Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

Přihlášení

7 největších trendů slunečních brýlí v roce 2024

Napsal/a Lentiamo dne 25. 5. 2023

Obsah

Sluneční brýle jsou jedním z doplňků, které byste měli mít vždy po ruce. Nejenže jsou stylové, ale pomáhají chránit oči před škodlivými slunečními paprsky.

Nadměrné rozměry, barevnost a nápaditost - to je jen několik slov, kterými bychom popsali trendy sluneční brýle v roce 2024.

Chcete se dozvědět více o nejnovějších modelech pro ženy a muže? Sledujte, co je populární a stylové, a získejte tipy na sluneční brýle od odborníků z Lentiamo!

Jak jsme vybrali hlavní trendy mezi slunečními brýlemi pro rok 2024

  • Průzkum - Prohlédli jsme si trendy návrhářů, zhlédli nespočet nových filmů a seriálů, prohledali sociální sítě a vydali se do ulic, abychom zjistili, co nosí celebrity, influenceři i běžní milovníci módy.
  • Bestsellery - Prozkoumali jsme naše bestsellery, abychom zjistili, jaké sluneční brýle jsou těmi preferovanými.
  • Hodnocení zákazníků - Prošli jsme také recenze, abychom zjistili, jak zákazníci hodnotí některé z oblíbených produktů našich stylistických redaktorů.

1. Sluneční brýle štítového tvaru

jennifer lopez red shield sunglasses

Image source: instagram.com/jlo

Ať se nám to líbí nebo ne, módě počátku milénia se nevyhneme. Jsme však rádi, že se vrací zejména jeden doplněk: sluneční brýle štítového tvaru. Vylepšené modely pro rok 2024 se vyznačují většími rozměry a čistšími liniemi než jejich předchůdci.

Kdo jiný by měl přenést Y2K do současné doby než Jennifer Lopez? Obroučky štítového tvaru dokonale zapadají do živého maximalistického šatníku J.Lo.

Tipy na styling slunečních brýlí štítového tvaru:

Sluneční brýle štítového tvaru jsou naprosto výjimečným doplňkem. Vypadají skvěle na každém! Klíčem ke stylingu štítových brýlí je nosit je sebevědomě. Vyzkoušejte je s oversized sakem, kalhotami nebo svetrem, abyste dosáhli kompletního vzhledu.

Naše doporučení na brýle štítového tvaru:

2. Sportovní sluneční brýle

bella hadid in sport sunglasses riding in car

Image source: instagram.com/bellahadid

Sportovní brýle jsou zde napořád. Tento trend mezi brýlemi si v posledních letech získal oblibu a nyní patří ke stálicím šatníku. Nejnovější verze závodních obrouček představují klasický zaoblený styl se zjednodušenými a módnějšími profily.

Zapomeňte na tradiční sportovní sluneční brýle, které se nosí pouze při jízdě na kole nebo běhu. Modelka Bella Hadid nosí sportovní brýle s květinovým trikotem: ideální outfit na cestu do obchodu nebo do posilovny.

Tipy na styling sportovních brýlí:

Sportovní sluneční brýle se hodí k jakémukoli „atletickému" oblečení, ale podle nás vypadají obzvlášť dobře se strukturovanými kousky, které kontrastují s jejich zaoblenými hranami. Vyzkoušejte jednobarevný outfit, abyste s těmito módními slunečními brýlemi udělali dojem.

Naše doporučení na sportovní sluneční brýle:

3. Retro tónovaná skla

alexa chung wearing blue coat and '70s style sunglasses

Image source: instagram.com/alexachung

Letos jsme si oblíbili atmosféru 70. let. Tato retro barevná paleta zahrnuje odstíny teplé žluté, zemité hnědé a dětské modré. Gradální čočky v řadě siluet jsou také trendem.

Tónované čočky mají zcela jiný vzhled než tmavé čočky. Nejenže zvýrazňují oči, ale přitahují pozornost k celému obličeji. Jedná se o úžasný trend slunečních brýlí, který byl spatřen na britské módní osobnosti Alexe Chung.

Tipy na styling slunečních brýlí s tónovanými skly:

Pro dokonalý vzhled si k tónovaným čočkám oblečte dobře padnoucí kalhoty. Jen nezapomeňte: i když vás možná láká vzít si pravé vintage sluneční brýle, mějte se na pozoru! Starší modely nemusí být vybaveny kvalitními UV filtry. Zjistěte, jakou úroveň ochrany před UV zářením pro svá skla vybrat.

Naše doporučení na sluneční brýle s tónovanými skly:

4. Klasické černé sluneční brýle

daniel kaluuya squatting on staircase with black sunglasses

Image source: instagram.com/danielkaluuya

Černé sluneční brýle jsou ideálním doplňkem pro každou aktivitu, od pláže po klub. Klasické černé brýle jsou univerzální, věčně cool a nikdy se neomrzí. V módě jsou všechny tvary a materiály, od kovových obrouček až po ty nadrozměrné.

Slavný britský herec Daniel Kaluuya, známý z filmů jako Black Panther, Uteč nebo Nene, je jedním z těch, kteří se vracejí k základům šatníku a nosí elegantní černé sluneční brýle.

Tipy na styling černých slunečních brýlí:

Černé sluneční brýle se hodí ke každému oblečení. Nadměrné černé obroučky můžete zkombinovat s tepláky a teniskami. Případně je můžete nosit k jakémukoli formálnímu oblečení a dodat mu tak na eleganci.

Naše doporučení na klasické černé sluneční brýle:

5. Cat eye nebo harlekýnské obroučky

ashley park and lily collins wearing cat eye sunglasses in car

Image source: instagram.com/ashleyparklady

Které sluneční brýle jsou nejnadčasovější? Rozhodně jsou to klasické cat eye, původně známé jako harlekýnské obroučky, byly inspirovány rozmarnými tvary tradičních harlekýnských masek. V roce 2024 se zaměřte na rafinované, elegantní linie.

Tyto módní sluneční brýle nosí i Ashely Park a Lily Collins. Sluneční brýle ze seriálu Emily in Paris přišly opět do módy s vydáním poslední sezóny seriálů na Netflixu. Herci v seriálu se nevyhýbají kombinaci elegantního pařížského stylu s odvážnými americkými trendy.

Tipy na styling cat eye slunečních brýlí:

Sluneční brýle cat eye se hodí k mnoha tvarům obličeje. Hranaté obroučky zvýrazní ostřejší rysy obličeje a podtrhnou lícní kosti, zatímco oblejší obroučky se hodí pro ty s jemnějšími rysy.

Naše doporučení na cat eye sluneční brýle:

6. Vylepšený tvar pilotních brýlí

jude bellingham in front of neutral background with brown aviator sunglasses

Image source: instagram.com/judebellingham

Trendy sluneční brýle, které nikdy nevyjdou z módy jsou ty pilotní. Jestli někdy pochybujete, který tvar slunečních brýlí je in, můžete se spolehnout na tuto klasiku. V letošní sezoně se setkáte s klasickými obroučky z 80. let se skly ve tvaru slzy, ale i novějšími, upravenými modely pro rok 2024.

Mladá hvězda anglického fotbalového klubu Real Madrid Jude Bellingham kombinuje sport a módu ve svém každodenním životě. Jak je vidět na Bellinghamovi, klasický pilotní tvar je pro rok 2024 vylepšen o robustnější materiály a čtvercový tvar.

Tipy na styling pilotních slunečních brýlí:

Jaké upgradované pilotní obroučky byste měli zvolit? Vyzkoušejte nadměrné acetátové brýle v retro barevné paletě, což je další letošní trend slunečních brýlí! Top tip: Ikonické pilotní sluneční brýle Ray-Ban RB3025, které nosil Tom Cruise v klasickém filmu Top Gun z roku 1986, se po uvedení filmu Top Gun: Maverick v loňském roce opět staly populárními.

Naše doporučení na pilotní sluneční brýle:

7. Eco-friendly sluneční brýle

A nakonec naše nejoblíbenější (a především matky přírody) sluneční brýle. Mnoho společností nám v roce 2024 nabízí ekologičtější výrobky. Udržitelné nebo ekologické sluneční brýle jsou letos mimořádně oblíbeným a účinným způsobem, jak chránit své oči.

Existuje mnoho slunečních brýlí vyrobených z ekologických a recyklovatelných materiálů. Stále více výrobců se zaměřuje na používání postupů a materiálů, které snižují emise CO2. Toto je trend, který bude vždy v kurzu!

Tipy na styling brýlí z udržitelných materiálů:

Ekologické sluneční brýle za posledních několik let ušly dlouhou cestu. Nemusíte se spokojit s výběrem z jednoho nebo dvou modelů. S rostoucí oblibou udržitelných možností můžete najít jakýkoli styl, který hledáte. Módní sluneční brýle nemusí být špatné pro životní prostředí!

Naše doporučení na eco-friendly sluneční brýle:

Závěrem od Lentiama

Nejnovější trendy slunečních brýlí v roce 2024 jsou určeny pro každého! Existují módní sluneční brýle pro všechny věkové kategorie, pohlaví, styly a osobnosti.

Ať už se vám líbí odvážný vzhled, nebo klasické obroučky, v nabídce najdete vždy něco pro sebe.

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty