Naše zboží můžete vyzvednout nedaleko vaší lokality ve výdejních místech

Přihlášení

Biofinity Multifocal (3 čočky)

Kontaktní čočky Měsíční Multifokální CooperVision Biofinity

na základě 10 recenzí

Na hlavním skladě > 400 ks
Výhodnější balení: Biofinity Multifocal (6 čoček) 1 299 Kč (ušetříte 199 Kč)
Nákupem získáte 75 bonusových bodů
749 Kč

Zvolte parametry

Zvolte parametry Nápověda

U vás 24. 5.

+ vybrat parametry i pro druhé oko

 • Doprava zdarma nad 1500 Kč
 • Pod 1 500 Kč – Výdejní místa 29 Kč
 • Platba předem již od 64 Kč, dobírka již od 94 Kč

Proč nakupovat právě u nás?

Protože pro vás máme jedinečné výhody.

Výdejní místa

Nechejte si objednané zboží poslat na jedno z našich výdejních míst.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Při nižší ceně objednávky můžete využít výdejní místa za 29 Kč, nebo dopravu již od 59 Kč.

Bonusový program

Od prvního nákupu získáváte bonusové body, které můžete vyměnit za dárky zdarma.

 

Hodnocení Biofinity Multifocal:
93 % na základě 10 recenzí

Velmi lehké a přijemné čočky, nedráždí oči ani při delším nošení.
s multifokálnímu čočkami jsem spokojena v tom smyslu, že s nimi vidím i na blízko.
Pro produkt jsem se rozhodla z důvodu nutnosti, kdy v letním období potřebuji kromě multifokálních brýlí také čočky (koupání, slunění se slunečními brýlemi, letní sporty, aj.). Tento produkt jsem zvolila proto, abych viděla na dálku i blízko, obzvláště při sportu anebo saunování, kdy mohu s multifokálními čočkami také číst (předtím jsem s běžným typem čoček na dálku již číst nemohla).
Tento produkt je vhodný pro uživatele nad 40 let, kterým už nepostačuje běžný typ čoček na dálku.
Tento typ čoček jsem si objednala na doporučení prodavačky v optice, kdy jsem je předtím měla možnost vzorek po dobu 1 měsíce vyzkoušet.
Nemohu uvést srovnání tohoto druhu s ničím jiným, neboť se žádnými jinými multifokálními čočkami nemám zkušenost.
Čočky fungují tak, jak jsem očekávala, nikterak nepřekvapily.
Dle sledování nabídky multifokální čoček patří tyto pravděpodobně mezi čočky levnější, avšak pro mne i řadu podprůměrně vydělávajících lidí je cena dost vysoká.. Slabiny: příliš vysoká cena produktu
dobrý obchod

Dalších 6 hodnocení Zobrazujeme pouze hodnocení s komentářem

Detaily o Biofinity Multifocal (3 čočky)

Zažijte jasné a přirozené vidění na všechny vzdálenosti s kontaktními čočkami Biofinity Multifocal od společnosti CooperVision. Tyto měsíční kontaktní čočky Biofinity jsou speciálně navrženy pro korekci presbyopie.

Multifokální kontaktní čočky vyrobené z materiálu Comfilcon A nabízejí všechny výhody moderních technologií silikon-hydrogelových kontaktních čoček. Jsou přirozeně zvlhčující a superhydrofilní, aby zajistily dlouhotrvající hydrataci a udržely svěží a zdravý pocit očí po celý den.

Biofinity Multifocal jsou také vybaveny jedinečnými technologiemi Balanced Progressive a Aquaform, které udržují čočky přirozeně hydratované a zároveň poskytují výjimečnou ostrost vidění.

Výhody kontaktních čoček Biofinity Multifocal

Biofinity Multifocal jsou měsíční kontaktní čočky navržené pro korekci presbyopie prostřednictvím více zón korekce vidění v jediné čočce. Prozkoumejte další výhody těchto inovativních multifokálních kontaktních čoček od Biofinity:

 • Jasné vidění na jakoukoli vzdálenost – Vlastnost Balanced Progressive Technology poskytuje tři zóny korekce pro plynulý přechod zraku a jasné vidění na blízko, do dálky i na střední vzdálenost.
 • Zdravější oči – Vysoce prodyšný silikon-hydrogelový materiál umožňuje větší přístup kyslíku k rohovce a lepší ostrost vidění.
 • Vyšší komfort nošení – Exkluzivní technologie Aquaform uzamyká vlhkost a udržuje čočky dokonale hydratované i během doby sníženého mrkání, například při čtení knihy.
 • Méně podráždění a únavy – Vysoká propustnost pro kyslík snižuje podráždění díky optimální rovnováze mezi obsahem vody a propustností kyslíku.
 • Nošení přes noc – Tyto čočky jsou určeny pro denní nošení, ale po schválení oftalmologem je lze nosit i nepřetržitě až sedm dní.

Pro koho jsou čočky Biofinity Multifocal určeny?

Kontaktní čočky Biofinity Multifocal jsou ideální pro ty, kteří chtějí špičkové pohodlí a jasné vidění. Jsou určeny pro:

 • Nositele trpící presbyopií
 • Nositele nad 40 let
 • Nositele, kteří hledají měsíční kontaktní čočky
 • Nositele, kteří zvažují kontinuální nošení

Často kladené otázky o Biofinity Multifocal od CooperVision (3 čočky)

Jak dlouho můžete nosit Biofinity Multifocal?

Biofinity Multifocal jsou určeny pro denní nošení a vyndání před spaním s výměnou po 30 dnech. Nabízejí také flexibilitu kontinuální nošení kontaktních čoček až na šest nocí a sedm dní. Po určité době kontinuálního nošení je nutné kontaktní čočky vyjmout a vložit je do roztoku na kontaktní čočky. Vždy se poraďte se svým očním specialistou, zda je kontinuální nošení pro vás vhodné.

Jaké jsou výhody multifokálních kontaktních čoček?

Multifokální kontaktní čočky nabízejí výjimečné pohodlí a korekci vidění na všechny vzdálenosti, takže jsou velmi pohodlné. Nepotřebujete s nimi nosit více brýlí a jsou ideální pro sport a aktivní životní styl.

Mohly by být pro vás vhodné? Jednoduše se poraďte se svým očním specialistou. Předpis na multifokální kontaktní čočky obsahuje všechny stejné rozměry jako standardní předpis, jediným rozdílem je parametr 'ADD.' Jedná se o hodnotu zvětšovací síly potřebné ke korekci vidění na blízko.

Jaké jsou nevýhody multifokálních kontaktních čoček?

Pokud jste multifokální kontaktní čočky nikdy předtím nenosili, může vám chvíli trvat, než si na ně zvyknete. Během adaptačního období můžete zažít pocit nočního oslněním a slepoty, protože vaše oči si zvykají na nový způsob vidění.

Kvůli složité konstrukci kontaktních čoček mohou být multifokální kontaktní čočky také dražší než jiné. Oční lékař musí určit vhodný předpis a pečlivě multifokální kontaktní čočky naaplikovat, aby správně fungovaly a byly pohodlné.

Můžete s kontaktními čočkami Biofinity Multifocal spát?

Ano, kontaktní čočky Biofinity Multifocal lze mít i přes noc a kontinuálně je nosit až sedm dní.Obecně je nošení těchto kontaktních čoček přes noc bezpečné, ale oční specialista by měl určit zda je pro vás spaní s kontaktními čočkami vhodné. Nikdy nespěte s kontaktními čočkami, které nejsou speciálně navrženy pro nošení přes noc.

Jaký je rozdíl mezi kontaktními čočkami Biofinity Multifocal (3 čočky) a Biofinity Multifocal (6 čoček)?

Biofinity Multifocal (3 čočky) mají v každém balení tři kontaktních čoček. Biofinity Multifocal (6 čoček) mají v každém balení šest kusů kontaktních čoček.

Hlavní rozdíl je v tom, jak dlouho vydrží každé balení celkem. Balení Biofinity Multifocal (6 čoček) vydrží až šest měsíců a balení Biofinity (3 čočky) vydrží až tři měsíce, pokud se každých 30 dní použije jedna kontaktní čočka z krabičky. Biofinity Multifocal (3 čočky) jsou ideální pro ty, kteří chtějí utratit méně za jednu objednávku. Cena za jednu kontaktní čočku je nižší, když si koupíte Biofinity Multifocal (6 čoček).

Ostatní multifokální kontaktní čočky

Mezi další oblíbené multifokální kontaktní čočky patří Acuvue Oasys Multifocal, dvoutýdenný kontaktní čočky určené pro denní nošení. Tyto pohodlné kontaktní čočky jsou vybaveny UV filtrem pro lepší ochranu očí.

Dalšími měsíčními multifokálními kontaktní čočkami jsou Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal, které jsou vybaveny technologií HydraGlyde Moisture Matrix, která uzamyká vlhkost v čočkách a zajišťuje celodenní pohodlí. PureVision 2 for Presbyopia se snadno nasazují a jsou navrženy pro možné kontinuální nošení až po dobu 30 dnů nebo 29 nocí po schválení vaším očním specialistou.

Nejčastěji se prodává s roztokem Solunate Multi-Purpose 400 ml s pouzdrem.

Toto je zdravotnický prostředek. Před použitím si přečtěte návod k použití.

Parametry

Expirace: Nejméně 35 měsíců
Materiál:  Comfilcon A
Zabarvení pro manipulaci:  Ano
Může se s čočkami spát:  Ano
Obsah vody:  48 %
Propustnost pro kyslík:  128 Dk/t
UV filtr:  Ne
Silikon-hydrogelové:  Ano
Indikátor rub-líc:  Ne
Čoček v krabičce:  3
Rozsah dioptrií:  od -10.0 do +6.0
Průměr:  14.0
Zakřivení:  8.6
Adice:  od +1.00 do +2.50
Středová tloušťka:  0.09 mm
Modul pružnosti:  0.75 MPa
Hmotnost: 22 g
Výrobce:
Kategorie:

Výhodné balíčky

Dotazy (35×)

Komentáře k Biofinity Multifocal (3 čočky) Přidat dotaz

 • David Š.

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat na tento typ kontaktních čoček a zajatých podmínek jde s nimi spát.

  A druhý dotaz na dálku mám korekci u čoček - 1.75 Jaké potřebuji hodnoty u čoček na blízko když brýle s korekcí - 2.25 úplně sundavám. Dekuji

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Davide.

   Spaní s kontaktními čočkami je individuální a v ideálním případě byste se měl obrátit na svého očního specialistu, který může nejlépe posoudit, zda je tento režim vhodný právě pro Vaše oči.

   Z Vaše dalšího dotazu se bohužel nedá sdělit správná odpověď. Opět bude nutné navštívit Vašeho očního specialistu, případně podstoupit nové měření zraku, kde bude stanovena dioptrie do dálky, dioptrie na blízko a z těchto hodnot bude možné vypočítat potřebnou adici pro správný výběr kontaktních čoček.

   Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Jolana

  Dobrý den, chtěla bych si objednat multifokální čocky Biofinity - 2,75 adice High a -3,00 adice Low. Jakou adicí mám zvolit u těchto čoček ?? Děkuji Jolana

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Jolano.

   V případě čoček Biofinity je třeba znát konkrétní hodnotu adice. Tuto informaci byste měla najít na předpisu od svého specialisty. Ostatní výrobci jednotlivé hodnoty adice seskupují do kategorií low/medium/high, ale CooperVision u svých multifokálních čoček počítá konkrétní hodnotu a dále rozlišuje D-dominantní oko a N-nedominantní oko.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Lara P.

  Dobrý den,
  dostala jsem předpis s dioptriemi na dálku PO -5, LO -4,75 a na blízko PO -3,50, LO - 3,25. Nevím jaké čočky vybrat. Můžete mi prosím poradit: A co je u té Adice D..., N....? Děkuji.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Laro.

   D a N značí dominantní a nedominantní oko. Tato možnost se používá pro lepší nastavení korekce u některých osob. Tuto možnost by měl posoudit Váš oční specialista na základě vyšetření zraku.

   Rovněž prosíme, abyste se svého specialistu obrátila s dotazem na vhodnou konverzi naměřených hodnot tak, abyste podle toho mohla nakoupit kontaktní čočky, případně můžete zaslat kopii předpisu na náš email info@lentiamo.cz a naši optici se pokusí vhodné řešení navrhnout.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Martina M.

  Dobrý den, chtěla bych se poradit jaké čočky by mi mohly vyhovovat.Na obě oči mám dioptrie stejné.Do dálky -1 a na blízko 0,,50.Je mi 52 let.Čocky, které teď mám mi úplně nevyhovují, vidím trochu rozmazaně na obě vzdálenosti.A na levé oko hůř.Korekce na dálku je lepší,ale na blízko vidim hůř,než bez čoček,navic jakoby dvojitě.
  Teď mám čočky -1 a ADD +2.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Martino.

   Litujeme, ale na základě Vašeho sdělení nemůžeme doporučit další úpravu hodnot. Potřebovali bychom znát všechny hodnoty zapsané na Vašem aktuálním předpisu na brýle.

   Vhodná korekce u multifokálních čoček může být někdy velmi složitá a je nutno vyzkoušet víc verzí, než najdete tu, která pro Vás bude optimální.

   V některých případech je také nutno zvolit kompromis mezi ostrým viděním na blízko nebo na dálku, protože na rozdíl od brýlí, kontaktní čočky nejsou vždy schopné pokrýt všechny fokální body, případně se soustředit pouze na jednu vzdálenost a nadále si pomáhat brýlemi při druhé vzdálenosti.

   Pokud navíc máte pocit dvojího vidění, je možné, že se u Vás projevil astigmatismus, který v dosavadní korekci nebyl zohledněn.

   V ideálním případě bychom Vám doporučili obrátit se na Vašeho očního specialistu, který na základě vyšetření zraku nejlépe určí vhodný poměr dalších hodnot a konverzi na kontaktní čočky a navíc Vám může předat i zkušební pár.

   Navštívit můžete i naší optiku Lentiamo v Praze nebo v Brně.

   Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Dáša M.

  Dobrý den, po letech spokojeného nošení Biofinity čoček do dálky teď potřebuji korekci presbyopie. Zkušebným párem Biofinity multifocal od očního lékaře (LO -4,25 s adicí +1,50 N, PO -4,25 s adicí +1,50 D) však vidím levým nedominantním okem rozmazaně do dálky (na blízko dobře), pravým dominantním okem dobře na obě vzdálenosti. Můžu používat na obě oči čočky určené pro dominantní oko? Nebo lze zhoršené vidění do dálky u nedominantního oka zlepšit vyšší adicí? Moc děkuji.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Dášo.

   Správná synchronizace hodnot u multifokálních čoček může být docela náročná a někdy je třeba vyzkoušet i několik kombinací, než zákazník najdu tu, která mu vyhovuje nejvíce.

   Můžete na obou očích nosit čočky pro dominantní oko, avšak nejsme schopni takto v komentáři posoudit, zda by situaci vyřešilo navýšení adice či jiná kombinace hodnot.

   V ideálním případě bychom před dalším nákupem čoček doporučili, abyste se obrátila na svého očního specialistu, nebo navštívila naší optiku Lentiamo v Brně nebo v Praze, abyste měla jistotu správné volby pro ideální korekci.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Dagmar G.

  Dobrý den,
  mám k vám prosbu, chtěla bych vyzkoušet multifokální čočky, ale nevím, jak objednat adici když na blízko žádné dioptrie nejsou

  Do dálky: PO - 2 , LO - 2,75

  Moc děkuji za radu

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Dagmar.

   Pokud nemáte žádné dioptrie na blízko, tak patrně multifokální čočky nepotřebujete a postačí Vám běžné sférické čočky Biofinity.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
   • Dagmar G.

    No právě, že s čočkami na dálku, vidím hůře na blízko :(

    Odpovědět
    • Radek
     Lentiamo.cz

     Dobrý den, Dagmar.

     Pokud s čočkami do dálky vidíte špatně na blízko, tak byste nějakou dioptrii na blízko mít měla. Tuto informaci Vám ale sdělí nebo potvrdí Váš oční specialista.

     Pro správnou volbu a vyvážení dioptrií je u multifokálních čoček nutné znát dioptrie na blízko i do dálky, u Biofinity navíc rozlišujeme i dominantní a nedominantní oko a je vhodné znát i chování zákazníka tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru dioptrií a pokrytí všech vzdáleností vidění.

     Bez znalosti druhé dioptrie nelze správnou adici určit.

     Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásný den.

     Odpovědět
 • Lenka H.

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jaké multifokalní čočky si mám objednat. Jsem krátkozraká, na pravém oku mám 5 dioptrií a na levém 4. Nicméně vzhledem k věku, už na blízko potřebuji i 1 dioptrii méně, tedy 4 a 3. Díky za radu.

  Odpovědět
  • Klára
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Lenko,

   pokud zvažujete koupi multifokálních čoček poprvé, doporučili bychom Vás vhodnost kontaktních čoček konzultovat s očním specialistou, který je Vám schopný poskytnout i zkušební pár, který je jinak komerčně neprodejný.

   Pokud už jste v minulosti kupovala nějaké multifokální čočky, je už na Vašem individuálním uvážení, jestli se rozhodnete pro změnu značky. Stačí pouze u vybraného produktu doplnit parametry z předpisu na multifokální kontaktní čočky. Snášenlivost všech kontaktních čoček je individuální, a proto by jakákoliv změna měla být nejprve konzultována s očním specialistou.

   Přejeme Vám hezký den.

   Odpovědět
 • Silvie S.

  Dobrý den,

  mám k vám prosbu, chtěla bych vyzkoušet multifokální čočky, ale nevím, jak objednat. Zkoušela jsem od vás pouze do dálky a byla jsem spokojena.
  Na blízko : PO + 3.00 , LO + 2,25
  Do dálky: PO +1.75 , LO + 1,25

  Moc děkuji za radu a přeji krásný den. Strachotová

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, paní Strachotová,

   správná volba dioptrií a adice u multifokálních čoček může být složitější a v některých případech je potřeba vyzkoušet vícero možností, než najdete takovou, která právě Vám poskytuje optimální korekci na blízko i do dálky.

   Ve Vašem případě je možné u těchto čoček zvolit adici +1,00 nebo +1,50. Doporučovali bychom začít vyšší hodnotou a příště zkusit případně nižší. Vyšší adice může poskytnout ostřejší vidění do dálky, ale také může narušit ostrost vidění na blízko. Zároveň můžete zvolit pro obě oči dominantní adici D.

   Pokud budete mít pocit, že se vidění na blízko zhoršilo, můžete zkusit použít nedominantní adici N pro nedominantní oko a dominantní adici D pro dominantní oko. Jednoduchý návod, jak poznáte dominantní a nedominantní oko najdete zde.

   S ohledem na náročnost určení správného poměru dioptrií a adice bychom spíše doporučili, abyste se touto věcí obrátila na svého oční specialistu.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Tomas

  Dobry den, prosim o info k parametru adice pro objednani cocek. Z vysetreni mi dioptrie na blizko (adice) byla namerena hodnotou -2,25. Jaky parametr pro objednani mam vybrat ?
  Dekuji

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Tomáši.

   Bohužel nejsme schopni odpovědět, pokud neznáme další detaily z Vašeho vyšetření. Adici -2,25 nelze zvolit, je možné vybrat adici -2,00 nebo -2,50.

   Ideálním případě prosíme, abyste se obrátil na svého specialistu a ještě jednou si vyžádal přesné údaje pro výběr kontaktní čoček.

   Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Pavlína N.

  Dobrý den,
  kupuji u vás tyto čočky s parametry dioptrie +2.00 adice D+2.00. Potřebovala bych
  o půl dioptrie silnější jak na dálku tak na čtení. Obě oči mají stejné hodnoty. Poradíte mi prosím, jaké parametry u těchto čoček objednat.
  Děkuji, Pavlína N.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Pavlíno. Pokud potřebujete mít čočky o půl dioptrie silnější na blízko i na dálku na obě oči, můžete si přidat půl dioptrie k oběma hodnotám. V ideálním případě bychom ale doporučovali správný výběr dioptrií konzultovat s Vaším očním specialistou. Přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Jindřiška

  Dobrý den, mohu se zeptat, dostala jsem na zkoušku u optika měsíční vovky comfilcon A, vidím s nimi od střední vzdalenosti a do dálky dobře ( dalka - Levé +1,5, Prave +1, ADD - Levé +2N, Prave +1,5D), bohužel s nimi vidím špatně na blízko-čtení a levé oko do větší dálky trošku mázlé. Naměřeno mám P+1,5, L+1,5, čtení P+3, L3,5.Jake hodnoty bych měla ještě podle vás zkusit? Zkoušela jsem ještě ADD 2,5 na obě oči a bylo to ještě horší jak na čtení tak i do dálky.Uz mně napadá jen zkusit ADD L +2,5N a P +2D ?? Jinak jsem ještě by měla jednu variantu kde byly stejné hodnity,ale prý tam mi přehodili dominantní a nedominantní oko a viděla jsem do dálky a střed dobře ba čtení špatně a to levé oko nebylo do dálky rozmazané, děkuji za jakoukoliv radu.

  Odpovědět
  • L.
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Jindřiško. Litujeme, ale Váš dotaz a situace je natolik komplikovaná, že nejsme schopni odpovědět ani poradit. Navštivte naší optiku Lentiamo v ul. Křemencova 6, Praha 1, naši optici provedou vyšetření, udělají maximum, aby Vám poskytli optimální korekci a odpoví Vám na všechny dotazy. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásný den.

   Odpovědět
 • Michaela H.

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na dostupnost čoček Biofinity toric multifokal.

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, Michaelo. Jaký dotaz k dostupnosti čoček máte? Pokud
   potřebujete vědět, zda máme skladem Vaší dioptrii, stačí tuto dioptrii
   zadat do formuláře výše a náš eshop Vám ihned ukáže, kdy budou čočky
   u Vás. Pokud máte jiný dotaz, napište nám ho sem a nebo nás kontaktujte
   emailem na info@lentiamo.cz nebo
   telefonicky na 800114118 – přejeme Vám krásný den.


   Odpovědět
   • Michaela H.

    Dané čočky ve vaší nabídce nevidím, proto se ptám.

    Odpovědět
    • Radek
     Lentiamo.cz

     Dobrý den, Michaelo, omlouváme se za nedorozumění: jako torické
     multifokální čočky nabízíme pouze značku Proclear: https://www.lentiamo.cz/…l-toric.html –
     je to stejný výrobce jako u čoček Biofinity, ale typ materiálu je na
     opačné straně spektra a nemusel by Vám vyhovovat, v závislosti na tom, jak
     moc jste na podobné změny citilivá. Vyrábí se i stejný typ u čoček
     Biofinity, ale ten v naší nabídce skutečně chybí, nic méně za cenu
     1.368 Kč je možné je zakoupit u jiného obchodníka.


     Odpovědět
 • Markéta N.

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné objednat vzorek čoček, potřebovala vyzkoušet než bych objednala celé balení... Děkuji Nosková

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,


   děkujeme za komentář. Rádi bychom Vám pomohli, avšak zkušební
   páry/vzorky čoček bohužel nemáme k dispozici. Tyto čočky bývají
   dostupné u očních lékařů a v optikách, kde zkušební čočky
   dostávají přímo od výrobců po samostatných neprodejných kusech. Tyto
   kusy by lékaři a optici měli poskytnout po každém měření pro kontaktní
   čočky, aby si jejich pacient vyzkoušel, zda naměřené parametry
   v čočkách budou oku sedět.


   U nás prodáváme čočky v baleních, jak vidíte na webu. Balení
   čoček dostáváme přímo od výrobců a k plnění krabiček nedochází
   v našem skladu. Pro zkušební páry bychom tedy museli některou z krabiček
   otevřít, čímž by se zbytek balení stal neprodejným.   Děkujeme za
   pochopení a přejeme krásný den.


   Odpovědět
 • Iva D.

  Dobrý den,
  chtěla bych si koupit kontaktní čočky, ale nevím jaké zadat parametry. Na levém oku mám hodnoty na blízko +1,75 CYL+1, na dálku 1,25 CYL+1, pravé oko je tupozraké,tudíž bez dioptrií.
  Děkuji za Vaši odpověď
  Iva

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,


   děkujeme za komentář. Vámi zmiňované údaje – tedy hodnota CYL –
   cylindr, jsou aplikovatelné pro tzv. tórické čočky – https://www.lentiamo.cz/…y-toric.html.
   Cylindr se pro čočky uvádí 0.75 nebo 1.25, tudíž to z Vámi zaslaných
   parametrů vypadá, že se jedná o hodnoty naměřené pro brýle. Obraťte se
   prosím na svého očního lékaře či optika a pobavte se s ním
   o možnostech kontaktních čoček vhodných pro Vaše oči s přesným
   určením parametrů pro čočky.


   Děkujeme za pochopení. Hezký den, Marie.


   Odpovědět
 • Jitka L.

  Dobrý den, prosím, co znamená označení písmen D a N u tohoto typu čoček? Brýle mám nyní díky změně vidění na blízko bifokální, resp. s podporou akomodace, a to do dálky 3,5 dioptrie a +1 dioptrii na blízko (to stejné +1 dioptrie i na střední vzdálenost). Doposud jsem nosila čočky jen na dálku, tj. -3,5 dioptrie. Díky

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,


   děkujeme za komentář. Jde o dominantní – D a nedominantní – N
   oko. Informaci o tom, které z Vašich očí je dominantní, Vám poskytne
   oční lékař na základě vyšetření. Hezký den, Marie.


   Odpovědět
 • Vladimíra S.

  Dobrý den, do současné doby jsem si u vás kupovala jednodenní multifokální čočky Adice: LOW, zakřivení 8,6, průměr: 14,10.....chtěla bych začít používat měsíční čočky, zde však při objednání se mi nabízí pouze průměr 14,0 (což je asi velikost kontaktní čočky?) a v položce adice nelze vybrat low, ale jsou tam jiné možnosti. Mám na jednom oku + 0,75 a na druhém +1,0......můžete mi poradit jakou vybrat adici? Děkuji

  Odpovědět
  • Marie
   Lentiamo.cz

   Dobrý den,


   děkujeme za komentář. Při každé změně čoček je nutné poradit se
   s očním lékařem nebo optometristou, které měsíční čočky budou pro
   Vaše oči nejvhodnější a jaké zvolit parametry. I drobné změny
   například ve zmíněném průměru, mohou způsobit citlivějším očím
   problémy. Není tedy možné na dálku určit, zda Vám čočky budou vyhovovat
   a jaký parametr zvolit, objednejte se na přeaplikaci čoček
   k odborníkovi.


   Děkujeme za pochopení. Hezký den, Marie.


   Odpovědět
 • Arnošt P.

  čočky jsou fajn

  Odpovědět
 • Arnošt P.

  S čočkami mám velice dobré zkušenosti. ArPe

  Odpovědět
 • Yvona B.

  čočky mi vyhovují

  Odpovědět
  • Eva
   Lentiamo.cz

   Dobré ráno, děkujeme za Vaši pozitivní recenzi. Jsme moc rádi, že jste
   s čočkami spokojená. Přeji krásný den, Eva


   Odpovědět
 • Pavel D.

  Dobrý den,
  chtěl se zeptat zda je možné tyto čočky mít nasazené i přes noc.

  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Eva
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Čočky Biofinity Multifocal jsou
   kontinuální čočky, lze je po dohodě s očním lékařem nebo kontaktologem
   nosit kontinuálně, přes den i v noci. Doporučuji se poradit o možném
   kontinuálním nočení čoček se specialistou, zda je zrovna pro Vás toto
   nošení vhodné. Děkuji a přeji příjemný den. Eva


   Odpovědět
 • S.erdingerova

  Dobrý den dají se u Vás zakoupit kontaktní čočky bifokální děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Radek
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, v našem eshopu nabízíme čočky multifokální a čočky
   bifokální, tedy pro presbyopii (projevuje se zpravidla u starších osob,
   zhoršené vidění na blízko ale dobré vidění do dálky). V každém
   případě, ale doporučujeme konzultaci se specialistou předtím, než
   realizujete nákup, abyste měla 100 % jistotu který typ čoček bude
   ideální právě pro Vás.


   Odpovědět
 • Anonym

  Dobrý den mám dotaz zda se dají zakoupit multifokální čočky i čtvrtletní děkuji za odpověď Štěpánka

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za komentář. Bohužel čtvrletní multifokální
   čočky nemáme v nabídce. Děkuji za pochopení a přeji hezký
   den, Katka.


   Odpovědět
 • Miroslav V.

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se čočky Biofinity Multifocal dělají
  i v prúměru 14,5.
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Bohužel tyto čočky jsou pouze
   v průměru 14.00. Hezký den, Katka.


   Odpovědět
 • Anonym

  Pardon - uz jsem nasla v jinych odpovědích.....

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. I tak Vám to shrneme- D je
   označení pro dominantní oko a N je nedominantní oko. Tyto údaje Vám
   změří pouze oční lékař či kontaktolog. Přeji krásný den, Katka.


   Odpovědět
 • Anonym

  Dobrý den, prosím co znamená písmeno D a N u edice? Dekuji

  Odpovědět
 • Alexandra S.

  Dobrý den,poprvé v životě jsem nasadila čočky Biofinity Multifocal a moc dobře nevidím.Čočku mám jen v dominantním oku(měřeno na klinice Gemini).Můžete mi prosím doporučit jiného výrobce?Dívala jsem se na Bio true-denní čočky a ty maji větší obsah vody.Moc děkuji za odpověď.Alex

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Jestliže nevidíte přes kontaktní
   čočky, tak je zřejmě zvolená špatně adice. S výběrem čoček by Vám
   nejlépe poradil Váš oční lékař či kontaktolog. Takto na dálku lze jen
   těžko odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a vyhovovat.
   Lékář Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár. Vyhnete se
   tak riziku, že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně sedět.
   Kromě parametrů jako je zakřivení, průměr a dioptrie záleží i na
   ostatních vlastnostech čočky jako je například materiál, obsah vody nebo
   propustnost pro kyslík. Hezký den, Katka.


   Odpovědět
 • Anonym

  Dobry den,prosim Vas jakou mam zvolit edicy kdyz mam 1,75 a 2,50 a ani 1,50 dioptrie na blizko mamleve plus 2,75 a prave plus 2,50 dekuji s pozdravem Kosova

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Oční lékař by Vám měl na
   základě naměřených parametrů naaplikovat konkrétní značku čoček,
   zadané parametry a hodnoty adice se můžou lišit u různých značek
   multifokálních čoček. Proto doporučuji opět navštívit očního lékaře,
   aby Vám sdělil konkrétní značku a přesné údaje. Katka


   Odpovědět
 • Hana

  Dobrý den, potřebovala bych označit dominantní a normální oko a tento údaj nemohu u multifokálních čoček BIOFINITY nalézt. Můžete mi pradit?

  Odpovědět
  • Andrea
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. Oční lékař by Vám měl na
   základě naměřených parametrů naaplikovat konkrétní značku čoček,
   zadané parametry a hodnoty adice se můžou lišit u různých značek
   multifokálních čoček. Proto doporučuji opět navštívit očního lékaře,
   aby Vám sdělil konkrétní značku a přesné údaje. Hezký den, Andrea.


   Odpovědět
 • Dáša V.

  Dobrý den, prosím Vás , mám 0,75 do dálky a 0,75 na blízko, jaké si mám vybrat čočky. Myslím dioptrie a adice.

  Odpovědět
  • Andrea
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. S výběrem čoček by Vám nejlépe
   poradil Váš oční lékař či kontaktolog. Takto na dálku lze jen těžko
   odhadnout, které čočky by Vám mohli nejvíce sedět a vyhovovat. Lékář
   Vám nové čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár. Vyhnete se tak riziku,
   že si zakoupíte čočky, které Vám nebudou správně sedět. Kromě
   parametrů jako je zakřivení, průměr a dioptrie záleží i na ostatních
   vlastnostech čočky jako je například materiál, obsah vody nebo propustnost
   pro kyslík.


   Odpovědět
 • Kristková

  Dobrý den, uvádíte u těchto čoček propustnost pro kyslík 128, ale u jiné firmy jsem se dočetla, že je 142 - tak nevím, jak to doopravdy je?
  Děkuji za odpověď. Kristková

  Odpovědět
  • Eva
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Balení čoček Biofinity Multifocal,
   která nabízíme k prodeji, jsou s označenou propustností pro kyslík
   128Dk/t přímo od výrobce. Děkuji a přeji příjemný den. Eva


   Odpovědět
 • Romana S.

  Dobrý den, chtěla jsem si jako registrovaný zákazník objednat výše
  uvedené čočky přes Heuréku za 689. Bohužel se mi stále nabízí cena 760 Kč. Prosím o info. děkuji

  Odpovědět
  • Eva
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, děkuji za informaci, kterou jsem ihned předala našemu
   IT-oddělení k napravení chyby. Situaci se pokusíme vyřešit, co
   nejdříve. Prosím vytvořte si objednávku klasicky a do komentáře
   k objednávce mi uveďte informaci o prokliknutí přes Heuréku. Ráda Vám
   slevu přidám do objednávky. Děkuji za pochopení a přeji příjemný
   den. Eva


   Odpovědět
 • Leoš U.

  Dobrý den,jaký je rozdíl u adice mezi písmeny N a D.Děkuji.

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, označení N a D znamená nedominantní a dominantní oko, toto
   Vám vždy musí určit lékař. Dominantní oko lze určit i jednoduchým
   testem: ukazováček ruky držíme svisle v dostatečné vzdálenosti od oka,
   poté ho sjednotíme se svislou hranou nějakého vzdáleného objektu. Na
   hranu, která se kryje s ukazováčkem, se díváme oběma očima. Pak
   přivřeme postupně jedno i druhé oko. U nedominantního oka nám obraz
   hrany uskočí stranou. Přesné parametry pro zakoupení čoček Vám ale musí
   určit lékař. Vyhnete se tak riziku, že Vám Vámi zakoupené čočky nebudou
   správně sedět a vyhovovat. Hezký den


   Odpovědět
 • Mudr. J.

  Dobrý den, Biofinity Multifocal jsou skvělé čočky, jen je možná obtížnější najít správné optické parametry. Potřebuji na dálku +2 vlevo +2,75 vpravo, objednal jsem takto s maximální adicí, ale je to moc. Ale, protože vpravo mi dokonale vyhovuje čočka objednaná pro vlevo(+2 s max.a.) nyní již asi týden zvažuji jestli mám pro vlevo objednat +1,25 s max.a. Velmi by mi vyhovovalo, kdyby bylo možné dvě nenačaté +2,75 max.a vyměnit pro vyzkoušení za např. 1,75 a 2,5 s adicí 2,0.. Děkuji Dr.Šolc, Plzeň

  Odpovědět
  • Kateřina
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, přesné parametry Vám musí naměřit lékař. Rozbalené
   balení bohužel vyměnit nemůžeme a zkušební páry čoček v nabídce
   nemáme. Při aplikaci čoček by Vám lékař měl zkušební pár čoček
   poskytnout. Hezký den


   Odpovědět
 • Marie Ž.

  Dobrý den, v únoru jsem si koupila
  1× Biofinity Multifocal (3 čočky)
  dioptrie: +2.00, zakřivení: 8.60, adice: N+2.50, průměr: 14.00
  ale bohužel jsem zvolila nevhodné dioptie.
  Potřebovala bych +1.50, zakřivení: 8.60, adice: N+2.50, průměr: 14.00
  krabičku jsem otevřela, použila jsem 1 čočku, 2 čočky zůstaly nepoužité. Lze je vyměnit za +1.50 dioptrie?
  Pokud ano, jak postupovat?

  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Žílová Marie, Praha

  Odpovědět
  • Ivana
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, řešení jsem Vám zaslala na email.
   Děkuji Ivana


   Odpovědět
 • Iveta A.

  Můžete mi prosím sdělit, za jakých podmínek lze objednat Biofinity Multifocal (3 čočky)? Máte zde uvedenou pouze, že nelze samostatně koupit.
  Děkuji za odpověď.
  Iveta A.

  Odpovědět
  • Jana
   Lentiamo.cz

   Dobrý den, tento výrobek nemáme zatím v prodeji. Děkuji za
   pochopení.


   Odpovědět

Další 4 komentáře

Přidat dotaz nebo komentář k Biofinity Multifocal (3 čočky)

Údaje označené * jsou povinné

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 16883 recenzí). Prohlédněte si vybraná hodnocení našich zákazníků.

Rychle a jednoduche zarizena objednavka
V centru Prahy, dá se platit i benefitními kartami
Rychlost dodání a vždy je vše bez problému.