Přihlášení

7 důvodů, proč špatně vidíte s kontaktními čočkami

Nákup nových kontaktních čoček a jejich perfektní údržba je rutinou každého, kdo má problémy se zrakem. Ale pozor! Už se vám někdy stalo, že jste s právě zakoupenými čočkami viděli rozmazaně? V tomto příspěvku vám vysvětlíme důvody, proč se na tuto otázku našimi zákazníci často ptají.

Mnohokrát jsme od našich zákazníků slyšeli: „S kontaktními čočkami špatně zaostřuji“ nebo „S novými čočkami vidím rozmazaně“. Myslíme si, že je na čase skoncovat se všemi těmito nepříjemnostmi, které vám brání v pohodlném používání kontaktních čoček.

Vidíte  rozmazaně s novými kontaktními čočkami? Toto mohou být důvody

Nemusíte se obávat, že byste s novými kontaktními čočkami viděli rozmazaně, protože to lze snadno vyřešit a v Lentiamu vám k tomu poskytneme informace, které hledáte. Máme bohaté zkušenosti s výrobou a prodejem brýlí a jsme předním online prodejcem optických pomůcek na trhu, takže si můžete být jisti, že jste v dobrých rukou.

Zkontrolujte, zda nejsou kontaktní čočky poškozené

Jak možná víte, existují různé typy kontaktních čoček, a to nejen z hlediska materiálu nebo výrobce, ale také z hlediska doporučené frekvence jejich používání. Stejně jako každý jiný výrobek s datem spotřeby mají i kontaktní čočky omezenou dobu používání.

Zkontrolovali jste, zda čočky nejsou mírně poškozené, protože se blíží jejich expirace? Pokud jste nalezli vadu, je čas začít nosit novou sadu. K poškození může snáze dojít u měsíčních kontaktních čoček, čtvrtletních kontaktních čoček nebo kontinuálních kontaktních čoček.

Pokud chcete zjistit, zda vaše kontaktní čočky přestaly fungovat, je to snadné –⁠ hlavními příznaky mohou být rozmazané vidění, suché oči a zarudnutí. Níže vám o nich řekneme více:

7-reasons-you-do-not-see-well-with-contact-lenses-1

Za každou cenu se vyhněte znečištění čoček

Jedním z důvodů, proč můžete s kontaktními čočkami vidět rozmazaně, je, že jste je neměli uložené ve vyhovujícím roztoku a pouzdře na kontaktní čočky. Zanesení nečistot je jedním z hlavních problémů prvouživatelů, kteří nemají dostatečné zkušenosti s jejich údržbou. 

Pokud jde o zdraví očí a péči o ně, nezapomínejte, že se jedná o mimořádně citlivou část těla, je tedy nezbytné, aby byly vaše kontaktní čočky uloženy na bezpečném místě bez přístupu mikroorganismů.

Ujistili jste se, že máte správný předpis?

Může se to zdát jako zcela banální chyba, ale může se stát a rozhodně může hrát roli, pokud s   kontaktními čočkami vidíte rozmazaně. Obvykle je každé oko jiné, proto je potřeba asistence optometristy, který určí, jaký předpis je vhodný pro každé oko zvlášť. 

Možná potřebujete podstoupit kontrolní vyšetření

Pravděpodobně to již víte, ale potíže se zrakem se mohou časem prohloubit. Proto je naprosto nezbytné chodit na pravidelné kontroly, aby byly vaše kontaktní čočky (a brýle, pokud je nosíte) správně nastaveny vašim potřebám.

Obvykle se doporučuje zkontrolovat zrak jednou nebo dvakrát ročně a ujistit se, zda je vaše situace stejná, nebo se něco změnilo. Pokud zaznamenáte nějaké přetrvávající problémy, měli byste se ke svému očnímu specialistovi co nejdříve vydat, abyste jim učinili přítrž.

Nasadili jste si každou kontaktní čočku do správného oka?

Váš předpis je klíčový a každé oko může potřebovat jinou korekci, proto je důležité, abyste vždy věděli, které kontaktní čočky jsou pro každé oko vhodné. Díky tomu budete vidět jasně a vyhnete se rozmazanému vidění s kontaktními čočkami.

Jak zjistíte, která kontaktní čočka patří do kterého oka? Je to snadné! Pokud máte pouzdro na kontaktní čočky, je na něm písmeno R (Right) pro pravé oko a písmeno L (Left) pro levé oko.

7-reasons-you-do-not-see-well-with-contact-lenses-2

Zabraňte vysychání očí a udržujte je dobře zvlhčené

Suché oči jsou jedním z hlavních důvodů, proč můžete s kontaktními čočkami vidět rozmazaně, ať už jsou nové, nebo je nosíte již delší dobu. Kromě toho je pro pohodlné nošení kontaktních čoček důležité také zvlhčování. Bez zvlhčení mohou kontaktní čočky způsobovat nepohodlí nebo podráždění.

Pokud máte tento problém s kontaktními čočkami opakovaně, můžete si zakoupit oční kapky, které vám zpříjemní nošení čoček.

Další typy obtíží: problémy s binokulárním nebo středním viděním

Možná jste přijali všechna správná opatření, ale stále vidíte rozmazaně se kontaktními čočkami. Tyto potíže mohou být způsobeny závažnějšími problémy se zrakem, než je krátkozrakost nebo astigmatismus. Dvěma jasnými příklady jsou binokulární vidění nebo vidění na střední vzdálenost.

Jinými slovy, můžete vidět jasně pouze na jedno oko nebo můžete potřebovat různé předpisy v závislosti na tom, jak daleko jste od objektu, na který chcete zaostřit. V těchto případech je nejlepší nechat si od svého optika doporučit konkrétní předpis, který potřebujete proto, abyste správně viděli.

Jak dlouho trvá, než si na kontaktní čočky zvyknete?

Pokud jste změnili předpis a potřebujete si koupit nové kontaktní čočky, počítejte s tím, že může trvat tři dny, než si na ně vaše oko zcela zvykne. Nemělo by to být příliš nepříjemné nebo obtěžující, ale pamatujte, že je to proces, kterým vaše oči musí projít. Pokud to neuděláte, bude to znamenat, že uvidíte ještě hůře, protože se kontaktní čočky nepřizpůsobí vašim potřebám.

Jakmile si na ně zvyknete, nebudete samozřejmě pociťovat žádné problémy, pokud budete dodržovat základní pravidla péče. Poté se již nebudete muset obávat, že uvidíte rozmazaně s  kontaktními čočkami.

Pokud naopak uplynuly více než tři dny a nepříjemné pocity se od prvního dne nezlepšily, je nejlepší řešením kontaktní čočky přestat používat a znovu navštívit svého optometristu, aby mohl posoudit vaši situaci a doporučit jiné řešení, které pro vás bude vhodné. Nikdy neohrožujte zdraví svých očí a vždy se spolehněte na názor odborníků, kteří vás navedou na správnou cestu. Pokud budete v tomto ohledu obezřetní, pomůže vám to se vyhnout četným komplikacím. Až si vaše oči na nové čočky zvyknou, sotva si vzpomenete, že je nosíte!

7-reasons-you-do-not-see-well-with-contact-lenses-3

Nakupujte kontaktní čočky u Lentiamo až o 50 % levněji než v běžných optikách!

Nyní, když víte vše, co potřebujete o rozmazaném vidění během používání kontaktních čoček, chceme vám nabídnout řešení, jak získat kontaktní čočky tím nejjednodušším možným způsobem: z pohodlí vašeho domova.

V Lentiamo máme rozsáhlé zkušenosti v oblasti výrobků pečujících o oči. Jsme předním internetovým obchodem v tomto odvětví, pokud jde o skvělý poměr ceny a kvality našich výrobků. Při nákupu na našich webových stránkách najdete nabídky až o 50 % levnější než v běžných optikách.

Nabízíme kontaktní čočky nejrůznějších značek i různých typů a četnosti užívání, takže si vždy můžete vybrat ty, které nejlépe vyhovují vašim potřebám. Všechny naše výrobky vždy splňují nejvyšší standardy kvality a byly schváleny normami Evropské unie. Můžete nám důvěřovat.

Navíc nákupy nad 1 500 Kč jsou odesílány zdarma, takže neváhejte a využijte příležitosti koupit vše, co potřebujete! Vyberte si ty správné produkty a zapomeňte na rozmazané vidění během nošení kontaktních čoček.

Nenechte si ujít nic důležitého.

Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj!

Komentáře

    Žádný dotaz...

    Údaje označené * jsou povinné

    Nejprodávanější produkty