Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

800 114 118

Volejte zdarma (po–pá: 8–18)

Přihlášení

Brýle proti modrému světlu

Trávíte obvykle 8 hodin denně před počítačem a pak se těšíte na svou oblíbenou show na Netflixu? Mnoho z nás zná tento životní styl. Věděli jste však, že neustálé zírání do počítače a dalších obrazovek, může být pro naše oči dokonce škodlivé?

Ano, čtete správně. Modré světlo vyzařované mnoha elektronickými zařízeními může poškodit naše oči, naši schopnost soustředit se a dokonce i spánek.

Značka Meller, která je proslulá díky svým stylovým a cenově dostupným dioptrickým a slunečním brýlím, nyní přišla na trh s novinkou, která je řešením proti unaveným očím a syndromu počítačového vidění, způsobené modrým světlem. Čtěte dále a zjistěte, proč jsou tyto počítačové brýle dokonalým řešením při práci v kanceláři, sledování televize nebo procházení Instagramu. Jedno je jisté už teď – při každé z těchto činností budete vypadat stylově.

Jak počítačové brýle fungují?

Abychom porozuměli brýlím proti modrému světlu, musíme nejprve objasnit, co to modré světlo vlastně je a proč může být škodlivé.

Modré světlo, také známé jako vysoce energetické viditelné světlo (HEV), je druh světla s krátkými vlnovými délkami, které emituje vyšší energii. Tyto vlny pronikají hluboko do oka a dlouhodobá expozice může způsobit vážné poškození sítnice.

Klíčovým je tedy blokování modrého světla. Brýle, blokující modré světlo, mají ve svých čočkách zabudovány filtry, které blokují nebo absorbují jak modré světlo, tak v některých případech i UV záření, před proniknutím do oči. Používání brýlí zn. Lentiamo, blokujících modré světlo při pohledu na obrazovku, zejména po setmění, proto pomáhá snižovat vystavení vlnám modrého světla, které mohou mít vážné účinky na vaše tělo.

Jak modré světlo poškozuje naše tělo?

Přestože modré světlo může pomoci zvýšit naši bdělost, paměť a kognitivní funkce, existují obavy z dlouhodobých účinků expozice obrazovkám. Je to kvůli těsné blízkosti obrazovek a době strávené jejich prohlížením. Ale protože se dnes nemůžeme a nechceme vyhýbat našim mobilním telefonům, tabletům a počítačům, nevyhnutelně trávíme několik hodin denně před obrazovkou. Většina z nás je tak vystavena stálému záření modrého světla.

Co se stane, když modré světlo zasáhne naše oči?Téměř všechno viditelné modré světlo prochází rohovkou a čočkou až dosáhne sítnice. Toto světlo může ovlivnit naše vidění a může dopomoci předčasnému stárnutí očí. Výzkum ukázal, že dnešní vystavení modrému světlu by mohlo vést k:

  • Digitální únava očí: Modré světlo z počítačové obrazovky může vést k digitální oční únavě a suchým očím. Symptomy jsou bolestivé nebo podrážděné oči a obtížné zaostření.
  • Problémy se spánkem: Studie zjistily, že vystavení modrému světlu může zkrátit celkovou dobu spánku, výrazně potlačit produkci melatoninu a snížit kvalitu spánku zvýšením frekvence probouzení se v noci.
  • Poškození sítnice: Dlouhodobé vystavení modrému světlu může vést k poškození sítnicových buněk a tím napomoci k vizuálním problémům, jako je makulární degenerace, související také s věkem.

Jak se mohu nejlépe chránit před škodlivým dopadem modrého světla?

Především je vhodné snížit denní čas před počítačem. Toho lze dosáhnout například několika krátkými přestávkami od studia nebo práce. Můžete také zkusit strávit večer méně času před televizí nebo mobilním telefonem. To dává vašim očím více příležitostí k odpočinku a přípravě na klidný spánek.

Kromě toho naši optici doporučují nošení brýlí z Blue light kolekce značky Lentiamo. Inovativní kolekce zredukuje namáhání očí, zlepší váš spánek a zabrání očním onemocněním. A to není vše.

Jak se mohu nejlépe chránit před škodlivým dopadem modrého světla?

Podívejte se na všechny výhody kolekce brýlí Meller Blue light:

Nejdůležitější výhodou je, že brýle Meller blue light pomáhají potlačovat modré světlo, aby se zabránilo únavě a vizuálnímu stresu a všem souvisejícím očním onemocněním. Rovněž snižují jas, aby byla naše vidění pohodlnější a kontrast byl jasnější. To nám umožňuje vidět přirozenější barvy.

Stejně důležitý je však jedinečný styl této nové kolekce brýlí. Modely jsou nejen super módní, ale také reprezentují potřeby pro rok 2020. Nikdy předtím svět netrávil tolik času před počítači a mobilními telefony jako v této dekádě. Současně s funkčností hrají estetika a móda stále větší roli pro drtivou většinu populace.

Designéři barcelonské značky proto vytvořili tuto Blue light kolekci brýlí, která vaše oči nemůže chránit lépe!

Prohlédněte si ji!

Brýle proti modrému světlu

Typ

Značka

Tvar obrouček

Cena

Velikost

Načíst další produkty

Proč nakupovat právě u nás?

Protože pro vás máme jedinečné výhody.

Výdejní místa

Nechejte si objednané zboží poslat na jedno z našich výdejních míst.

Výhodné ceny

Patříme mezi největší prodejce kontaktních čoček v Evropě a díky tomu máme zajímavé ceny pro každého.

1 135 402 čoček na skladě

Máme více než 1 milión párů čoček k okamžitému odeslání.

 

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Při nižší ceně objednávky můžete využít výdejní místa za 29 Kč, nebo dopravu již od 59 Kč.

Bonusový program

Od prvního nákupu získáváte bonusové body, které můžete vyměnit za dárky zdarma.

Odešleme dnes nebo získáte 500 Kč

Zboží skladem, které objednáte v pracovní den do 14 hodin, předáme dopravci ještě v ten samý den. Pokud se opozdíme, získáváte 500 Kč na další nákup.

 

Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 16687 recenzí). Prohlédněte si vybraná hodnocení našich zákazníků.

i
Vše OK
Lepší cena než v kamenném obchodě
Komunikace i stránka obchodu
Nakupuji tu čočky už několik let
Nastavení připomenutí. Slabiny: Musím si zásilku vyzvednout
Platba přes benefity Sodexo
Velmi široký výběr. Slabiny: K úpravě - při vracení zboží by bylo prima mít připravenou aspoň samolepku s adresou, aby to člověk nemusel hledat na stránkách. Plus přidaný formulář k vracení.