Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

4,9/5 Hodnocení

Přihlášení

Polarizované vs. zrcadlové sluneční brýle: Které si vybrat?

Pohled skrz polarizované brýle
 

Máte-li na výběr mezi polarizovanými a zrcadlovými slunečními brýlemi, víte, které byste si vybrali? Pochopení rozdílů mezi těmito dvěma typy čoček vám pomůže vybrat ty, které budou vyhovovat vašim potřebám.

Ať už se chcete dozvědět více o polarizačních vlastnostech snižujících oslnění nebo o estetické složce zrcadlové úpravy, odborníci z Lentiamo vám poradí. Seznamte se s rozdíly mezi těmito dvěma typy slunečních brýlí, podívejte se, jak fungují, a níže si přečtěte o výhodách polarizace a zrcadlové úpravy.

Co jsou polarizované sluneční brýle?

Polarizované sluneční brýle jsou navrženy tak, aby snižovaly oslnění a zlepšovaly jasnost vidění. Zvenku vypadají jako běžné sluneční brýle. Rozdíl spočívá v chemickém filtru, který je přidán do čoček.

Jak polarizované brýle fungují?

Polarizované sluneční brýle filtrují horizontální světelné vlny, které se odrážejí od plochých povrchů, jako je voda, sníh nebo sklo. K tomu se používá speciální polarizační filtr ve svislé orientaci. Tím se změní dráha horizontálního světla, čímž se účinně omezí jasné a obtěžující oslnění způsobené horizontálními vlnami.

Jaký je rozdíl mezi polarizovanými a nepolarizovanými slunečními brýlemi?

Jedním z hlavních rozdílů mezi polarizovanými a nepolarizovanými slunečními brýlemi je míra omezení oslnění. Vzhledem k tomu, že nepolarizované sluneční brýle nejsou vybaveny speciálním filtrem, nenabízejí obecně stejnou úroveň průzračnosti nebo redukci oslnění.

Filtr na polarizovaných čočkách může také ztěžovat čitelnost obrazovek LCD. To může být problém při používání mobilních telefonů, pohledu na displeje automobilů nebo při používání jiných obrazovek, například navigačních zařízení.

Jaké jsou hlavní výhody polarizovaných čoček?

Hlavními výhodami polarizace je snížení oslnění, lepší kontrast a vnímání barev a lepší zřetelnost. Mohou snížit namáhání očí a zajistit pohodlnější a jasnější vidění, zejména za velmi slunečných dnů nebo v blízkosti reflexních povrchů.

výhody polarizovaných slunečních brýlí

Jsou užitečné při vodních aktivitách, jako je rybaření nebo plavba lodí. Některé z nejlepších rybářských slunečních brýlí mají například polarizační skla, která snižují oslnění a pomáhají vidět do vody. Některé výhody polarizovaných slunečních brýlí si můžete lépe představit na výše uvedeném vizuálu.

Jak poznám, zda jsou mé sluneční brýle polarizované?

Zda jsou vaše sluneční brýle polarizované, zjistíte ve třech jednoduchých krocích:

 • Nasaďte si sluneční brýle - Nasaďte si sluneční brýle tak, jak je běžně nosíte.
 • Podívejte se na obrazovku - Sedněte si přímo před obrazovku telefonu nebo počítače. Všimněte si, že v tomto okamžiku nemusíte na obrazovce zaznamenat žádné změny.
 • Nakloňte hlavu - Nakloňte hlavu o 60 stupňů doleva a doprava. Pokud obrazovka zčerná na jednu nebo druhou stranu, vaše sluneční brýle jsou polarizované.
pohyblivý obraz polarizovaných slunečních brýlí rotujících a ztmavujících pozadí

 

Abyste si byli výsledkem jistí, použijte bílou obrazovku. Díky jasu bude účinek testu výraznější. Pokud jsou vaše sluneční brýle polarizované, může se zobrazení změnit a vypadat podobně jako na obrázku výše.

Chcete účinně snížit oslnění a dobře vidět?

Podívejte se na široký výběr polarizovaných slunečních brýlí.

Koupit polarizované sluneční brýle

Co jsou zrcadlové sluneční brýle?

Zrcadlové sluneční brýle jsou opatřeny tenkou kovovou vrstvou. Tato dodatečná vrstva odráží světlo od očí a dodává čočkám výrazný zrcadlový vzhled.

Jak fungují zrcadlové čočky?

Zrcadlové čočky používají jak tradiční tónování, tak reflexní optickou vrstvu zvanou zrcadlová. Tato speciální vrstva odráží sluneční světlo, čímž výrazně snižuje množství světla, které prochází čočkami, o 10-60 %.

Tyto reflexní sluneční brýle obvykle používají několik různých typů úprav. Po nanesení kovové vrstvy se přidávají plastové vrstvy pro ochranu a snížení oslnění. Výsledkem je nakonec lesklý, zrcadlový povrch, který si mnozí lidé vybírají výhradně kvůli stylu.

Jaké jsou tedy výhody zrcadlových slunečních brýlí?

Zrcadlové čočky mají několik výhod, mimo jiné snižují odrazy světla, zlepšují zrakový komfort a poskytují vysokou UV ochranu ve srovnání se standardními čočkami.

výhody zrcadlových slunečních brýlí

Díky tomu jsou obzvláště vhodné pro aktivity za velmi jasných podmínek, jako je lyžování za slunečného dne, jízda na kole v otevřeném terénu nebo horolezectví a pěší turistika. Některé z výhod zrcadlových slunečních brýlí si můžete prohlédnout na obrázku výše.

Přemýšlíte o zrcadlových slunečních brýlích?

Stylové modely na vás čekají

Koupit zrcadlové sluneční brýle

Jsou lepší polarizované nebo zrcadlové čočky?

Oba typy čoček účinně zlepšují vidění za jasného světla, ale ani jedny nejsou lepší nebo horší než druhé. Zrcadlové čočky jsou často upřednostňovány při aktivitách, jako je jízda na kole, lyžování nebo horolezectví v otevřeném terénu. Naproti tomu polarizované čočky jsou díky své schopnosti selektivně filtrovat horizontální světlo užitečné zejména při vodních aktivitách, jako je rybaření a plavba na lodi.

Podívejte se na hlavní výhody zrcadlových a polarizovaných slunečních brýlí:

Polarizované sluneční brýle

 • Účinná redukce oslnění
 • Zlepšená vizuální jasnost
 • Zvýšený komfort pro oči
 • Minimální barevné zkreslení

Zrcadlové sluneční brýle

 • Vysoká míra redukce světla
 • Vysoká ochrana před UV zářením 
 • Stylové barvy a jedinečný vzhled
 • Odolné čočky

Mohou být sluneční brýle polarizované a zrcadlové?

Ano, sluneční brýle mohou být polarizované i zrcadlové. Zrcadlové čočky mají na vnější straně nanesenou vysoce reflexní vrstvu, zatímco polarizované sluneční brýle mají speciální chemický filtr, který snižuje oslnění. Například mnoho slunečních brýlí Polaroid nabízí polarizované, zrcadlové nebo kombinované čočky. 

Zrcadlové polarizované sluneční brýle přinášejí výhody v podobě snížení oslnění, lepší ostrosti vidění a snížené propustnosti světla. Nabízejí také stylový vzhled zrcadlových čoček.

Polarizovaná nebo zrcadlová skla lze přidat k mnoha obrubám, což vám umožní držet krok s  trendy ve slunečních brýlích a zároveň zůstat chráněni.

Nemůžete se rozhodnout mezi zrcadlovými a polarizovanými brýlemi?

Prohlédněte si celou nabídku slunečních brýlí a najděte své oblíbené.

Koupit sluneční brýle

Na závěr

U slunečních brýlí nemusí být rozhodování mezi polarizovanými a zrcadlovými brýlemi těžké. Klíčem je najít vlastnosti, které vám vyhovují, a sluneční brýle, které se vám líbí! Ať už tedy chcete zabránit oslnění, omezit působení světla nebo kombinovat obojí, existují pro vás vhodné modely.

Stále si nejste jistí? Naše funkce virtuálního zkoušení slunečních brýlí vám pomůže vyzkoušet obroučky online.

Přečtěte si více

Stylové rady a tipy pro výběr správných slunečních brýlí

Jak zjistit, jaký máte tvar obličeje

Jak zjistit, jaký máte tvar obličeje

Nadčasové sluneční brýle

Nadčasové sluneční brýle