Přihlášení

Jaké jsou druhy roztoků a jak s nimi zacházet?

Jako nositel kontaktních čoček už máte v lecčem jasno. Už víte, které čočky jsou vhodné právě pro vaše oči, máte vybrané super pouzdro, ale „majngot“ kdo se má vyznat v tolika roztocích na trhu? Jsou údaje, od kterých se lze nějakým způsobem odrazit, ale pokud si nejste jistí nechte si prostě poradit svým optikem, nebo prodávajícím kontaktních čoček. Pokud nenosíte jednodenní kontaktní čočky, používání roztoku se nevyhnete. Důležité je vybrat vhodný roztok, který sedne jak vašim čočkám, tak vašim očím.

Jednou z možností je roztok peroxidový bez konzervantů třeba AO SEPT Hydraglyde, který je založený na principu chemické reakce peroxidu vodíku, při které jsou kontaktní čočky zbavovány usazenin, dalších nečistot a dezinfikovány pouze několikahodinovou probíhající chemickou reakcí. Zároveň dochází k jejich perfektnímu zvlhčení. Zde však musíte dávat pozor, aby nezneutralizovaný roztok nepřišel do styku s okem!

Velké zastoupení mají víceúčelové roztoky jako jsou například značky Renu MPS, Opti Free, Options multi, Solocare aqua, Optosol či Biotrue.

Roztok Biotrue je nově vyvinutý roztok firmy Bausch & Lomb, který vytváří stejně přirozené prostředí jako vaše oči. Tento roztok nejenže dezinfikuje, čistí a uchovává kontaktní čočky, ale pH je nastaveno na stejnou hladinu, jako mají zdravé slzy. Také má schopnost dlouhodobé hydratace díky tomu, že obsahuje stejnou lubrikační složku, která se přirozeně vyskytuje v lidském oku a udržuje aktivní prospěšné proteiny, které brání bakteriím.

Čočku v pouzdře vždy zalejte dostatečným množstvím roztoku tak, aby byla celá ponořená. Na roztoku rozhodně nešetřete a mějte je vždy v zásobě. Naštěstí se dělají v různě velkých balení, takže na cesty si můžete zabalit například 60ml, zatímco doma ve skříňce máte schovanou pořádnou láhev o 360ml objemu. Malé balení se vyplatí také v případě, že teprve zkoušíte, který roztok je pro vaše čočky i oči nejlepší.

Používání roztoku určitě nepodceňujte. Pokud se čočka v roztoku neošetří tak jak má, může se zanášet a vzniklé usazeniny vám mohou dráždit oči, nebo v neposlední řadě zanést do oka nějakou bakterii.

Buďme rádi, že máme možnost používání kvalitních měkkých čoček a spousty roztoků k nim a nemusíme čočky vyvářet tak, jak to mnohdy ještě dělali naše rodiče

☺ Takže roztokům určitě 3× sláva ☺

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty