, které jste zakoupila jako privátní značku Ultraflex u Vašeho očního specialisty. Další častou privátní značkou pro tyto čočky je Switch Premier, ale vždy se jedná o čočky Biofinity od výrobce CooperVision z materiálu Comfilcon A.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Jana J.

  Dobrý den,
  co znamenají písmena D a N u parametru adice? Děkuji.

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,

   děkujeme za komentář. D označuje dominantní oko a N je označení pro nedominantní oko.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Ivana H.

  Dobrý den, stalo se Vám že by čočka praskla
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den Ivano, čočky nosíme 17 let a nikdy se nám nestalo, že by
   čočka praskla. Když jsme zkoušeli čočku sami roztrhnout, vyžaduje to
   značnou námahu. Nicméně někteří naši zákazníci se s takovou situací
   již setkali. Pokud je čočka prasklá, respektive zboží je vadné, je
   možné ho reklamovat.


   Odpovědět
 • Dana N.

  Dobrý den,používám čočkyAqualite premium multifocal. Je možné přejít na Vaše čočky stejných parametrů?

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Dano. Každou změnu čoček doporučujeme konzultovat se
   specialistou. Pokud ale přesto chcete zkusit změnu sama, určitě
   doporučujeme abyste vyhledala čočky se stejnými parametry, pokud Vám ty
   stávající vyhovují. Důležitá ja zpravidla stejná hodnota zakřivení a
   průměru čočky a dále typ materiálu a poměr obsahu vody a propustnosti
   kyslíku. Tyto informace uvádíme vždy v popisu produktu. Pokud jsou čočky
   Aqualite navíc vyrobeny ze stejného materiálu Comfilcon A (uvedeno na obalu
   čoček), pak se jedná o privátní značku, která ve skutečnosti obsahuje
   právě čočky Biofinity od firmy CooperVision.


   Odpovědět
 • Sovadinová R.

  Dobrý den, jsou tyto čočky vhodné, když mám krátkozrakost -2,75, ale do blízka vidím perfektně? S klasickými čočkami mám velký problém se čtením do blízka, vidění je rozmazané. Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,


   děkujeme za komentář. Správné čočky by Vám měl doporučit oční
   lékař nebo optik na základě vyšetření očí. Po vyšetření byste měla
   obdržet zkušební pár čoček v naměřených parametrech, abyste si
   vyzkoušela, že je korekce správná a čočky Vám vyhovují. Pokud zkušební
   pár čoček nebude úplně vyhovovat, pak požádejte očního specialistu
   o jiný zkušební pár čoček, dokud spolu nenajdete ty správné. Jen tak
   budete mít jistotu, že kupujete vhodné čočky pro své oči.


   Přejeme Vám krásný den.


   Odpovědět
 • Andrea V.

  Dobrý den, jsou vhodné čočky Biofinitioptrii tedy zadám 1,25? Děkuji, AV

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,


   děkujeme za komentář. Pokud Vám byly očním lékařem či optikem
   doporučeny čočky Biofinity Multifocal, v zápisu by jako první měla být
   uvedena dioptrie a následně potřebná adice. Pokud si nevíte rady
   s vyplněním parametrů, obraťte se na nás na info@lentiamo.cz


   Hezký den, Marie.


   Odpovědět
 • Darja M.

  Dobrý den mohu si vás o jednat
  Multifocal čočky s těmito parametry
  PWR + 1,5 HI (Max ADD +2,5)
  BC 8,6. DIA 14,2 děkuji

  Odpovědět
 • Ilona S.

  Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tímto druhem kontaktních čoček a čočkami CooperVision Medivue premier multifocal? Parametry a materiál obou čoček jsou shodné... Děkuji Stanko

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkujeme za komentář. Kontaktní značky Medivue v našem
   e-shopu neprodáváme, tudíž bohužel nemáme bližší informace o těchto
   čočkách. Obraťte se prosím s dotazem přímo na prodejce čoček.
   Děkujeme za pochopení a přejeme krásný den.


   Odpovědět
 • Šárka P.

  Jaký rozdíl je u adice v písmenech D a N? Děkuji

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkujeme za komentář. Jedná se o dominantní (vedoucí) a
   nedominantní oko. Multifokální čočky jsou různě konstruovány, proto je
   u čoček, které vyžadují dominanci oka, nutné tuto podmínku dodržet.
   Dominantní oko by Vám měl sdělit oční lékař po snadném testu.
   Hezký den.


   Odpovědět
 • Edita H.

  Dobrý den, od lékaře mám změřeno na dálku +0,75 a na blízko +2 . Jake multifokalni čočky si mužu objednat? Děkuji Edita

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, pokud Vám lékař nebo specialista v optice provedl
   vyšetření očí za účelem nošení kontaktních čoček, měl by Vám
   doporučit i konkrétní značku čoček a s tím i správné hodnoty nutné
   k výběru. Rozdíl mezi dioptriemi na dálku a na blízko je vyvažován tzv.
   adicí – každý výrobce používá trochu jiné značení adice a
   specialista by Vám tedy měl sdělit jakou konkrétní značku zvolit a jaké
   hodnoty dioptirií a adice objednat. Hodnoty naměřené pro dioptrické brýle
   nelze na kontaktní čočky aplikovat, ne jen kvůli rozdílnému značení
   adice, ale také proto, že kontaktní čočka je přímo v oku, zatímco
   brýlová čočka je několik centimetrů před ním, je tedy nutno zvolit jiné
   hodnoty, aby se dosáhlo stejné korekce světla, které dopadá na sítnici.
   Odhadovat potřebné hodnoty pro výběr bifokálních nebo multifokálních
   čoček rozhodně nedoporučujeme. Přejeme hezký den, Radek


   Odpovědět
 • Radim T.

  Dobry den. Chci si objednat na čtení multifokální měsíční kontáktní čočky biofiniti. Co mám prosím udat do kolonky dioptrie a co do kolonky add když vím že mám na blízku -1,75 a na dálku +0,25. a taky že mám dominantní oko levé.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, výběr multifokálních čoček je složitější a neobejde se
   bez návštěvy specialisty, ať už lékaře nebo optometristy v optice. Při
   volbě parametrů se udává pouze jedna dioptrie a druhá je vyvažována skrze
   adici. Každý výrobce multifokálních kontaktních čoček používá jiné
   značení adice a je nutno mít od specialisty doporučenou konkrétní značku
   čoček a s tím i přesnou hodnotu adice. V neposlední řadě závisí
   samozřejmě i na materiálu nebo periodě výměny konkrétních čoček,
   která Vám vyhovuje nejlépe. Odhadovat jednotlivé hodnoty bez konzultace se
   specialistou nedoporučujeme, hrozí vysoké riziko, že s čočkami neuvidíte
   dobře. Přejeme hezký den.


   Odpovědět
 • David B.

  Dobrý den. Chci od Vás poradit. Dlouhé roky nosím čočky. Poslední roky to jsou čočky Air optix night/day aqua. V poslední době se mi zhoršuje zrak na blízko (na čtení). Oční lékařka mi při nasazených čočkách zjistila plus 1.75 dioptrie. Zajímavé je, že když čočky sundám, tak vidím naprosto ostře (ale opravdu na blízko - tak 10-15cm). Nechci k čočkám nosit i brýle na čtení. Čočky mám minus 7,5 BC 8,6 DIA 13,8. Poradíte mi čočky, ve kterých uvidím dobře do dálky, na čtení a se kterými mohu i spát? Děkuji. David B.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Davide, výběr správných čoček není otázkou doporučení,
   ale závisí na vyšetření očním lékařem, optometristou nebo kontaktologem
   v optice, který Vám sdělí jaké máte dioptrie, zakřivení, průměr a
   dále případně adici (nebo další hodnoty v závislosti na typu oční
   vady). Dalším důležitým faktorem je materiál, ze kterého je čočka
   vyrobena, perioda výměny a konečně značka a výrobce.


   Všechny čočky, které máme k dispozici jsou vysoce kvalitní a závisí
   na doporučení specialisty, který Vám sdělí optimální možnost právě
   pro Vás.


   Odpovědět
 • Šárka K.

  Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli by mi pomohly multifok. čočky. Mám 5,5 diopt.+ na každé oko, musím si přidávat brýle na čtení +2diopt. děkuji Kudelová

  Odpovědět
  • Andrea
   Lentiamo.cz

   Dobrý deň,


   v tomto prípade bude nutné absolvovať vyšetrenie u očného lekára
   alebo kontaktológa, iba ten dokáže odporučiť vhodné kontaktné šošovky a
   prípadne zhodnotiť, či sú pre Vás multifokálne šošovky vhodné. Takto na
   diaľku to žiaľ nie je možné posúdiť. Ďakujem za pochopenie. Andrea


   Odpovědět
 • Simona D.

  Dobrý den , potřebuji Multifokální ktk čočky, mám -5 dioptrií dálka, -4,25 dioptrií blízko, adice na obě oči je + 0,75, dominantní oko je pravé.
  Nemohu se zde dohledat takového typu čoček vzhledem k adici, nenašla jsem mtfk čočky s adicí + 0,75. Můžete mi, prosím, napsat zda tento typ máte na skladě? DÍKY, pěkný den

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Záleží jakou značku máte
   naaplikovanou od očního lékaře či kontaktologa, jelikož u různých
   značek multifokálních čoček je ozačení adice odlišné. U čoček
   Biofinity multifocal bohužel neexistuje adice +0.75. Krásný den, Katka.


   Odpovědět
 • Olga F.

  Dobrý den,nevím jak mám zvolit Adici , předtím jsem měla BC 8,6 -PWR -2 ADD LOW
  ted je to v číslech co byste mi doporučili?
  děkuji

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Čočky Biofinity Multifocal se
   označovaly vždy číslici. Doporučuji navštívit očního lékaře nebo
   kontaktologa, který Vám na základě vyšetření sdělí tuto hodnotu.
   Hezký den


   Odpovědět
 • Radmila P.

  Dobrý den, ještě mám dotaz, zda v krabičce 6 čoček Biofinity jsou 3 pro oko dominantní (D) a tři pro nedominantní(N). Jak je to také v případě krabičky se třemi čočkami (nepárový počet). děkuji R.Petrmichlová

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Při výběru čoček si můžete zvolit
   parametry pro levé a pro pravé oko, kde určíte dominantní nebo
   nedominantní variantu. Děkuji za pochopení, Katka.


   Odpovědět
 • Radmila P.

  Dobrý den, dosud jsem od vás nakupovala multifokální čočky PureVision. Chtěla bych zkusit změnu (Biofinity). U dřívějších čoček bylo zadání adice pouze low nebo high. U těchto se vybírá hodnota - nevím ale, co znamenají písmena D a N. Děkuji za odpověď. R.Petrmichlová

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. S výběrem odlišné značky
   čoček by Vám nejlépe poradil Váš oční lékař či kontaktolog. Takto na
   dálku lze jen těžko odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a
   vyhovovat. Lékař Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár.
   Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně
   sedět. Kromě parametrů jako je zakřivení, průměr a dioptrie záleží
   i na ostatních vlastnostech čočky jako je například materiál, obsah vody
   nebo propustnost pro kyslík. Právě parametr adice se většinou liší
   u odlišné značky multifokálních čoček. Písmena D a N znamenají
   určení dominantního a nedominantního oka. Děkuji za pochopení a přeji
   pěkný den. Katka


   Odpovědět
 • Lenka K.

  Dobrý den, nevím jaké číslo mám zatrhnout u adice. Na minulé krabičce je pouze písmeno N.
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Eva
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Hodnoty adice jsou určené na
   krabičce čoček (označené ADD) nebo je zjistíte od očního lékaře či
   kontaktologa. Hezký den, Eva.


   Odpovědět
 • Michael D.

  Dobrý den, je mi 52 let, od 19 let používám kontaktní čočky (měsíční Biofinity, dioptrie pravé oko -7,0, levé -6,5), a to bez sebemenších problémů. S přibývajícím věkem pozoruji, že vidění na blízko není někdy ideální. Byl jsem na vyšetření a mám předepsané multifokální brýle. Můj dotaz zní, zda můžu začít používat i multifokální čočky (Biofinity Multifocal) s parametry určenými při vyšetření. Můžu očekávat nějaké problémy při této změně? Děkuji za odpověď, s pozdravem Michael D.

  Odpovědět
  • Eva
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud máte od očního lékaře
   předepsané multifokální brýle, lze používat i multifokální kontaktní
   čočky. Správně uvažujete, že nejlepším řešením pro Vás bude
   objednávat Biofinity Multifocal. Avšak parametry na brýle nelze použít pro
   kontaktní čočky. Doporučuji se poradit s Vaším očním lékařem nebo
   kontaktologem, jaké hodnoty zvolit pro kontaktní čočky, případně
   vyzkoušet zkušební pár čoček. Děkuji za pochopení a přeji příjemný
   den. Eva


   Odpovědět
 • Dáša H.

  Dobrý den,
  mam dotaz.
  Od FOKUSU mám k.čočky SWITCH PREMIER MULTIFOKAL(comfilkon A ),které nikde na netu nemohu sehnat.Jsou jim některé podobné?Moc děkuji za odpověd'.
  DÁŠA

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, některé čočky se mohou v optikách prodávat pod privátní
   značkou. Nevím, které čočky by mohly odpovídat uvedeným Switch Premier
   Multifocal. Např. čočky Switch Premier odpovídají čočkám Biofinity.
   Zkuste tedy porovnat parametry čoček Switch s čočkami Biofinity Multifocal. Dle parametrů můžete poznat,
   zda se jedná o shodné čočky, které se pouze prodávají pod jiným
   názvem. Hezký den

   Odpovědět
 • Šárka K.

  Dobrý den, prosím o radu, mám od své lékařky kontaktní čočky comfilkon A multifokal od CooperVision. Je uvedeno: zakřivení 8.6 průměr 14.0 pak +1.25 a +2.50 nevím co z toho jsou dioptrie a co adice, chtěla bych si je objednat u Vás, ale nevím zda mi je můžete nabídnout a jak tedy postupovat při objednávce. Děkuji za odpověď a pomoc při výběru. Hezký zbytek dne

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, dle Vašich údajů bohužel nelze poznat, co je adice a co
   dioptrie. Zkratky těchto dvou parametrů jsou add (adice) a dpt (dioptrie).
   Zkuste se podívat, zda nemáte na krabičce či blistru od čoček tyto údaje
   takto rozlišeny. Hezký den


   Odpovědět
 • Helena P.

  Proč tyto čočky mají největší adici +2,50? Co když mi na blízko nebudou časem stačit? Na dálku vidím dobře.

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, tyto čočky dodává výrobce s nejvyšší možnou adicí
   2,50. Pokud by jste raději používala jiné čočky, obraťte se na svého
   očního lékaře, který Vám s výběrem čoček pomůže. Poradí Vám při
   výběru a naaplikuje Vám zkušební pár. Hezký den


   Odpovědět

Další 4 komentáře

Přidat dotaz nebo komentář k Biofinity Multifocal (6 čoček)

Údaje označené * jsou povinné

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 16883 recenzí). Prohlédněte si vybraná hodnocení našich zákazníků.

Rychlost dodavky , prehledne web stranky
Jako vždy super
Rychle a jednoduche zarizena objednavka