Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

4,9/5 Hodnocení

Přihlášení

Pro média

Jsme největší český e-shop s kontaktními čočkami. Kromě toho, že čoček hodně prodáme, jim také dobře rozumíme. Pokud chystáte téma, které se zrakem a kontaktními čočkami souvisí, prosíme bez váhání nám napište :)
pr@lentiamo.com

Fotky v tiskové kvalitě

Galerii průběžně aktualizujeme a najdete ji na FlickruVelkou fotku stáhnete jednoduše. Když si požadovaný obrázek rozkliknete, vpravo dole uvidíte podtrženou šipku dolů. Na tu klikněte a vyberte Original.
Pokud by Flickr požadoval přihlášení, klikněte v registračním okně dole na odkaz „sign-in“ a použijte prosím jméno: nejsmeagentura a heslo: velkefotky. Nebo nám napište, pomůžeme obratem.

Hotové materiály

Řadu témat máme zpracovaných, tyto texty jsou vám plně k dispozici. Samozřejmě budeme rádi, pokud budete moci Lentiamo.cz v článku zmínit.
Nenašli jste téma, ke kterému potřebujete informace? Řekněte nám o tom.
Abychom měli garanci správnosti poskytnutých informací, spolupracujeme se zkušeným optometristou Danem Szarvasem.

Kdo může nosit kontaktní čočky a jaké si vybrat?
Tisková zpráva ve wordu

Na kolik ročně vyjdou kontaktní čočky
Tisková zpráva ve wordu Infografika

6 tipů, jak ulevit unaveným očím
Celý text

Jak na líčení s kontaktními čočkami
Celý text

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Tisková zpráva ve wordu

Druhy kontaktní čoček
Celý text

Nasazování a vyjímání kontaktních čoček
Celý text (včetně videa)

Jak je to s přenášením čoček?
Celý text

Co se stane, když v čočkách usnu?
Celý text

Jak ulevit unaveným očím
Celý text

Jaké jsou nejlepší barevné čočky?
Celý text

Jak se ubránit ječnému zrnu
Celý text

Tiskové zprávy

Ztrácíte při nasazování kontaktních čoček nervy? S tímto receptem už nebudete!
Praha, 22. ledna 2019 – Nasazování kontaktních čoček je pro mnoho lidí strašákem a zároveň důvodem, proč raději zůstanou u brýlí. A přitom to není žádná věda. Stačí dodržovat ověřený postup a časem celou proceduru zvládnete ani ne za minutu. Daniel Szarvas, kontaktolog největšího online obchodu s čočkami Lentiamo.cz, přináší „recept“ na jednoduchou aplikaci i vyjmutí čoček, podle kterého to zvládne úplně každý.
Celá tisková zpráva ke stažení

Můžou kontaktní čočky a roztoky v zimě zmrznout?
Praha, 12. prosince 2018 – VKontaktní čočky se dnes nejčastěji vyrábí z hydrogelu či silikonhydrogelu, tedy z materiálů, které obsahují vodu. Nemůžou tedy vlivem mrazu třeba na sjezdovce zmrznout v oku? Může je mráz poškodit? A co roztok na čočky, může zmrznout ten a jak zmrznutí případně bránit? Na tyto otázky odpovídá Daniel Szarvas, kontaktolog největšího českého e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Povinná zimní výbava, aby i oči zvládly zimu ve zdraví
Praha, 22. listopadu 2018 – V každém ročním období mají oči specifické potřeby a se zimou tomu není jinak. Na co dávat pozor a jaká by měla být povinná výbavička pro nejstudenější měsíce v roce? Na největším tuzemském e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz mají odpovědi a navíc vše, co oči v zimě potřebují.
Celá tisková zpráva ke stažení

Digitální únava zraku snižuje pracovní produktivitu. Projevuje se už po 2 hodinách u obrazovky
Praha, 29. října 2018 – Problémy se zaostřením, únava a pálení očí, rozmazané nebo dvojité vidění, slzení očí nebo naopak suché oči, bolesti hlavy, malátnost. Zažili jste někdy při práci na počítači některou z těchto obtíží? Může jít o projevy syndromu počítačového vidění neboli digitální únavy zraku. Průzkumy ukazují, že už po 2 hodinách denně strávených u počítače je více než 90% pravděpodobnost, že se u vás některé symptomy začnou projevovat. Jak těmto obtížím předcházet radí Daniel Szarvas, kontaktolog největšího tuzemského e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Tipy na halloweenské kouzlení pomocí barevných kontaktních čoček
Praha, 24. září 2018 – Chystáte se na halloweenskou party, ale nejste zrovna fanynkou pracných a nákladných kostýmů, které beztak využijete jen jednou? Na večírku můžete zazářit i daleko přirozeněji a svoji masku postavit třeba na propracovaném make-upu. Halloweenskou „třešničku” mu dodáte pomocí barevných kontaktních čoček, které jsou dostupné v dioptrických i nedioptrických variantách na e-shopu Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Sluneční brýle po létě neodkládejte. Zvláště, pokud trávíte čas za volantem
Praha, 17. září 2018 – Řidiči a řidičky, pozor. V létě je sice sluneční svit nejintenzivnější, ale srpnem období slunečních brýlí nekončí. Naopak. S přicházejícím podzimem slunce klesá níže nad horizont a paprsky tak míří přímo do očí. Za volantem mohou pomoci barevná skla nebo speciální filtry. Na co dalšího klást u brýlí na řízení důraz radí Daniel Szarvas, odborník z největšího tuzemského e-shopu zaměřeného na péči o váš zrak Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Pečujte o dětský zrak. Příručka pro rodiče předškoláků i puberťáků
Praha, 26. července 2018 – „Já nevidím na tabuli,“ slyší po prázdninách rodiče nejednoho školáka. Nástup do školy je mnohdy právě tím okamžikem, kdy si u dítěte poprvé všimneme možné oční vady. Že něco se zrakem vašich dětí není v pořádku, ale můžete rozpoznat i dříve a díky tomu zvýšit šanci na úspěšné léčení. Jakých příznaků si všímat? A existuje prevence očních vad? Daniel Szarvas, kontaktolog z největšího českého e-shopu Lentiamo.cz, přináší rodičům praktické tipy ohledně zdravého zraku našich potomků.
Celá tisková zpráva ke stažení

Co nesmí chybět „čočkařům“ na cestách? Praktická a stylová pouzdra!
Praha, 4. července 2018 – Každý nositel kontaktních čoček ví, že je potřeba čočky uchovávat ve speciálním pouzdře. Takové pouzdro ale nemusí být jen nudným obalem, existuje totiž celá řada pouzder funkčních a stylových, stačí si jen vybrat. Na jednodenní čočky, se zrcátkem nebo takové, které vám samo počítá dny do výměny čoček… Velký výběr pouzder pro dospělé i děti najdete na největším tuzemském e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Nekvalitní sluneční brýle škodí zraku víc, než oči bez brýlí. Jak poznat originál od padělku?
Praha, 30. května 2018 – Věděli jste, že sluneční brýle jsou jedním z nejnapodobovanějších typů módních doplňků? Obchod s falzifikáty je proto pořádně výnosný byznys a nepoctiví obchodníci se naučili značkové produkty napodobovat velice věrně. Okradení zákazníci pak často za nemalou cenu dostanou kvalitu, která se s originálem nedá srovnávat. A v případě slunečních brýlí platí, že nekvalitní ochrana očí může být pro náš zrak dokonce nebezpečnější, než kdybyste nenosili brýle vůbec. Podle jakých znaků poznáte originál od falzifikátu, radí odborníci z e-shopu Lentiamo.cz, který sluneční brýle od 13 nejoblíbenějších světových značek prodává s garancí pravosti.
Celá tisková zpráva ke stažení

Kontaktní čočky a léto: Co rozhodně nedělat a proč?
Praha, 26. dubna 2018 – Kontaktní čočky jsou velmi oblíbené především v letních měsících, protože lidem s oční vadou přináší spoustu výhod a pohodlí. Aby tomu tak zůstalo i v létě, je potřeba dodržovat základní pravidla, která se pojí právě se sezónou cestování, koupání, sportování a opalování. Na která „NE“ byste v souvislosti s čočkami v létě neměli zapomínat, radí Daniel Szarvas, kontaktolog největšího e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz. Díky jeho tipům si budete moct užít pohodové léto bez akutních návštěv očního lékaře.
Celá tisková zpráva ke stažení

Na co dbát při výběru slunečních brýlí? Zaměřte se na těchto 8 kritérií
Praha, 26. března 2018 – Sluneční brýle jsou trendy módním doplňkem, nemělo by se ale zapomínat na jejich základní funkci: chránit oči před škodlivými paprsky. Nezáleží jen na UV filtru, jejich celkovou kvalitu ovlivňuje i tvar nebo barva. Na co byste měli dbát při jejich výběru, radí Daniel Szarvas, optometrista z e-shopu s kontaktními čočkami a slunečními brýlemi Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Správným výběrem roztoku prodloužíte životnost kontaktních čoček a ušetříte peníze
Praha, 2. března 2018 – Péče o kontaktní čočky (vyjma jednodenních) obnáší také čištění a uchovávání přes noc. K tomu potřebujeme roztoky. Mnoho lidí ale nesprávným výběrem nevědomky zkracuje životnost jak čoček, tak roztoků, a zbytečně tak zatěžuje peněženku a možná i riskuje infekci. Jak roztoky vybírat a používat správně, abyste prodloužili životnost čoček na maximum, radí kontaktolog e-shopu Lentiamo.cz Daniel Szarvas.
Celá tisková zpráva ke stažení

Oči v zimě trpí nedostatkem denního světla. Jak jim ulevit v kanceláři či za volantem?
Praha, 8. února 2018 – V zimních měsících doplácí na nedostatek přirozeného světla nejen naše nálada a pracovní výkon, ale i zdraví – zejména pak zdraví našich očí. Šeroslepost nebo únava očí ze špatného osvětlení jsou častými problémy, se kterými se v zimě musí vypořádávat celá řada lidí. Jak nepříjemnosti spojené s nedostatkem světla zmírnit, radí Daniel Szarvas, kontaktolog e-shopu Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Praha, 21. prosince 2017 – Zimní období je pro oči náročné, ať už vidíte jako ostříž nebo ne. To ale neznamená, že si zimní radovánky, jako je třeba saunování nebo lyžování, nemůžete užít. Stačí vědět, v čem spočívají jejich největší nástrahy a jak na ně vyzrát.
Celá tisková zpráva ke stažení

Nejčastější důvody, proč lidé vzdávají nošení kontaktních čoček. Lze je řešit?
Praha, 20. listopadu 2017 – Zkusili jste vyměnit brýle za kontaktní čočky, ale nevyhovovaly vám? Možná jste se pohodlnějšího života vzdali předčasně, protože ve většině případů se dají obtíže spojené s jejich nošením řešit. Nejčastější důvody, proč lidé nošení čoček vzdávají a jak se dají řešit, radí Daniel Szarvas, kontaktolog z Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

7 mýtů o kontaktních čočkách, kterým jste možná také věřili
Praha, 20. října 2017 – Že po spolknutí pecky nám v žaludku třešeň nevyroste, víme už všichni. Možná jste ale netušili, kolika mýty je opředené používání kontaktních čoček. Kdo čočky může a kdo nesmí nosit? Je nějaká oční vada nebo zdravotní komplikace, se kterou se neslučují? Daniel Szarvas, kontaktolog největšího českého e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz, uvádí na pravou míru 7 rozšířených mýtů o nošení kontaktních čoček.
Celá tisková zpráva ke stažení

Jak (ne)nakupovat kontaktní čočky na internetu?
Praha, 25. září 2017 – Na internetu se dá sehnat takřka vše a výjimkou nejsou ani kontaktní čočky. Jaké jsou hlavní výhody nakupování čoček on-line a které zásady byste měli před nákupem dodržovat, radí Tomáš Bártek, marketingový ředitel Lentiamo.cz, největšího e-shopu s kontaktními čočkami u nás.
Celá tisková zpráva ke stažení

3 trendy looky, kterými letos zabodujete na halloweenské party
Praha, 12. září 2017 – Už jste přemýšleli, jakým kostýmem letos překvapíte své přátele na halloweenské party? Ačkoli se Halloween slaví až 31. října, není na škodu začít sbírat inspiraci už teď, protože promyslet každičký detail není jen tak. A u kostýmů kouzlo obvykle tkví nejen v geniálním nápadu, ale také právě v detailu. Tím můžou být třeba barevné kontaktní čočky, který váš look dotáhnou k dokonalosti. Na Lentiamo.cz si můžete vybrat z desítek bláznivých variant, na Halloween jako dělaných…
Celá tisková zpráva ke stažení

Děti a kontaktní čočky: Rozhodující není věk, ale schopnost o ně pečovat
Praha, 12. července 2017 – Brýle, nebo čočky? Dát dětem na výběr stojí za to hned z několika důvodů. Nejvýraznějším bývá naléhání samotných dětí, které brýle nosit nechtějí ať už kvůli sportu, fyzickému vzhledu nebo posmívání spolužáků. V jakých případech se čočky pro děti hodí, od jakého věku je mohou nosit a na co dát pozor, radí Daniel Szarvas, kontaktolog e-shopu Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Co s sebou na dovolenou, aby oči v létě netrpěly?
Praha, 19. května 2017 – Zánět spojivek nebo podrážděné oči od alergie dokážou znepříjemnit i tu nejluxusnější dovolenou. Až se proto budete balit na cesty, myslete na doporučení Daniela Szarvase, kontaktologa největšího českého e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz, a přibalte si pomůcky, které vaše oči ochrání, případně pomůžou rychle ulevit od nepříjemností spojených s cestováním.
Celá tisková zpráva ke stažení

Nebojte se nakupovat sluneční brýle přes internet. Pro výběr stačí znát tvar svého obličeje
Praha, 7. června 2017 – E-shop Lentiamo.cz kromě kontaktních čoček a příslušenství k nim nově prodává také sluneční brýle od 10 nejoblíbenějších světových značek. Že si sluneční brýle netroufnete koupit přes internet? Díky jednoduchému návodu podle tvaru vašeho obličeje to zvládnete i bez zkoušení!
Celá tisková zpráva ke stažení

Jak přežít alergii s kontaktními čočkami?
Praha, 23. března 2017 – V Česku trpí alergiemi až třetina populace, přičemž více než polovina těchto alergií se projevuje mimo jiné svěděním očí. Může vůbec člověk s alergií nosit kontaktní čočky? Daniel Szarvas, kontaktolog největšího českého obchodu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz, říká, že ano. Stačí mít na paměti několik zásad.
Celá tisková zpráva ke stažení

Jak vybírat kontaktní čočky? Poraďte se s kontaktologem a vyzkoušejte, jaké vám sedí
Praha, 22. února 2017 – Chtěli byste vyměnit brýle za kontaktní čočky, ale nevíte kde a jak začít? Vaše první zastávka na cestě k pohodlnějšímu životu měla být u kontaktologa, specialisty na kontaktní čočky. Ten vám vybere vhodné čočky a pomůže s první aplikací. Jaké jsou možnosti a s čím přesně kontaktolog pomůže, jsme shrnuli s optometristou Danielem Szarvasem z Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Jak je důležité míti oční kapky
Praha, 19. ledna 2017 – Suché, podrážděné nebo unavené oči dovedou pěkně znepříjemnit den. Všechny ty klimatizace, topení, hodiny proseděné u počítače a mnoho dalších faktorů souvisejících s moderní dobou těmto komplikacím nahrává. Od nepříjemných pocitů nebo únavy očí naštěstí dovedou poměrně efektivně ulevit oční kapky. V jakých situacích vám pomůžou?
Celá tisková zpráva ke stažení

E-shop Lentiamo.cz vstoupil na další evropský trh. V pořadí 15. zemí je Belgie
Praha, 12. ledna 2017 – Do nového roku si největší český e-shop s kontaktními čočkami Lentiamo.cz nadělil další expanzi na zahraniční trh. Patnáctou zemí, kde obchod působí, je od ledna Belgie. Zahraniční trhy v současnosti tvoří zhruba 90 % z celkového obratu společnosti.
Celá tisková zpráva ke stažení

5 největších hříchů, které páchají nositelé kontaktních čoček
Praha, 15. prosince 2016 – Kontaktní čočky jsou bezpečným pomocníkem na cestě za ostřížím zrakem, je ovšem potřeba dodržovat základní pravidla jejich nošení. Majitelé čoček to dobře vědí, přesto občas zhřeší. Tady jsou ty nejčastější prohřešky podle Lentiamo.cz, největšího českého obchodu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

Oči a řízení. Nejčastější skryté vady, kvůli kterým riskujeme za volantem
Praha, 22. listopadu 2016 – Jakákoli vada zraku znamená, že mozek dostává od oka zkreslené informace. Kvůli nim pak na podněty nemusíme reagovat včas a správně, což může představovat velké nebezpečí třeba za volantem. Nebezpečné je zejména to, že mnoho řidičů o svém problému neví.
Celá tisková zpráva ke stažení

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem
Praha, 4. října 2016 – V Česku je pro přibližně polovinu populace počítač základním pracovním nástrojem. Někteří z nás u něj dokonce tráví víc hodin než spánkem. Je to i váš případ? Mějte se rádi a udělejte vše pro to, abyste oči nepřetěžovali víc, než je nutné. Začněte třeba 10. října na Světový den zraku. Co takhle ho oslavit tím, že si v praxi vyzkoušíte 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem?
Celá tisková zpráva ke stažení

Lentiamo.cz rozšiřují sortiment o sluneční brýle
Praha, 27. září 2016 – Největší český e-shop s kontaktními čočkami, Lentiamo.cz, rozšiřuje sortiment o sluneční brýle. Obchod, který úspěšně působí ve 14 evropských zemích a který loni utržil 600 mil. Kč, zatím brýle nabízí v testovacím režimu. Naplno se prodej spustí příští sezónu.
Celá tisková zpráva ke stažení

Měňte svůj pohled podle nálady. Barevné čočky se hodí do práce i na Halloweena
Praha, 31. srpna 2016 – Věděli jste, že pomocí různých druhů barevných kontaktních čoček můžete dosáhnout nejrůznějších efektů? Barevné čočky dovedou vaše oči opticky zvětšit a rozzářit, částečně nebo zcela změnit barvu duhovky a dokonce proměnit váš pohled k nepoznání. Očima šelmy, upírky nebo tajemné elfky můžete oslňovat třeba už na letošní halloweenské party!
Celá tisková zpráva ke stažení

5 příznaků, že trpíte oční vadou
Praha, 27. července 2016 – Více než 60 % Čechů trpí nějakou oční vadou. Ne všichni o tom vědí, často totiž příznaky přisuzujeme úplně jiným příčinám. Tady je 5 příznaků, které mohou signalizovat, že možná máte oční vadu:
Celá tisková zpráva ke stažení

6 věcí, kterými si kazíte oči a nevíte o tom
Praha, 27. července 2016 – Oči máme jen jedny, o to víc je potřeba o ně pečovat. Toto jsou každodenní chyby, kterými možná svému zraku úplně zbytečně ubližujete:
Celá tisková zpráva ke stažení

Děti a zdravé oči: Jak začít nový školní rok se správnými návyky
Praha, 27. července 2016 – Po prázdninách přichází podzim a s ním i zvýšená zátěž pro oči. Méně denního světla, dlouhé hodiny strávené nad učením a u počítače, mobilu či tabletu… Co můžete jako rodiče udělat pro to, aby se vašim dětem oči zbytečně nekazily? Naučte školáky jednoduché návyky, jak o oči pečovat před nástupem do školy, během vyučování, psaní úkolů i při tělocviku a na kroužcích.
Celá tisková zpráva ke stažení

Lentiamo.cz a Brexit: Slabá libra nás znevýhodňuje oproti lokálním hráčům
Praha, 30. června 2016 – Britské rozhodnutí o vystoupení z EU má přímé dopady i na české firmy podnikající v Británii. Aktuálně především kvůli propadu kurzu libry. Jednou z nich je největší český e-shop s kontaktními čočkami Lentiamo.cz, který působí ve 14 evropských zemích a v Británii podniká pod značkou Lentiamo.
Celá tisková zpráva ke stažení

Češi a péče o oči? Mohlo by to být výrazně lepší
Praha, 29. června 2016 – Dnešní medicína umí nahradit spoustu porouchaných „součástek“. Jsou ale takové, které se vyměnit nedají a o to více bychom se o ně měli starat. Pokud jde o Čechy, jedním z nejvíce zanedbávaných, a přitom těžko „opravitelných“ orgánů jsou oči. Češi nechodí pravidelně na preventivní prohlídky, trpí neodhalenými očními vadami a kupují si čočky bez konzultace s odborníkem, ukazují údaje největšího e-shopu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

V létě dostávají oči zabrat. Jak tomu zabránit?
Praha, 7. června 2016 – Koupání v moři, opalovačka, venkovní sporty a samozřejmě cestování. Přesně kvůli těmto aktivitám se celý rok těšíme na léto. Méně z nich jásají naše oči, pro které mohou znamenat nemalé riziko. Stačí ale dodržet pár základních zásad letní péče, aby nám prázdniny žádné problémy s očima nekazily.
Celá tisková zpráva ke stažení

6 věcí, které potřebujete, pokud berete kontaktní čočky na dovolenou
Praha, 26. dubna. 2016 – Blíží se léto a s ním doba cestování, návštěv u babičky či festivalů. Pokud nosíte kontaktní čočky, je jasné, že máte při balení úkol navíc. Na co myslet a co všechno si přibalit, abyste si dovolenou užili bez komplikací?
Celá tisková zpráva ke stažení

Na kolik vyjdou kontaktní čočky?
Praha, 5. dubna 2016 – Jedním z častých argumentů, proč nevyměnit brýle za kontaktní čočky, bývá cena. Respektive zkreslené představy o ceně čoček. Na kolik peněz tedy nošení kontaktních čoček vlastně vyjde, jaké jsou varianty a jak si stojí čočky ve srovnání s brýlemi?.
Celá tisková zpráva ke stažení

Nudné pouzdro na kontaktní čočky? To ne!
Praha, 9. března 2016 – Zažít nudu? Jó, to vadí. Naštěstí i tak všednodenní věc, jakou je nošení kontaktních čoček, se dá udělat zábavnější. Zařídí to veselá pouzdra nejrůznějších barev a tvarů, která fungují jako zlepšovač nálady i jako stylový doplněk. Veselé cestovní sady na kontaktní čočky obsahují pouzdro na čočky, lahvičku na roztok, pinzetu a zrcátko. V e-shopu Lentiamo.cz je koupíte za 109 Kč.
Celá tisková zpráva ke stažení

E-shop Lentiamo.cz v roce 2015 utržil 600 mil. Kč a právě otevřel Bulharsko jako 14. zemi
Praha, 23. února 2016 – Obrat největšího českého prodejce kontaktních čoček Lentiamo.cz dosáhl za loňský rok 600 milionů korun, což je o 100 milionů Kč více než v roce 2014. Za růstem mimo jiné stojí úspěšná expanze do zahraničí. Ta pokračuje i v letošním roce. Čerstvě spuštěné Bulharsko je 14. zemí, kde obchod působí.
Celá tisková zpráva ke stažení

Zima a oči: 4 největší nástrahy a jak si s nimi poradit
Praha, 9. února 2016 – Zimní období je pro oči náročné, ať už vidíte jako ostříž nebo ne. To ale neznamená, že si zimní radovánky, jako je třeba saunování nebo lyžování, nemůžete užít. Stačí vědět, v čem spočívají jejich největší nástrahy a jak na ně vyzrát.
Celá tisková zpráva ke stažení

Kdo může nosit kontaktní čočky? Více než 90 % lidí s oční vadou
Praha, 12. ledna 2016 – Tak jako o všem, i o čočkách kolují mezi lidmi různé mýty a „zaručené informace“. Věděli jste ale, že moderní kontaktní čočky jsou vhodné pro korekci různých očních vad u více než 90 % lidí? Jejich nošení je navíc čím dál pohodlnější. Nejčastější mýty o nošení čoček se rozhodli vyvrátit odborníci z největšího českého obchodu s kontaktními čočkami Lentiamo.cz.
Celá tisková zpráva ke stažení

Podívejte se na svět jinýma očima. Barevné čočky jsou v kurzu
Praha, 30. listopadu 2015 – „Kéž bych tak měla modré oči místo zelených,“ přeje si nejedna žena. A protože každý chce to, co nemá, není divu, že barevné čočky jsou čím dál více oblíbené.
Celá tisková zpráva ke stažení

6 tipů, jak ulevit unaveným očím
Praha, 18. listopadu 2015 – Ať už máte za sebou povedený večírek, nevyspali jste se kvůli plačícímu miminku nebo vás trápí alergie, nejspíš teď máte unavené a nateklé oči. Nejlepší je samozřejmě prevence, ale pokud už je pozdě, pak nezbývá než se pokusit zamaskovat následky. Ještě než vezmete do ruky make-up a korektor, vyzkoušejte pár méně obvyklých tipů pro svěží vzhled očí, které doporučují odborníci z Lentiamo.cz, největšího českého e-shopu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

5+1 rada, jak na líčení s kontaktními čočkami
Praha, 26. října 2015 – Líčení a kontaktní čočky? Při dodržení základních zásad to není problém. V opačném případě hrozí, že make-up poškodí čočku nebo ještě hůř, podráždí oči. “Nejčastěji tak, že se malé kousky líčidel dostanou kvůli neopatrné manipulaci přímo do oka,” vysvětluje Daniel Szarvas, optometrista Lentiamo.cz, největšího českého obchodu s kontaktními čočkami.
Celá tisková zpráva ke stažení

3 + 5 tipů, jak na podzim a v zimě lépe pečovat o oči
Praha, 6. října 2015 – Stejně jako se staráme o zuby nebo o vlasy, i naše oči si zaslouží zvláštní péči. A v nadcházející podzimně-zimní sezóně to platí o to víc. Jak na to? Stačí si vypěstovat pár jednoduchých návyků, které vám pomohou předejít dvěma nejrozšířenějším očním neduhům: unaveným očím a syndromu suchého oka.
Celá tisková zpráva ke stažení

Lákají vás barevné čočky? Halloween je ideální záminka k tomu, je konečně vyzkoušet
Praha, 31. srpna 2015 – Nevydržíte dlouho se stejným účesem, rádi měníte styl líčení a vyžíváte se v originálních doplňcích? Pak je na čase vyzkoušet další krok: barevné kontaktní čočky. Že na novou barvu očí nemáte odvahu? Použijte Halloween (31. října) jako skvělou záminku to vyzkoušet. Dost možná se ztratíte v davu, protože před loňským Halloweenem prodal největší český e-shop s čočkami Lentiamo.cz tisíce extravagantních párů.
Celá tisková zpráva ke stažení

Logo ke stažení

O Lentiamo.cz

Lentiamo.cz jsou největší český e-shop s kontaktními čočkami s nejširší nabídkou ve střední Evropě. Sortiment zahrnuje všechny druhy dioptrických i barevných čoček od oblíbených značek jako Acuvue, SofLens, PureVision a desítek dalších. Na jednom místě mohou nositelé kontaktních čoček nakoupit také veškeré příslušenství od roztoků, očních kapek až po kosmetiku pečující o oči.
E-shop s ročním obratem 600 mil. Kč (2015) a 40 zaměstnanci sídlí v Praze a působí v 15 evropských zemích (ČR + Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Velká Británie, Francie, Španělsko, Itálie, Dánsko, Švédsko, Rumunsko, Řecko, Bulharsko, Belgie). Zákazníkům je k dispozici přes 1000 výdejních míst. www.lentiamo.cz

Další zajímavá čísla

  • 74 % kontaktních čoček se v Česku prodá přes internet (2015), v ostatních evropských zemích je tento podíl čtvrtina až třetina z prodaných čoček.
  • Přes 40 % Čechů vidí špatně.
  • Nejoblíbenější jsou v Česku měsíční kontaktní čočky, následují 14denní a denní čočky.