Přihlášení

Máte zamlženo? 5 tipů proti mlžení brýlí při nošení roušky

Jakub Odcházel

Z lékařského hlediska zkontroloval/a Jakub Odcházel, Vedoucí optik, dne 30. 3. 2020
Napsal/a Leonie Bauer

Koronavirus s sebou přinesl řadu konkrétních omezení a předpisů. Jedním z nich je povinnost nosit obličejovou masku.

Ačkoli toto dočasné pravidlo může do určité míry pomoci infekci omezit, přináší s sebou také další problémy a to hlavně pro nositele brýlí. Jaký je největší z problémů? Zamlžená brýlová skla.

Otravný jev nenastane jen ve spojení s obličejovými maskami. Lidé, kteří nosí brýle, velmi dobře vědí, že změna z chladného prostředí na teplé, pití horkých nápojů, vroucí vody nebo otevření myčky, jogging a další sporty mohou vést k zamlžení brýlových čoček.

Požádali jsme proto naše zákazníky a optometristy aby nám poskytli 4 tipy, jak zabránit zamlžení vašich brýlí, a to i při nošení roušky.

Tip číslo 1: Noste roušku správné velikosti

Především je důležité nosit dobře padnoucí masku. Důvodem je, že dobře přiléhající maska ​​umožňuje, aby se k brýlovým čočkám dostalo méně přebytečného vzduchu.

Rouška by měla správně padnout hlavně v oblasti nosu a zakrývat zbytek tváře. Naši optici doporučují zejména masku, která je vyztužena drátem v oblasti kolem nosu. Pokud si masku ušijete sami, můžete použít kus mědi nebo vázacího drátu.

" allowfullscreen>

Tip číslo 2: Použijte sprej nebo gel proti zamlžení

Další metodou, jak zabránit zamlžení, je použití spreje nebo gelu proti zamlžování brýlí. Ten se jednoduše nastříká nebo nanese na brýlová skla a poté se odstraní měkkým bavlněným hadříkem a voilà, vaše brýle už se při příštím nákupu nebo chůzi nebudou mlžit.

Mimochodem – víte, jak své brýle vyčistit správně?

Čištění brýlí – co nedělat

  • NEPOUŽÍVEJTE k čištění brýlí košili nebo jiný kus oblečení, zvláště když jsou čočky suché. To může čočky vašich brýlí poškrábat.
  • NEPOUŽÍVEJTE sliny k namočení brýlových čoček.
  • NEPOUŽÍVEJTE u brýlí čisticí prostředky na sklo ani povrchy pro domácnost. Tyto produkty obsahují přísady, které mohou poškodit brýlové čočky a povrchové úpravy, například antireflexní vrstvu.
  • NEPOUŽÍVEJTE papírové ručníky, ubrousky, ubrousky ani toaletní papír k čištění brýlových čoček. Mohou poškrábat nebo zanést čočky nebo je nechat plné vláken.

Tip číslo 3: Naneste na vaše brýle povrchovou úpravu

Vyčistěte své brýle hadříkem z mikrovlákna impregnovaným látkou proti mlžení


Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak udržet vaše čočky trvale čisté a bez zamlžování, je použití speciální povrchové úpravy na brýlové čočky.

Pro optimální funkčnost doporučujeme hadřík z mikrovláken prodávaný s brýlemi. Pokud si potřebujete koupit nový, podívejte se na čistící hadřík na brýle VašeČočky.

Ideální by bylo zakoupit si speciální hadřík z mikrovlákna, určený pro čištění a odmlžení brýlových čoček. Toto mikrovlákno je impregnováno speciální látkou proti zamlžení. Tkanina v kombinaci s brýlovými čočkami poskytuje vynikající účinek proti zamlžování, když se každý den aplikuje na vaše brýlové čočky. Po třech měsících se doporučuje vyměnit starý hadřík za nový.

Tip číslo 4: Použijte mýdlo nebo pěnu na holení

Zabraňte mlžení brýlí mýdlem nebo holicí pěnou


Ano, i tyto dva běžné domácí prostředky mohou poskytnout krátkodobou úlevu!

Jednoduše si vezměte tekuté mýdlo, naneste malé množství ve tvaru kříže na vaše brýlové čočky a rozprostřete jej přes přední a zadní stranu skel mikrovláknem nebo flanelovým hadříkem. Tím se vytvoří vrstva, která pomůže proti mlžení brýlí.

Ale největším zachráncem je holicí pěna. Nejprve naneste holicí pěnu po obou stranách brýlových skel. Poté holicí pěnu pečlivě opláchněte teplou vodou. Tento postup je jednoduchým způsobem, jak zabránit zamlžení čoček, a to i při sportovních aktivitách a jiných extrémních situacích. A pomůže i teď, když nosíte obličejovou masku!

Poslední profesionální tip: Holíci pěnu můžete také použít k vyčištění koupelnového zrcadla ;)

Tip číslo 5: Noste kontaktní čočky!

Jednoduchým řešením je nosit kontaktní čočky. I v době koronaviru je to velmi bezpečná a čistá alternativa k brýlím.

Vědci nemohli najít žádný důkaz, že nošení kontaktních čoček představuje riziko pro lidi, kteří je nosí. Protože jsou kontaktní čočky vyráběny za nejpřísnějších bezpečnostních opatření a baleny ve sterilních blistrech, jsou bezpečné i během pandemie. Jen se ujistěte, že se nikdy nedotknete očí nebo čoček neumytýma rukama!Máte-li nějaké další tipy proti mlžení brýlí, podělte se s námi o ně v komentářích. Přejeme vám hodně zdraví a doufáme, že Vám naše tipy pomohou. Opatrujte se!Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty