Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

Přihlášení

Víte, jak vybrat správné sportovní sluneční brýle?

Jak si vybrat správné sluneční brýle na sport

Vrcholoví sportovci v tom mají jasno: sportovní brýle musí být nastavitelné, mít aerodynamický tvar, poskytovat 100% optickou korekci, mít pokročilý systém proti zamlžování a případně i fotochromatickou úpravu.

Ale co když sportujete pro zábavu? Existují sluneční brýle, které byste mohli používat při běhání, lyžování, jízdě na kole, horolezectví nebo pěší turistice? Odpověď zní ano. Níže najdete několik tipů, jak vybrat ten správný typ.

Řiďte se heslem „Bezpečnost na prvním místě“

Robustnost, odolnost, funkčnost. To jsou tři hlavní vlastnosti, na které byste se měli zaměřit. Brýle by měly být odolné proti nárazu, neměly by vám sklouznout z nosu nebo spadnout. V případě poškození by neměly představovat nebezpečí pro vaše oči.

Plastové obroučky jsou lepší než kovové, protože ty mohou při zlomení poranit oči nebo obličej. Z plastu (polykarbonátu) by měly být i brýlové čočky –⁠ na rozdíl od skla je plast nerozbitný, což znamená, že žádné ostré kousky nepoškodí váš zrak.

Nezapomeňte na ochranu před UV zářením

Možná v létě rádi jezdíte na kole a v zimě na lyžích nebo snowboardu. Nebo dáváte přednost pěší turistice a golfu. Ať už děláte cokoli, tyto aktivity mají jedno společné - díky nim jste venku na slunci. Při výběru slunečních brýlí pro váš oblíbený sport věnujte pozornost jejich schopnosti chránit vás před UV zářením. UV záření není nebezpečné jen v létě, ale může výrazně poškodit zrak i na podzim nebo v zimě - zatažená obloha není pro UV záření žádnou překážkou.

V zimě na horách chrání sluneční brýle s dostatečně vysokým UV filtrem oči také před zářením, které se odráží od sněhu nebo zledovatělého povrchu. Sluneční brýle jsou ideálním doplňkem na sjezdovky, běžky i bruslení.

Vyberte si sluneční brýle s označením UV400 - taková ochrana dokáže blokovat paprsky o vlnové délce až 400 nanometrů a zaručuje 100% ochranu před veškerým UV zářením.

Naše tipy na sportovní sluneční brýle?

Sluneční brýle OakleyArnette sedí všem a také nabízejí skvělé designy. Máme model pro každého, dokonce i pro nositele kontaktních čoček..

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty