Vítejte na Lentiamo.cz, dříve VašeČočky.cz! 10. prosince se VašeČočky.cz přejmenovaly na Lentiamo.cz – proč a co to znamená pro vás? Klikněte a dozvíte se.

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Multifokální kontaktní čočky

Jedná se o asférické kontaktní čočky, kde se optická mohutnost mění plynule od středu čočky do periferie – může se snižovat i zvyšovat. Nejčastěji jsou to kontaktní čočky se středovou částí pro vidění do dálky a oploštělou periferií pro vidění na blízko.

Jsou určeny především lidem s presbyopií.

Komentáře Přidat dotaz

 • Jana C.

  Dobry den, byla jsem u sve ocni lekarky a byly mi namereny dioptrie do dalky -3, na cteni-0, 5. Nosim kontaktni cocky. HYDROSOFT od firmyMaxvue -2, 25 dioprtrii. Diamert 14, 2 mm, Base curve 8, 6. Kontaktni cocky nosim nyni jen na sport, mam problemy cist psany text. Ktere kontaktni cocky odpovidaji me ocni vade? Predem dekuji za odpoved.

  Odpovědět
  • Eva Varganová Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. S výběrem čoček by Vám nejlépe poradil Váš oční lékař či kontaktolog.Takto na dálku lze jen těžko odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a vyhovovat. Dle naměřených parametrů by Vám nejvíce vyhovovali multifokální kontaktní čočky. Lékář Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár. Vyhnete se tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně sedět. Hezký den

   Odpovědět
 • Ivana Šlesingerová Lentiamo.cz

  Dobrý den, bohužel Vám jednoznačně odpovědět nemohu, v dnešní době jsou všechny čočky kvalitní, ale každému člověku vyhovuje něco jiného. Záleží na materiálu a ostatních vlastnostech čoček, o tom, které čočky jsou pro Vás kvalitnější rozhoduje optik nebo lékař.

  Odpovědět
 • jirina

  Jaké multifokály jsou lepší kvality? Varilux Esilor a nebo Hoya??

  Odpovědět

Údaje označené * jsou povinné