Přihlášení

Kyselina hyaluronová: Zázrak nejen pro čočkaře

Na první pohled zní sice spíš jako jazykolam, ale tato dvě slova v sobě skrývají přirozeně se vyskytující látku, která výrazně usnadňuje nošení čoček, pomáhá s léčbou kloubů a dokáže zázraky i v plastické chirurgii a kosmetice. Jak vlastně funguje tato obtížně vyslovitená „molekula mládí“?

Kde ji hledat

Kyselina hyaluronová je látka živým organismům zcela vlastní, proto nezpůsobuje žádné nežádoucí vedlejší účinky. Ve svém přirozeném prostředí se ovšem neobjevuje v kyselé formě, nýbrž jako sůl zvaná hyaluronan, nebo hyaluronát. V lidském těle tvoří hyaluronát sodný dokonce jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a najdeme ji v tělních tekutinách, chrupavkách, sklivci, kůži či pupečníku.

Co všechno dokáže

Kyselina hyaluronová byla poprvé extrahovaná z oční čočky hovězího dobytka v roce 1934. V 60. letech pak byla tato látka poprvé vyzkoušena k léčbě popálenin. Od té doby má v lékařství své pevné místo. Mezi její hlavní přednosti patří to, že na sebe váže vodu (pojme až tisícinásobek vody své hmotnosti), brání prostupu virů a bakterií k buňce a zabraňuje též ukládání kolagenu, čímž podporuje bezjizevnaté hojení tkáně.

Jak pomáhá kontaktním čočkám

V oboru kontaktologie se s kyselinou hyaluronovou nejčastěji setkáme jako s lubrikační složkou kapek a roztoků. Čočky jsou díky ní dokonale zvhlčené, aniž by dráždily nebo poškozovaly oko. Čím víc jsou čočky hladší a poddajnější, tím více je jejich nošení pohodlnější. Zamezuje vysychání i pálení a umožňuje tak očním buňkám poctivou regeneraci.

Kde se dále používá

Kyselina hyaluronová se využívá jako podpůrný prostředek při průběhu očních operací. Chrání citlivé oční tkáně před nechtěným poškozením během chirurgického výkonu. Často si ji spojujeme s výplní vrásek, vtažení jizev či zvětšení prsou. A nepochybně ji znáte i jako aktivní látku z krémů proti vráskám.

V naší nabídce najdete tyto oční kapky s kyselinou hyaluronovou:

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty