800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Meller Bio-based: sluneční brýle v harmonii s přírodou

Meller Bio-based

Fast fashion „rychlá móda“, je to co určuje obsah našich šatníků. Co bylo módní před měsícem je dnes už nahrazeno novým trendem. Bohužel, tento druh výroby oblečení a doplňků produkuje obrovské množství znečištění, spalin a plastů.

Výrobce brýlí Meller, původem z Barcelony, nyní našel způsob, jak proti negativním efektům rychlé módy bojovat: nové Meller Bio-based sluneční a dioptrické brýle. Sluneční brýle Meller Bio-based jsou vytvořeny z 45 % obnovitelných surových materiálů. Navíc jejich výroba produkuje méně odpadu a spalin. A jako by už tohle nestačilo, tato kolekce brýlí šetrných k přírodě navíc překypuje městským módním stylem a sebevědomím.

Přečtěte si více o novinkách ve světe slunečních brýlí pro rok 2020!


Co jsou bio-based brýle?

Neustále slyšíme o výrobkách na organickém základu a šetrných k přírodě „eco-friendly“, ale co tyto pojmy vůbec znamenají? A do jaké míry jsou „lepší“ než běžné výrobky a materiály?

Odpovědět na tuto otázku není jednoduché. Nakonec, každá značka má svoji vlastní definici toho, co je šetrné k přírodě. Co mají ale všechny společné, je alternativní přístup k výrobě. Pro brýle na organickém základu je použito méně materiálů, které škodí přírodě (například plasty). Ty jsou nahrazeny udržitelnými, přírodními nebo recyklovanými alternativami. To znamená, že není potřeba produkovat nové přírodě škodlivé materiály pro výrobu brýlových rámečků, které spotřebují mnoho energie pro výrobu a generují mnoho odpadu po té, co brýle přestanou sloužit svému účelu.Co jsou bio-based brýle?


Proč bychom měli přejit na brýle šetrné k přírodě?

Dioptrické a sluneční brýle jsou obvykle vyrobeny z materiálů jako jsou plast, kov a barviva. To dělá z většiny brýlí těžko recyklovatelný výrobek a tak skončí na skládce odpadu.

A protože jsou většinou vyrobeny z nerozložitelných plastů, zůstanou na skládce po stovky a tisíce let a po celou tuto dobu budou do okolí uvolňovat toxické chemikálie.

To je výzva pro výrobce brýlí, aby přišli s dioptrickými a slunečními brýlemi z udržitelných materiálů šetrných k přírodě. Několik značek už na tuto výzvu reagovalo a odpovědělo tak na poptávku zákazníků i ekologů. Jedním z nich je i Meller.

Co dělá brýle Meller Bio-based šetrnými k přírodě?

Nová kolekce brýlí Meller Bio-based nabízí více alternativ šetrných k životnímu prostředí než mnoho jiných značek a zároveň snižuje použití škodlivých plastů. Rámečky jsou ze 45 % vyrobeny z přírodních materiálů, čímž se snižuje množství použitých fosilních paliv a uhlíkových emisí pro výrobu. Díky tomu Meller Bio-based brýle jsou:

  • vyrobeny z obnovitelných surovin
  • šetří 30 % energie při výrobě
  • jsou „zeleným“ produktem
  • podporují udržitelný rozvoj

Co dělá brýle Meller Bio-based šetrnými k přírodě?

Jsou Meller Bio-based brýle také módní a trendy?

Meller je znám svým městským a mladistvým stylem. Tento koncept odráží i kolekce Bio-based brýlí. Od trendy transparentních rámečků k hravým cat-eye rámečkům, najdete zajímavé a módní designy – ať už chcete nosit dioptrické brýle v kanceláři nebo sluneční brýle v parku.

V krátkosti, brýle Meller Bio-based bojují za modernost a progresivitu. Ne jen proto, že jsou vyrobeny z inovativních a udržitelných materiálů, ale také díky své kombinaci městského stylu a mladistvé hravosti.

A konečně: jsou recyklované brýle doopravdy bezpečné?

To je fér otázka. Mohou být recyklované nebo z přírodních materiálů vyrobené rámečky dostatečně silné a pevné?

Naštěstí, odpověď je ano. S recyklovanými brýlemi můžete dělat uplně všechno co jste dělali s brýlemi z běžných materiálů, aniž byste kvůli tomu museli obětovat vlastní bezpečí. Jinými slovy, brýle Meller Bio-based můžete bez problémů používat při řízení vozidla, provozovat sporty nebo při sledování televize nebo počítače.

Tip: Pokud strávíte před zářící obrazovkou mnoho hodin denně, jste vystaveni velkému množství škodlivého modrého světla. Podívejte se na Meller Blue light kolekci počítačových brýlí a poskytněte svým očím ochranu s moderním designem.