800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–16)

Přihlášení

Biofinity Multifocal (6 čoček)

> Kontaktní čočky > Měsíční > Bifokální a multifokální > CooperVision > Biofinity

na základě 16 recenzí

Na hlavním skladě > 300 ks
Výhodnější balení: Biofinity Multifocal (6 čoček) + Solunate Multi-Purpose 400 ml s pouzdrem 1499 Kč (ušetříte 119 Kč)
Nákupem získáte 130 bonusových bodů

1299 Kč

Akce Biofinity Multifocal (6 čoček)

Zvolte parametry Nápověda

Zítra u vás

+ vybrat parametry i pro druhé oko

 • Doprava zdarma nad 1500 Kč
 • Pod 1500 Kč – Výdejní místa 24 Kč
 • Platba předem již od 59 Kč, dobírka již od 89 Kč

Proč nakupovat právě u nás?

Protože pro vás máme jedinečné výhody.

9490 výdejních míst

Nechejte si objednané zboží poslat na jedno z našich výdejních míst.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Při nižší ceně objednávky můžete využít výdejní místa za 24 Kč, nebo dopravu již od 59 Kč.

Bonusový program

Od prvního nákupu získáváte bonusové body, které můžete vyměnit za dárky zdarma.

Hodnocení Biofinity Multifocal:
94 % na základě 16 recenzí

Zobrazujeme pouze hodnocení s komentářem

Detaily o Biofinity Multifocal (6 čoček)

Biofinity Multifocal jsou měsíční kontaktní čočky od společnosti CooperVision určené ke korekci presbyopie. Svým nositelům kromě výhod silikon-hydrogelového materiálu nabízí i využití unikátní technologie Balanced Progressive a jedinečné technologie Aquaform, která udržuje čočky přirozeně vlhké a pohodlné. Kontaktní čočky Biofinity Multifocal tak poskytují současně skvělé vidění i vysoký komfort nošení. 

Jaké speciální technologie jsou v čočkách Biofinity Multifocal použity? 

Unikátní silikon-hydrogelový materiál zajišťuje hydrataci očí, zatímco vyšší propustnost kyslíku zabraňuje únavě a podráždění očí.

Technologie Balanced Progressive v sobě kombinuje pokročilý design a moderní know-how. Čočky vyrobené touto technologií jsou vybaveny několika zónami korekce zraku, jež umožňují jasné vidění na všechny vzdálenosti. 

K ještě většímu komfortu pak napomáhá technologie Aquaform, která zajistí vašim očím po celý den hydrataci a dostatečné množství kyslíku. Díky přirozené smáčivosti čoček budou vaše oči méně zatěžovány. 

Co je to presbyopie?

Presbyopie je vada zraku, která se projevuje rozmazaným viděním na blízko. Obvykle se vyskytuje po 40. roce věku. Příčinou této zrakové vady je snižující se elasticita oční čočky, což způsobuje zhoršení schopnosti oka zaostřit na krátké vzdálenosti.

S multifokálními čočkami Biofinity Multifocal si stejně dobře přečtete titulky v novinách i vzdálené dopravní značení. Díky speciální technologii Balanced Progressive uvidíte ostře na blízko, na dálku i na všechny vzdálenosti mezi tím bez kompromisu mezi pohodlím a kvalitou obrazu.

Multifokální kontaktní čočky Biofinity Multifocal jsou určeny pro denní nošení s měsíční výměnou, po poradě s očním specialistou můžete čočky nosit nepřetržitě až 30 dnů. 

Nejčastěji se prodává s roztokem Solunate Multi-Purpose 400 ml s pouzdrem.

Toto je zdravotnický prostředek. Před použitím si přečtěte návod k použití.

Parametry

Expirace: Nejméně 35 měsíců
Čoček v krabičce:  6
Indikátor rub-líc:  Ne
Materiál:  Comfilcon A
Může se s čočkami spát:  Ano
Obsah vody:  48 %
Propustnost pro kyslík:  128 Dk/t
Silikon-hydrogelové:  Ano
UV filtr:  Ne
Zabarvení pro manipulaci:  Ano
Adice:  od +1.00 do +2.50
Průměr:  14
Rozsah dioptrií:  od -10.0 do +6.0
Zakřivení:  8.6
Modul pružnosti:  0.75 MPa
Středová tloušťka:  0.09 mm
Hmotnost: 37 g
Výrobce:
Kategorie:Měsíční čočky
Kontinuální čočky
Silikon-hydrogelové
Bifokální a multifokální
Kontaktní čočky

Dotazy (20×)

Komentáře k Biofinity Multifocal (6 čoček) Přidat dotaz

 • Ivana H.

  Dobrý den, stalo se Vám že by čočka praskla Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Radek Vilím Lentiamo.cz

   Dobrý den Ivano, čočky nosíme 17 let a nikdy se nám nestalo, že by čočka praskla. Když jsme zkoušeli čočku sami roztrhnout, vyžaduje to značnou námahu. Nicméně někteří naši zákazníci se s takovou situací již setkali. Pokud je čočka prasklá, respektive zboží je vadné, je možné ho reklamovat.

   Odpovědět
 • Dana N.

  Dobrý den,používám čočkyAqualite premium multifocal. Je možné přejít na Vaše čočky stejných parametrů?

  Odpovědět
  • Radek Vilím Lentiamo.cz

   Dobrý den, Dano. Každou změnu čoček doporučujeme konzultovat se specialistou. Pokud ale přesto chcete zkusit změnu sama, určitě doporučujeme abyste vyhledala čočky se stejnými parametry, pokud Vám ty stávající vyhovují. Důležitá ja zpravidla stejná hodnota zakřivení a průměru čočky a dále typ materiálu a poměr obsahu vody a propustnosti kyslíku. Tyto informace uvádíme vždy v popisu produktu. Pokud jsou čočky Aqualite navíc vyrobeny ze stejného materiálu Comfilcon A (uvedeno na obalu čoček), pak se jedná o privátní značku, která ve skutečnosti obsahuje právě čočky Biofinity od firmy CooperVision.

   Odpovědět
 • Sovadinová R.

  Dobrý den, jsou tyto čočky vhodné, když mám krátkozrakost -2,75, ale do blízka vidím perfektně? S klasickými čočkami mám velký problém se čtením do blízka, vidění je rozmazané. Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Marie Alčerová Lentiamo.cz

   Dobrý den,

   děkujeme za komentář. Správné čočky by Vám měl doporučit oční lékař nebo optik na základě vyšetření očí. Po vyšetření byste měla obdržet zkušební pár čoček v naměřených parametrech, abyste si vyzkoušela, že je korekce správná a čočky Vám vyhovují. Pokud zkušební pár čoček nebude úplně vyhovovat, pak požádejte očního specialistu o jiný zkušební pár čoček, dokud spolu nenajdete ty správné. Jen tak budete mít jistotu, že kupujete vhodné čočky pro své oči.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Andrea V.

  Dobrý den, jsou vhodné čočky Biofinitioptrii tedy zadám 1,25? Děkuji, AV

  Odpovědět
  • Marie Alčerová Lentiamo.cz

   Dobrý den,

   děkujeme za komentář. Pokud Vám byly očním lékařem či optikem doporučeny čočky Biofinity Multifocal, v zápisu by jako první měla být uvedena dioptrie a následně potřebná adice. Pokud si nevíte rady s vyplněním parametrů, obraťte se na nás na info@vasecocky.cz

   Hezký den, Marie.

   Odpovědět
 • Darja M.

  Dobrý den mohu si vás o jednat Multifocal čočky s těmito parametry PWR + 1,5 HI (Max ADD +2,5) BC 8,6. DIA 14,2 děkuji

  Odpovědět
 • Ilona S.

  Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tímto druhem kontaktních čoček a čočkami CooperVision Medivue premier multifocal? Parametry a materiál obou čoček jsou shodné... Děkuji Stanko

  Odpovědět
  • Marie Alčerová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkujeme za komentář. Kontaktní značky Medivue v našem e-shopu neprodáváme, tudíž bohužel nemáme bližší informace o těchto čočkách. Obraťte se prosím s dotazem přímo na prodejce čoček. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný den.

   Odpovědět
 • Šárka P.

  Jaký rozdíl je u adice v písmenech D a N? Děkuji

  Odpovědět
  • Marie Alčerová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkujeme za komentář. Jedná se o dominantní (vedoucí) a nedominantní oko. Multifokální čočky jsou různě konstruovány, proto je u čoček, které vyžadují dominanci oka, nutné tuto podmínku dodržet. Dominantní oko by Vám měl sdělit oční lékař po snadném testu. Hezký den.

   Odpovědět
 • Edita H.

  Dobrý den, od lékaře mám změřeno na dálku +0,75 a na blízko +2 . Jake multifokalni čočky si mužu objednat? Děkuji Edita

  Odpovědět
  • Radek Vilím Lentiamo.cz

   Dobrý den, pokud Vám lékař nebo specialista v optice provedl vyšetření očí za účelem nošení kontaktních čoček, měl by Vám doporučit i konkrétní značku čoček a s tím i správné hodnoty nutné k výběru. Rozdíl mezi dioptriemi na dálku a na blízko je vyvažován tzv. adicí – každý výrobce používá trochu jiné značení adice a specialista by Vám tedy měl sdělit jakou konkrétní značku zvolit a jaké hodnoty dioptirií a adice objednat. Hodnoty naměřené pro dioptrické brýle nelze na kontaktní čočky aplikovat, ne jen kvůli rozdílnému značení adice, ale také proto, že kontaktní čočka je přímo v oku, zatímco brýlová čočka je několik centimetrů před ním, je tedy nutno zvolit jiné hodnoty, aby se dosáhlo stejné korekce světla, které dopadá na sítnici. Odhadovat potřebné hodnoty pro výběr bifokálních nebo multifokálních čoček rozhodně nedoporučujeme. Přejeme hezký den, Radek

   Odpovědět
 • Radim T.

  Dobry den. Chci si objednat na čtení multifokální měsíční kontáktní čočky biofiniti. Co mám prosím udat do kolonky dioptrie a co do kolonky add když vím že mám na blízku -1,75 a na dálku +0,25. a taky že mám dominantní oko levé.

  Odpovědět
  • Radek Vilím Lentiamo.cz

   Dobrý den, výběr multifokálních čoček je složitější a neobejde se bez návštěvy specialisty, ať už lékaře nebo optometristy v optice. Při volbě parametrů se udává pouze jedna dioptrie a druhá je vyvažována skrze adici. Každý výrobce multifokálních kontaktních čoček používá jiné značení adice a je nutno mít od specialisty doporučenou konkrétní značku čoček a s tím i přesnou hodnotu adice. V neposlední řadě závisí samozřejmě i na materiálu nebo periodě výměny konkrétních čoček, která Vám vyhovuje nejlépe. Odhadovat jednotlivé hodnoty bez konzultace se specialistou nedoporučujeme, hrozí vysoké riziko, že s čočkami neuvidíte dobře. Přejeme hezký den.

   Odpovědět
 • David B.

  Dobrý den. Chci od Vás poradit. Dlouhé roky nosím čočky. Poslední roky to jsou čočky Air optix night/day aqua. V poslední době se mi zhoršuje zrak na blízko (na čtení). Oční lékařka mi při nasazených čočkách zjistila plus 1.75 dioptrie. Zajímavé je, že když čočky sundám, tak vidím naprosto ostře (ale opravdu na blízko - tak 10-15cm). Nechci k čočkám nosit i brýle na čtení. Čočky mám minus 7,5 BC 8,6 DIA 13,8. Poradíte mi čočky, ve kterých uvidím dobře do dálky, na čtení a se kterými mohu i spát? Děkuji. David B.

  Odpovědět
  • Radek Vilím Lentiamo.cz

   Dobrý den, Davide, výběr správných čoček není otázkou doporučení, ale závisí na vyšetření očním lékařem, optometristou nebo kontaktologem v optice, který Vám sdělí jaké máte dioptrie, zakřivení, průměr a dále případně adici (nebo další hodnoty v závislosti na typu oční vady). Dalším důležitým faktorem je materiál, ze kterého je čočka vyrobena, perioda výměny a konečně značka a výrobce.

   Všechny čočky, které máme k dispozici jsou vysoce kvalitní a závisí na doporučení specialisty, který Vám sdělí optimální možnost právě pro Vás.

   Odpovědět
 • Šárka K.

  Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli by mi pomohly multifok. čočky. Mám 5,5 diopt.+ na každé oko, musím si přidávat brýle na čtení +2diopt. děkuji Kudelová

  Odpovědět
  • Andrea Glitta Lentiamo.cz

   Dobrý deň,

   v tomto prípade bude nutné absolvovať vyšetrenie u očného lekára alebo kontaktológa, iba ten dokáže odporučiť vhodné kontaktné šošovky a prípadne zhodnotiť, či sú pre Vás multifokálne šošovky vhodné. Takto na diaľku to žiaľ nie je možné posúdiť. Ďakujem za pochopenie. Andrea

   Odpovědět
 • Simona D.

  Dobrý den , potřebuji Multifokální ktk čočky, mám -5 dioptrií dálka, -4,25 dioptrií blízko, adice na obě oči je + 0,75, dominantní oko je pravé. Nemohu se zde dohledat takového typu čoček vzhledem k adici, nenašla jsem mtfk čočky s adicí + 0,75. Můžete mi, prosím, napsat zda tento typ máte na skladě? DÍKY, pěkný den

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Záleží jakou značku máte naaplikovanou od očního lékaře či kontaktologa, jelikož u různých značek multifokálních čoček je ozačení adice odlišné. U čoček Biofinity multifocal bohužel neexistuje adice +0.75. Krásný den, Katka.

   Odpovědět
 • Olga F.

  Dobrý den,nevím jak mám zvolit Adici , předtím jsem měla BC 8,6 -PWR -2 ADD LOW ted je to v číslech co byste mi doporučili? děkuji

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Čočky Biofinity Multifocal se označovaly vždy číslici. Doporučuji navštívit očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám na základě vyšetření sdělí tuto hodnotu. Hezký den

   Odpovědět
 • Radmila P.

  Dobrý den, ještě mám dotaz, zda v krabičce 6 čoček Biofinity jsou 3 pro oko dominantní (D) a tři pro nedominantní(N). Jak je to také v případě krabičky se třemi čočkami (nepárový počet). děkuji R.Petrmichlová

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Při výběru čoček si můžete zvolit parametry pro levé a pro pravé oko, kde určíte dominantní nebo nedominantní variantu. Děkuji za pochopení, Katka.

   Odpovědět
 • Radmila P.

  Dobrý den, dosud jsem od vás nakupovala multifokální čočky PureVision. Chtěla bych zkusit změnu (Biofinity). U dřívějších čoček bylo zadání adice pouze low nebo high. U těchto se vybírá hodnota - nevím ale, co znamenají písmena D a N. Děkuji za odpověď. R.Petrmichlová

  Odpovědět
  • Kateřina Pazdziorová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. S výběrem odlišné značky čoček by Vám nejlépe poradil Váš oční lékař či kontaktolog. Takto na dálku lze jen těžko odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a vyhovovat. Lékař Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně sedět. Kromě parametrů jako je zakřivení, průměr a dioptrie záleží i na ostatních vlastnostech čočky jako je například materiál, obsah vody nebo propustnost pro kyslík. Právě parametr adice se většinou liší u odlišné značky multifokálních čoček. Písmena D a N znamenají určení dominantního a nedominantního oka. Děkuji za pochopení a přeji pěkný den. Katka

   Odpovědět
 • Lenka K.

  Dobrý den, nevím jaké číslo mám zatrhnout u adice. Na minulé krabičce je pouze písmeno N. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Eva Varganová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Hodnoty adice jsou určené na krabičce čoček (označené ADD) nebo je zjistíte od očního lékaře či kontaktologa. Hezký den, Eva.

   Odpovědět
 • Michael D.

  Dobrý den, je mi 52 let, od 19 let používám kontaktní čočky (měsíční Biofinity, dioptrie pravé oko -7,0, levé -6,5), a to bez sebemenších problémů. S přibývajícím věkem pozoruji, že vidění na blízko není někdy ideální. Byl jsem na vyšetření a mám předepsané multifokální brýle. Můj dotaz zní, zda můžu začít používat i multifokální čočky (Biofinity Multifocal) s parametry určenými při vyšetření. Můžu očekávat nějaké problémy při této změně? Děkuji za odpověď, s pozdravem Michael D.

  Odpovědět
  • Eva Varganová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud máte od očního lékaře předepsané multifokální brýle, lze používat i multifokální kontaktní čočky. Správně uvažujete, že nejlepším řešením pro Vás bude objednávat Biofinity Multifocal. Avšak parametry na brýle nelze použít pro kontaktní čočky. Doporučuji se poradit s Vaším očním lékařem nebo kontaktologem, jaké hodnoty zvolit pro kontaktní čočky, případně vyzkoušet zkušební pár čoček. Děkuji za pochopení a přeji příjemný den. Eva

   Odpovědět
 • Dáša H.

  Dobrý den, mam dotaz. Od FOKUSU mám k.čočky SWITCH PREMIER MULTIFOKAL(comfilkon A ),které nikde na netu nemohu sehnat.Jsou jim některé podobné?Moc děkuji za odpověd'. DÁŠA

  Odpovědět
  • Kateřina Miklíková Lentiamo.cz

   Dobrý den, některé čočky se mohou v optikách prodávat pod privátní značkou. Nevím, které čočky by mohly odpovídat uvedeným Switch Premier Multifocal. Např. čočky Switch Premier odpovídají čočkám Biofinity. Zkuste tedy porovnat parametry čoček Switch s čočkami Biofinity Multifocal. Dle parametrů můžete poznat, zda se jedná o shodné čočky, které se pouze prodávají pod jiným názvem. Hezký den

   Odpovědět
 • Šárka K.

  Dobrý den, prosím o radu, mám od své lékařky kontaktní čočky comfilkon A multifokal od CooperVision. Je uvedeno: zakřivení 8.6 průměr 14.0 pak +1.25 a +2.50 nevím co z toho jsou dioptrie a co adice, chtěla bych si je objednat u Vás, ale nevím zda mi je můžete nabídnout a jak tedy postupovat při objednávce. Děkuji za odpověď a pomoc při výběru. Hezký zbytek dne

  Odpovědět
  • Kateřina Miklíková Lentiamo.cz

   Dobrý den, dle Vašich údajů bohužel nelze poznat, co je adice a co dioptrie. Zkratky těchto dvou parametrů jsou add (adice) a dpt (dioptrie). Zkuste se podívat, zda nemáte na krabičce či blistru od čoček tyto údaje takto rozlišeny. Hezký den

   Odpovědět
 • Helena P.

  Proč tyto čočky mají největší adici +2,50? Co když mi na blízko nebudou časem stačit? Na dálku vidím dobře.

  Odpovědět
  • Kateřina Miklíková Lentiamo.cz

   Dobrý den, tyto čočky dodává výrobce s nejvyšší možnou adicí 2,50. Pokud by jste raději používala jiné čočky, obraťte se na svého očního lékaře, který Vám s výběrem čoček pomůže. Poradí Vám při výběru a naaplikuje Vám zkušební pár. Hezký den

   Odpovědět

Další 4 komentáře

Přidat dotaz nebo komentář k Biofinity Multifocal (6 čoček)

Údaje označené * jsou povinné

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 15946 recenzí).

Spolehlivý, rychlé dodání
Blízkost prodejny
Rychlost vyřízení objednávky
Velký výběr
Rychlé dodání