Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

4,9/5 Hodnocení

Přihlášení

Anizometropie

Jedná se o refrakční vadu oka, kdy refrakce obou očí není stejná.

U hypermetropické anizometropie jsou obě oči dalekozraké s různým stupněm vady. U smíšené anizometropie je jedno oko krátkozraké a druhé dalekozraké. U astigmatické anizometropie je na obou očích různě vysoký astigmatismus. Při velkém rozdílu refrakce není akomodace obou očí současně možná (střídavě akomoduje jedno a druhé oko).

Pokud je dioptrický rozdíl mezi refrakcí pravého a levého oka větší 3D, mozek obrazy nespojí. Vhodným řešením je aplikace kontaktních čoček.

První aplikaci čoček by vždy měla předcházet návštěva očního specialisty a vyšetření zraku,

Komentáře Přidat dotaz

 • Jana

  Dobrý den, mám levé oko po operaci šedého zákalu, tím se mi snížily dioptrie na levém oku ze 7 na 3. Na pravém oku mam taky 7 dioptrií, ale zatím šedý zákal tam neni, operace tedy není nutná. Mám udělané nové brýle, rozdíl mezi pravým a levým okem je 4 dioptrie. Dvojité vidění nemám, zvládám i řídit auto, jen mi občas bolí hlava. Chci se zeptat zda to pro mě je nějak nebezpečné že mám ten velký rozdíl.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Jano.

   Výše uvedené informace jsou obecné, individuálně se může konkrétní situace lišit. Pokud objektivně i subjektivně vidíte dobře, pak by Vám žádné přímé nebezpečí hrozit nemělo. Bolesti hlavy ale standardní nejsou, je možné že je to dáno námahou mozku, který se snaží nedostatečnou akomodaci vykompenzovat a poskytnout Vám rovnoměrný zrakový vjem. Doporučil bychom Vaší situaci konzultovat s očním lékařem, případně neurologem, pokud by existovala šance nebo způsob, jak se bolestí hlavy zbavit nebo je minimalizovat.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné