Přihlášení

Hledáte speciální vánoční dárek? Nenechte si ujít sportovní sluneční brýle!

Vojtěch Brtinský

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Vojtěch Brtinský, Optometrista, dne 10. 12. 2020
Napsal/a Leonie Bauer

Mnoho milovníků slunečních brýlí zbožňuje své brýle v létě – a odloží je do skříně, když přijde podzim. Podle hesla: „Sluneční paprsky v zimě nejsou tak silné jako v létě.“ To je však nebezpečný předpoklad, jak zjistili mnozí oftalmologové.

Naše oči mohou být vážně poškozeny také zimním sluncem. To samozřejmě platí zejména pro lyžaře a snowboardisty, kteří vystavují oči dlouhodobým zdravotním rizikům, jako je makulární degenerace, rakovina očí a úplná slepota v důsledku odrazu slunečních paprsků od sněhu.

Ale také venkovní nadšenci, jako jsou pěší turisté, cyklisté a celoroční milovníci slunce, by se měli v každém případě chránit před zimním UV zářením.

Jaké je řešení? Sportovní sluneční brýle od sportovních značek, které kombinují vynikající kvalitu, odolnost proti nárazu a design.

Proč byste měli nosit sportovní sluneční brýle v zimě a během zimních sportů

Dokonce i v zamračených zimních dnech mohou sluneční paprsky procházet skrze mraky a během zimy sníh odráží až 80% slunečních paprsků , podle webu Pharmacy Times.

Jak vidíte na obrázku níže, dlouhá expozice UV záření může proto poškodit naši sítnici, naši rohovku, naši spojivku, naši čočku a jemnou pokožku kolem očí.

Škodlivé účinky UV paprsků na vaše oči

Ale slunce v zimě není jediným viníkem. Oslnění sněhem, špína a vítr také způsobují bolestivé podráždění vašich očí.

Odrazy ve sněhu mohou kvůli jejich extrémní intenzitě vést k popáleninám sítnice, pokud si během zimních prázdnin nechráníte oči. Totéž platí pro drobné částečky nečistot. Mohou se rychle dostat do očí, poškodit váš zrak nebo způsobit zánět.

Které sporty vyžadují sportovní sluneční brýle a jaké?

Je váš partner nadšený lyžař, váš děda vášnivý rybář? Nebo váš nejlepší přítel miluje cyklistiku za každého počasí?

Sportovní sluneční brýle jsou skvělým vánočním dárkem, který chrání vaše oči nejen před sluncem. Lidé, kteří se pohybují po mokrém povrchu, potřebují polarizované sluneční brýle, aby minimalizovali oslnění a zvýšili kontrast. Cyklisté a turisté potřebují v létě i v zimě vynikající sluneční brýle, aby chránili své oči před slunečním zářením, oslněním sněhem a nečistotami.

Jaké sporty dělají vaši blízcí?

lyžarské sluneční brýle
Oakley Turbine Rotor

Lyžaři, snowboardisté ​​a turisté potřebují ochranné brýle proti větru, UV záření a odrazům ze sněhu.

Nakupujte lyžařské sluneční brýle


Rybářské sluneční brýle
Arnette Hand Up

Rybáři a fanoušci vodních sportů jsou velmi vystaveni oslnění. To lze snížit pomocí polarizovaných slunečních brýlí.

Klikněte zde pro výběr rybářských slunečních brýlí


Cyklistické sluneční brýle
Smith ATTACK MAG

Pro ty, kteří rádi jezdí na kole, nebo v zimě chodí na procházky, jsou k dispozici speciální sportovní sluneční brýle. Chrání před nečistotami, větrem a slunečním zářením.

Podívejte se na cyklistické sluneční brýle


Proč jsou zimní sluneční brýle ideálním vánočním dárkem?

Sportovní sluneční brýle v zimě mohou být skvělým vánočním dárkem pro vaši rodinu a přátele. Věřte tomu nebo ne, lyžařské sluneční brýle patří mezi nejoblíbenější tipy na vánoční dárky našich zákazníků!

Z dobrého důvodu. Zdraví očí je zásadní pro stále větší počet lidí. Vědí, že sportovní sluneční brýle je důležité nosit v zimě – zejména kvůli jejich vynikajícím bezpečnostním prvkům.

Značkové sluneční brýle jsou obecně považovány za luxusní dárek, který lze nosit po celý rok jako módní doplněk.

Pokud hledáte módní sportovní sluneční brýle jako vánoční dárek pro své blízké, jistě oceníte naše slevy až 40% na víkend Black Friday?

Které lyžařské sluneční brýle jsou nejlepší?

Sluneční brýle poskytují svislou ochrannou bariéru pro oči, jejichž účinnost silně závisí na přenosu záření brýlových čoček, geometrii slunečních brýlí a podmínkách expozice. Optici společnosti VašeČočky proto doporučují nakupovat sportovní sluneční brýle od ověřených prodejců, abyste měli jistotu, že budou účinné.

Nenechte si ujít módní modely od značek Oakley, Adidas, Arnette a dalších s nechte si poslat svůj oblíbený model až domů s dopravou zdarma!

Všechny vysoce kvalitní značkové sluneční brýle vám nabízejí maximální ochranu proti UV 400. Pokud chcete oční pohodlí posunout na vyšší úroveň, vyberte si model slunečních brýlí, který má polarizované čočky, aby se minimalizovalo oslnění ze sněhu a na mokrém povrchu!

Zdroje:

1. Journal of Exposure Science & Environmental Epidemiology, https://www.nature.com/…0-018-0087-0
2. Pharmacy Times, https://www.pharmacytimes.com/…kin-and-Eyes

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty