Přihlášení

6 tipů pro ochranu očí před příznaky presbyopie

V předcházejícím článku jsme psali o tom, co je presbyopie (vetchozrakost). Jak jsme uvedli, je to stav, kterému se nedá vyhnout, protože přichází postupně s přibývajícím věkem. Projevy presbyopie můžeme zmírnit či oddálit, pokud budeme dodržovat určitá preventivní opatření.

Tady je 6 tipů, které jsme pro vás připravili:

1 – Dostatek světla

Pokud používáte elektroniku (smartphone, tablet, počítač, TV), je vhodné mít místnost, ve které se nacházíte, dostatečně osvětlenou. Pokud je v místnosti tma, světlo vyzařující z přístroje je velmi intenzivní a to může způsobovat nepohodlí a bolest očí.

2 – Oční jóga

Po každé hodině intenzivní práce, například na počítači, nechejte zrak odpočinout. Můžete vyzkoušet velké množství různých cvičení tzv. „oční jógy“ , třeba pohyby očí z jedné strany na druhou, nahoru a dolů, diagonálně nebo rychlé střídání pohledu do dálky a na blízko, zavírání a otevírání očí.

3 – Pravidelné kontroly u specialisty

Alespoň jednou ročně doporučujeme absolvovat preventivní prohlídku u očního lékaře. Pokud by se objevily jakékoliv příznaky oční vady, specialista by je identifikoval hned v počátcích.

4 – Vzdálenost textu při čtení

Doporučená vzdálenost textu od oka při čtení je přibližně 40cm a při použití elektroniky se jedná o vzdálenost od 70cm do 100cm.

5 – Oční kapky

V případě, že pociťujete únavu očí nebo mají vaše oči tendenci vysychat, používejte oční kapky nebo umělé slzy. Udržíte tak oči hydratované a zvlhčené.

6 – Vitamíny a minerální látky

Abyste si zachovali zdravý a ostrý zrak, je obzvlášť důležité užívat vitamíny A a D, jelikož pomáhají zlepšit vidění a snižují riziko zánětu sítnice. Existují také minerální látky, které mohou pomoci oddálit problémy spojené se zrakem, například selen, hořčík, vápník nebo zinek. Více informací naleznete zde .

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty