Omezená nabídka: Využijte slevu 15 % na nové kontaktní čočky Lenjoy 1 Day Air+

Přihlášení

Brýle proti modrému světlu (počítačové brýle)

Věděli jste, že neustálé koukání do počítače a dalších obrazovek může být pro naše oči škodlivé? Modré světlo vyzařované mnoha elektronickými zařízeními může poškodit naše oči, naši schopnost soustředit se a dokonce i spánek.

Proto je dobré při používání digitálních zařízení dobré nosit brýle proti modrému světlu.

Jaké brýle proti modrému světlu Lentiamo nabízí?

Na Lentiamo najdete ty nejpopulárnější brýle proti modrému světlu různých tvarů a značek, jako jsou Meller Blue Light od barcelonské značky Meller nebo brýle z kolekce Ray-Ban Everglasses. Dále nabízíme počítačové brýle Izipizi, Hawkers a počítačové brýle z kolekce Lentiamo.

Kdy mám nosit brýle proti modrému světlu?

Brýle blokující modré světlo byste měli nosit ideálně vždy, když jste modrému světlu vystaveni, zejména pak pokud jste mu vystaveni delší dobu. To znamená při používání mobilního telefonu či počítače, sledování televize a hraní videoher.

Mohu si koupit dioptrické brýle s ochranou proti modrému světlu?

Ano, na Lentiamo si můžete při nákupu dioptrických brýlí zvolit přidání filtru proti modrému světlu spolu s antireflexní a hydrofobní úpravou. Nejenže lépe uvidíte díky korekci zraku dioptrických brýlí, ale také budou vaše oči chráněny před modrým světlem.

Jak počítačové brýle fungují?

Brýle blokující modré světlo mají ve svých čočkách zabudovány filtry, které blokují nebo absorbují jak modré světlo, tak v některých případech i UV záření před proniknutím do oči. Používání brýlí blokujících modré světlo při pohledu na obrazovku, zejména po setmění, proto pomáhá snižovat vystavení vlnám modrého světla, které mohou mít vážné účinky na vaše tělo.

Přečtěte si více o tom, jak fungují počítačové brýle.

Jak počítačové brýle fungují modré světlo

Co je modré světlo?

Modré světlo, také známé jako vysoce energetické viditelné světlo (HEV), je druh světla s krátkými vlnovými délkami, které emituje vyšší energii. Tyto vlny pronikají hluboko do oka a dlouhodobá expozice může způsobit vážné poškození sítnice.

Protože se dnes nemůžeme a nechceme vyhýbat našim mobilním telefonům, tabletům a počítačům, nevyhnutelně trávíme několik hodin denně před obrazovkou. Většina z nás je tak vystavena stálému záření modrého světla.

Co se stane, když modré světlo zasáhne naše oči?

Přestože modré světlo může pomoci zvýšit naši bdělost, paměť a kognitivní funkce, existují obavy z dlouhodobých účinků expozice obrazovkám. Je to kvůli těsné blízkosti obrazovek a době strávené jejich prohlížením.Téměř všechno viditelné modré světlo prochází rohovkou a čočkou až dosáhne sítnice. Toto světlo může ovlivnit naše vidění a může dopomoci předčasnému stárnutí očí.

Výzkum ukázal, že možnými důsledky vystavení modrému světlu jsou:

  • Digitální únava očí: Modré světlo z počítačové obrazovky může vést k digitální oční únavě a suchým očím. Symptomy jsou bolestivé nebo podrážděné oči a obtížné zaostření.
  • Problémy se spánkem: Studie zjistily, že vystavení modrému světlu může zkrátit celkovou dobu spánku, výrazně potlačit produkci melatoninu a snížit kvalitu spánku zvýšením frekvence probouzení se v noci.
  • Poškození sítnice: Dlouhodobé vystavení modrému světlu může vést k poškození sítnicových buněk a tím napomoci k vizuálním problémům, jako je makulární degenerace, související také s věkem.

Jak se dále mohu nejlépe chránit před škodlivým dopadem modrého světla?

Především je vhodné snížit čas trávený před počítačem. Toho lze dosáhnout například několika krátkými přestávkami od studia nebo práce. Můžete také zkusit strávit večer méně času před televizí nebo mobilním telefonem. To dává vašim očím více příležitostí k odpočinku a přípravě na klidný spánek.

Typ

Značka

Tvar obrouček

Cena

Velikost

Načíst další produkty

Proč nakupovat právě u nás?

Protože pro vás máme jedinečné výhody.

Výdejní místa

Nechejte si objednané zboží poslat na jedno z našich výdejních míst.

Výhodné ceny

Patříme mezi největší prodejce kontaktních čoček v Evropě a díky tomu máme zajímavé ceny pro každého.

1 135 402 čoček na skladě

Máme více než 1 milión párů čoček k okamžitému odeslání.

 

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Při nižší ceně objednávky můžete využít výdejní místa za 29 Kč, nebo dopravu již od 59 Kč.

Bonusový program

Od prvního nákupu získáváte bonusové body, které můžete vyměnit za dárky zdarma.

Odešleme dnes nebo získáte 500 Kč

Zboží skladem, které objednáte v pracovní den do 14 hodin, předáme dopravci ještě v ten samý den. Pokud se opozdíme, získáváte 500 Kč.

 

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 16933 recenzí). Prohlédněte si vybraná hodnocení našich zákazníků.

Rachlost vyřizení objednavký
Přehledn stranký
Dobre ceny
ověřený obchod, nakupuji pravidelně, doporučuji
nejlepší zkušenosti